Обява

Свий
Няма добавени обяви.

исузу тропер - резервни части,сервизно обслужване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • исузу тропер - резервни части,сервизно обслужване

    Уважаеми колеги,от гр.Пловдив съм и имам сериозен проблем с намирането на резервни части за Исузу Тропер 2.6i,91г.
    Освен това не намирам сервиз,който може да извърши компетентно обслужване на джипа.
    Наскоро се наложи да се сменя съединител и това хвърли в паника един доста известен сервиз в града.Бях безкрайно учуден,но "майсторите"гледаха колата като котка цветен телевизор.
    Молбата ми е ако някой кара исузу да сподели как се справя с този проблем,а това е проблем дори за най-елементарни неща.
    Предварително благодаря!

  • #2
    какво значение има дали съединителя е на исузу или на дрг автомобил
    на крива ракета космоса и пречи...

    в София има доста магазини за японски авточасти, които изпращат по Спиди...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      Звънни на 0888528537 и търси Атанас.Доставя части ,може да намериш това което търсиш.Между другото, човека е от Пловдив
      Румен Николов

      0888 358 572

      Коментар


      • #4
        исузу тропер - резервни части,сервизно обслужване

        ами и аз не знам,но казаха,че "системата"му била друга и не знаят как да го регулират!!!

        Коментар


        • #5
          Re: исузу тропер - резервни части,сервизно обслужване

          Първоначално публикуван от Пламен Бешков
          Уважаеми колеги,от гр.Пловдив съм и имам сериозен проблем с намирането на резервни части за Исузу Тропер 2.6i,91г.
          Освен това не намирам сервиз,който може да извърши компетентно обслужване на джипа.
          Наскоро се наложи да се сменя съединител и това хвърли в паника един доста известен сервиз в града.Бях безкрайно учуден,но "майсторите"гледаха колата като котка цветен телевизор.
          Молбата ми е ако някой кара исузу да сподели как се справя с този проблем,а това е проблем дори за най-елементарни неща.
          Предварително благодаря!
          Г-н Бешков, проблема с частите и сервиза произтича от сбърканата маркетингова политика, на ISUZU в Турция + нашенските неуредици при представителя на тази марка в БГ= Липса на оригинални части+липса на квалифициран персонал за ремонт на тази марка автомобили. З а съжаление, ISUZU не е единственото изключение. За сега въпросът с частите и консумативите, аз поне ги решавам със закупуване от чужбина, или търся замяна с други по-разпространени части тук
          Може ли малко повече инфо за този съединител, дето е втрещил родните "специалисти".
          Поздрави
          P.S. Между другото защо не опитате в сервиза на ОПЕЛ. Някои части от фронтера стават на ISUZU.
          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

          Коментар


          • #6
            Re: исузу тропер - резервни части,сервизно обслужване

            Първоначално публикуван от D-MAX
            P.S. Между другото защо не опитате в сервиза на ОПЕЛ. Някои части от фронтера стават на ISUZU.
            обратното е колега.... на всички части дето съм купувал досега пише made in Japan ISUZU, опел имат само части за двигателя..... и ходовата част.
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              Re: исузу тропер - резервни части,сервизно обслужване

              Първоначално публикуван от fanatic
              Първоначално публикуван от D-MAX
              P.S. Между другото защо не опитате в сервиза на ОПЕЛ. Някои части от фронтера стават на ISUZU.
              обратното е колега.... на всички части дето съм купувал досега пише made in Japan ISUZU, опел имат само части за двигателя..... и ходовата част.
              Това го знам, имах в предвид , че в опел може да намери евентуално съвместими части за неговата кола, понеже каза че има проблем с намирането на оригинални ISUZU части.
              Поздрави.
              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

              Коментар


              • #8
                тия от търговската мрежа за авточасти са страшни бунаци, като кажеш да проверят дали става от друг автомобил и директно те отрязват, аз съм преприел успешни действия в тази насока носиш часта и казваш абе тва май е от еди кво си ама вие ми потърсете дали ще стане от нещо друго и обикновенно става за 100 пъти по-малка цена. такаче си прав нека пробва може да изкочи нещо.
                no signature no problems

                Коментар


                • #9
                  Re: исузу тропер - резервни части,сервизно обслужване

                  Първоначално публикуван от Пламен Бешков
                  ами и аз не знам,но казаха,че "системата"му била друга и не знаят как да го регулират!!!
                  Колега не съм сменял съединителя, но съм го регулирал и "системата" е следната: Върху левия калник в двигателния отсек (там, където се пада педала) минава жилото на съединителя. Лесно ще забележиш една муфа с резба, дълга около 10см. и гайка с контрагайка на нея. Оттам се регулира съединителя, така както спирачка на велосипед... Ако в сервиза не са го забелязали - просто смени сервиза... Регулира се с голи ръце и можеш сам - хич не ти трябва сервиз за това. Наистина е елементарно... Трябва да има известна хлабина, за да не товариш излишно аксиалния лагер. С експлоатационното износване на съединителя той започа да отделя все по-високо и това се компенсира именно оттам. Успех
                  Досега съм сменял само ангренажна верига и обтегача и както и четки на стартера, но ако кажеш какво търсиш ще потърся ..
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    Здравейте г-н Бешков !
                    Аз съм от Балчик, и съм собственик на ISUZU TROOPER 2000cc Benzin 1983 ! Когато го купих, не предполагах с какво се захващам !Двигателя е за ремонт, и започнаха проблемите с търговците на авточасти в нашия малък град, когато вляза в магазин, и виждат "ШЕЙХА НА БРУНЕЙ" цени, цени, цени до небето !
                    Намерих чрез приятели един магазин в София, за който ми казаха че има добри отзиви от клиенти, и цените са нормални ! Само за сравнение : Сегменти к-т : Варна - 160,00лв. София - 95,00лв.

                    АДРЕСА НА МАГАЗИНА Е :
                    гр. София ул."Козлодуй" №45
                    Работно време 9:00 - 18:00 часа
                    E-mail:silons@mail.bg
                    Телефони:
                    02 931 1750
                    02 931 1771
                    02 931 1772
                    "СИЛОНС"ООД
                    Магазина е само за японски автомобили
                    Р.П.(RFF) 0898677590
                    Пътна помощ
                    ДЕНОНОЩНО

                    Коментар


                    • #11
                      Там точно и аз си купих ангренажна верига и обтегач - общо 60 лв.
                      гарнитура за глава 25.
                      Ама твоят на колко км е та си за ремонт? Моят е на 400 000 и си живее.. А със сигурност не е ремонтиран.. Единствено ангренажната верига се качваше по зъбите на колелата вече и я смених
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Scrapheap
                        Там точно и аз си купих ангренажна верига и обтегач - общо 60 лв.
                        гарнитура за глава 25.
                        Ама твоят на колко км е та си за ремонт? Моят е на 400 000 и си живее.. А със сигурност не е ремонтиран.. Единствено ангренажната верига се качваше по зъбите на колелата вече и я смених
                        Ами на 320 000км. Но са го карали много просташки, когато му отворих двигателя, беше сглобен с две гарнитури на главата, иначе няма ръб по стените на цилиндъра, но сегментите са си отишли и ще ги сменям !
                        Р.П.(RFF) 0898677590
                        Пътна помощ
                        ДЕНОНОЩНО

                        Коментар


                        • #13
                          здравеите рядко сядам зад компютара но ще ви оставя един телефон 0898780604 основното ми занимание е търговия счасти и ремонт на тази марка
                          МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X