Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си направим ултразвукова ваничка .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да си направим ултразвукова ваничка .

    Незнам дали тези по 50лв си заслужават и са достатъчно мощни , ако не бих си направил една . Приемам акъл всякакъв - какъв да е разтвора , какво за излъчвател , на каква честота и др . Усилвател си имам , генератора не е проблем , а за ваничка ще купя от тези за готовите манджи .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

  • #2
    До: Как да си направим ултразвукова ваничка .

    Не са. Има български, няколко частници правят. Честно казано, нямам ни един телефон, обаче с Гугъла се намира. Има и киловатови.
    Ако нямаш собствен склад с химикали за пилеене, се използва чешмяна вода. Ваната се пълни с нея, а после потапяш малък съд с детайлите и нужния разтворител или сапун. Те се избират според мръсотията която ще махаш.
    Обикновено отгоре закачат разни телчета или капаци с дупки, които държат епруветките и паниците със скъпите очистители.

    Коментар


    • #3
      До: Как да си направим ултразвукова ваничка .

      Сега прочетох , че за дюзите трбвало и комутатор незнам какво е , но май е генератор , който да ги отваря и затваря и това не ми е проблем . Разтворите са евтини , но и може да се импровизира с разтворители или някаква добавка за бензин с малко бензин . Остава да измисля някакъв достатъчно голям кристал да поеме 50-100 вата .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #4
        До: Как да си направим ултразвукова ваничка .

        Не, толкова и по-мощните не са с кристали, а със стрикционни пакети. Пакет от тенекии, здраво стиснати от двата края. Гърчат се за сметка на магнитострикцията. Не помня от какво се правят.
        Машинка за чистене на дюзите съм виждал, но не съм я разглеждал. Беше стойка с няколко епруветки, малки, колкото да влезе дюзата.
        По-добре разгледай готова. Не съм сигурен че 100 вата стигат.

        Коментар


        • #5
          До: Как да си направим ултразвукова ваничка .

          Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
          Незнам дали тези по 50лв си заслужават и са достатъчно мощни , ако не бих си направил една . Приемам акъл всякакъв - какъв да е разтвора , какво за излъчвател , на каква честота и др . Усилвател си имам , генератора не е проблем , а за ваничка ще купя от тези за готовите манджи .
          а всъщност каква е целта ?
          или -по-точно - за какво ще се използва ваничката?

          защото аз имам такава - от петдесетина лева, и за моите цели е перфектна - почистване на дюзи, ама не автомобилни, а на глави от струйни принтери..

          ако искаш, можеш да я пробваш..

          Коментар


          • #6
            До: Как да си направим ултразвукова ваничка .

            Там където ходих да ми чистят дюзата използваха за разтвор обезмаслител, този които се продава по магазините-жълт.
            LZ1NBN

            Коментар


            • #7
              До: Как да си направим ултразвукова ваничка .

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              а всъщност каква е целта ?
              или -по-точно - за какво ще се използва ваничката?

              защото аз имам такава - от петдесетина лева, и за моите цели е перфектна - почистване на дюзи, ама не автомобилни, а на глави от струйни принтери..

              ако искаш, можеш да я пробваш..
              Искам да си изчистя дюзите за бензина , че ми омръзна да наливам добавки , но ако трябва да платя 50-60 лв за тази операция предпочитам да си купя ваничка или да си направя , защото съм сигурен , че пак ще ми потрябва за нещо .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #8
                До: Как да си направим ултразвукова ваничка .

                Жокер: Разредител ХК-1. Стига пластмасата по дюзите да го понася. Не съм виждал нещо да чисти по-добре гнусотии и нагар.

                Иначе, из интернет продават и готови ванички. Повече от 100-ина вата мисля че няма смисъл. Не знам тия по работилниците с каква мощност са.

                А наистина, за хубаво чистене си трябва и генератор за импулси към дюзите - за да се отварят и затварят, докато се чистят. Иначе течността не може да проникне добре навсякъде.

                Но ако караш на газ, почти няма оправия. Пак ще се запушат.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Как да си направим ултразвукова ваничка .

                  Някой не може ли да качи снимки на това нещо и да даде ориентировъчни размери на работната ваничка?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как да си направим ултразвукова ваничка .

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Жокер: Разредител ХК-1. Стига пластмасата по дюзите да го понася. Не съм виждал нещо да чисти по-добре гнусотии и нагар.

                    Иначе, из интернет продават и готови ванички. Повече от 100-ина вата мисля че няма смисъл. Не знам тия по работилниците с каква мощност са.

                    А наистина, за хубаво чистене си трябва и генератор за импулси към дюзите - за да се отварят и затварят, докато се чистят. Иначе течността не може да проникне добре навсякъде.

                    Но ако караш на газ, почти няма оправия. Пак ще се запушат.

                    Точно за това ми трябва ваничка да е под ръка .
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как да си направим ултразвукова ваничка .

                      Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
                      Някой не може ли да качи снимки на това нещо и да даде ориентировъчни размери на работната ваничка?

                      Има всякакви размери , но хубавите са скъпи .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как да си направим ултразвукова ваничка .

                        Имаше едни перални "Вулкан". Аз за дюзи на мастиларки ползвах такава. За разтворител обезмаслителя "Меглио" е перфектен, но трябва да се измие веднага след това.
                        Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как да си направим ултразвукова ваничка .

                          И аз използвам така вана от 50тина лв. и ми върши перфектна работа за дребни неща. Чистил съм и дюза и стана бях свързал дюзата с две жици и от време на време и подавах ток за по няколко секунди нямаше никакъв проблем.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как да си направим ултразвукова ваничка .

                            То, като ще подаваш ток на дюзата, ще искаш и гориво да помпаш през нея.

                            Може да се използва вибрационна помпа за бензин. От нея може да се вземе ток да потраква дюзата.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как да си направим ултразвукова ваничка .

                              Не ми трябва гориво нали е потопена в разтвор, достатъчно е само иглата да се раздвижва от време на време.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X