Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинговане на 2 броя ТЛК73 за хард offroad и състезания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тунинговане на 2 броя ТЛК73 за хард offroad и състезания

    Здравей,
    как изглежда в завършен вид монтирания преден мост от осемдесетка?
    и на мен ми предстои да монтирам мостове от 80 на BJ73 и ако може да качиш някоя снимка много ще ми помогне.
    също искам да те попитам какво мислиш ако запазя оригиналното разстояние между ресьорите и растоянието до главините се увеличи дали ще е проблем и мостовете ще станат слаби?
    BJ73 + HDJ80 = HDJ73

    Коментар


    • От: Тунинговане на 2 броя ТЛК73 за хард offroad и състезания

      Първоначално публикуван от gogo_gda Преглед на мнение
      Здравей,
      как изглежда в завършен вид монтирания преден мост от осемдесетка?
      и на мен ми предстои да монтирам мостове от 80 на BJ73 и ако може да качиш някоя снимка много ще ми помогне.
      също искам да те попитам какво мислиш ако запазя оригиналното разстояние между ресьорите и растоянието до главините се увеличи дали ще е проблем и мостовете ще станат слаби?
      Няма да отсабиш мостовете по-скоро ще натовариш ресорите. Важно е да кажеш и как ще експлоатираш автомобила след трансплантацията.

      Коментар


      • От: Тунинговане на 2 броя ТЛК73 за хард offroad и състезания

        Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
        Няма да отсабиш мостовете по-скоро ще натовариш ресорите. Важно е да кажеш и как ще експлоатираш автомобила след трансплантацията.
        Здравей,
        ще го ползвам за леки offroad разходки и от време на време в по дълбоката кал.
        притеснява ме най много това че отпред хебелите на 80 са от долу а мойто оригинално са отгоре
        И се чудя дали мога да прехвърля сверите от моя и да ползвам осите на главините от 80 комплект със спирачките, не съм ги разглобявал още и нямам представа дали може да се направи такава комбинация.

        Като го разгледах мисля ,че в оригинално състояние не мога да го ползвам предния мост тъй като щангата ще опре от зад в ресьорите.
        BJ73 + HDJ80 = HDJ73

        Коментар


        • От: Тунинговане на 2 броя ТЛК73 за хард offroad и състезания

          На 80кта сферите са по-усилени от твоите и няма стане това което си го мислиш .

          Коментар


          • От: Тунинговане на 2 броя ТЛК73 за хард offroad и състезания

            а дали може да прехвърля само хебелито но да са монтират от долу тъй като на 80 са отгоре и са само с по два болта?
            BJ73 + HDJ80 = HDJ73

            Коментар


            • От: Тунинговане на 2 броя ТЛК73 за хард offroad и състезания

              Първоначално публикуван от gogo_gda Преглед на мнение
              а дали може да прехвърля само хебелито но да са монтират от долу тъй като на 80 са отгоре и са само с по два болта?
              Огледай подробно двата моста и ще видиш че и това е невъзможно.

              Коментар


              • От: Тунинговане на 2 броя ТЛК73 за хард offroad и състезания

                Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                Огледай подробно двата моста и ще видиш че и това е невъзможно.
                днес огледах и нищо не става всичко е различно както ти каза.

                но като вариант май имам два избора:
                - да намеря хебел от тойота с ляв волан и да отрежа задното рамо и на двата
                - да им размена местата и да отрежа оригиналното рамо (за което се хваща кормилната щанга за да мога да го монтирам тъй като опира в апарата и пречи) и да коригирам малко ъгъла за да се повдигнат ушите и след това надлъжната щанга да не пречи на ресьорите.

                дали ако ги нагрея за да коригирам малко геометрията ще ги отслабя?

                как си реализирал монтажа на предния мост при теб?
                BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                Коментар


                • От: Тунинговане на 2 броя ТЛК73 за хард offroad и състезания

                  Първоначално публикуван от gogo_gda Преглед на мнение
                  днес огледах и нищо не става всичко е различно както ти каза.

                  но като вариант май имам два избора:
                  - да намеря хебел от тойота с ляв волан и да отрежа задното рамо и на двата
                  - да им размена местата и да отрежа оригиналното рамо (за което се хваща кормилната щанга за да мога да го монтирам тъй като опира в апарата и пречи) и да коригирам малко ъгъла за да се повдигнат ушите и след това надлъжната щанга да не пречи на ресьорите.

                  дали ако ги нагрея за да коригирам малко геометрията ще ги отслабя?

                  как си реализирал монтажа на предния мост при теб?
                  В никакъв случай не нагрявай нищо по кормилното управление на моста, ако можеш избягвай и заварки!!!
                  При мен предния мост е монтиран с пружини, това те съветвам и ти да направиш. Мога да ти на снимам всичко как е сглобено. Ще ти трябва нова кормилна кутия за целта !!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X