Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си направим ултразвукова ваничка .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как да си направим ултразвукова ваничка .

    В крайна сметка някой успял ли е сам да си сглоби ултразвукова вана? Ако има такъв може ли да сподели опит и крайна цена на използваните материали. Лично на мен ми е все тая дали ще си купя някаква готова, ако намеря или ще си направя, важното е да се обзаведа с такава вана.
    Благодаря за инфото предварително.

    Коментар


    • #17
      От: Как да си направим ултразвукова ваничка .

      Първоначално публикуван от nakatasan Преглед на мнение
      В крайна сметка някой успял ли е сам да си сглоби ултразвукова вана? Ако има такъв може ли да сподели опит и крайна цена на използваните материали. .
      Преди около 45-50 години, баща ми, светла му памет, е конструирал първата българска промишлена ултразвукова вана в з-д "Промишлена електроника"- Габрово. Имам някакви смътни спомени за една снимка с огромен шкаф лампова електроника и вана около 20литра.
      А сега всичко е в едно кутийче.
      И на държавната приемна комисия (имаше ги на времето за нови изделия), след куп обяснения, един партиец казал- "И кво прай сига тая вода с кръгчета?".
      Тогава татко, като главен конструктор, си свалил 15 годишния часовник (ONSA Sport- швейцарски) от ръката, нормално пълен с прахчета и боклучета по каишката, като нашите и сега.
      "Виждаш ли мръсотията?" -попитал.
      "Да!"
      Топнал часовника, преброил до 10 и го извадил чист и все още работещ (и до днес като се навие).
      "А-а-а, чисти." рекъл "големият" човек и подписал приемният протокол.
      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

      Коментар


      • #18
        От: Как да си направим ултразвукова ваничка .

        Аз искам да пробвам да почистя дюзите на един голф тд , с тея евтините дали ще стане и как мислите какъв разтворител ?

        Коментар


        • #19
          Става,може с обезмаслител,аз ползвам специален моточистител за ултразвукови вани.Дюзите трябва да отварят от време на време поне,ако пуснеш генератор,работата става истинска
          Има тема с клип някъде качих,има и схема

          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=168510

          Виж 1 и 20 пост.
          Последно редактирано от Roninn; 30-07-14, 00:09.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: Как да си направим ултразвукова ваничка .

            Първоначално публикуван от gcho.v.s. Преглед на мнение
            Аз искам да пробвам да почистя дюзите на един голф тд , с тея евтините дали ще стане и как мислите какъв разтворител ?
            Не съм "оптимист" за такова почистване освен, ако идеята е да се почистят от външна страна. Дюзите на стенд и ако трябва смяна на разпръсквачи.

            Коментар


            • #21
              От: До: Как да си направим ултразвукова ваничка .

              Първоначално публикуван от g06ko Преглед на мнение
              Не ми трябва гориво нали е потопена в разтвор, достатъчно е само иглата да се раздвижва от време на време.
              И ще си почистиш дюзата идеално отвън!
              Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

              Коментар


              • #22
                От: До: Как да си направим ултразвукова ваничка .

                Първоначално публикуван от old111 Преглед на мнение
                И ще си почистиш дюзата идеално отвън!
                Точно! Лично съм правил тестове с 4 kW генератор във вана 2500 литра. Почиства идеално отвън, или другояче казано, местата с директен достъп до ултразвуковите вълни. Във вода се разпространяват добре, като срещнат преграда.....относно разтвора за почистване е близо по състав до сапунената вода. Важно е ако разтвора се загрее до 60-70 градуса-почистването е значително по-добро.

                Коментар


                • #23
                  От: Как да си направим ултразвукова ваничка .

                  Здравейте. Да не отварям нова тема. Искам да си закупя малка ваничка и да си чистя разни неща. Гледам има най - различни. Харесах си една на Pro Skit с вместимост 700мл. 50w, цената е около 140 лева. Дали ще върши работа за домашно ползване?
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как да си направим ултразвукова ваничка .

                    Вана под 200W ти е за плацебо, или става ако си ювелир.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как да си направим ултразвукова ваничка .

                      Аз преди време отварях за да почиствам от вътре една У.З. ваничка и нацъках снимки на платката...

                      ако на някой му е хинтересно мога да ги кача
                      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как да си направим ултразвукова ваничка .

                        Всъщност се занимавам с металдетектинг и ми трябва за почистване на монети и дребни бронзови и медни предмети. Бижута и такива дребнички неща.
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как да си направим ултразвукова ваничка .

                          Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                          Здравейте. Да не отварям нова тема. Искам да си закупя малка ваничка и да си чистя разни неща. Гледам има най - различни. Харесах си една на Pro Skit с вместимост 700мл. 50w, цената е около 140 лева. Дали ще върши работа за домашно ползване?
                          Да ще ти върши работа за резултатите от металдетектинга
                          Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X