Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПРОЕКТ 33 - реставрация и подобрения на УАЗ 469

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: ПРОЕКТ 33 - реставрация и подобрения на УАЗ 469

    браво колега само така
    Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

    Коментар


    • #17
      До: ПРОЕКТ 33 - реставрация и подобрения на УАЗ 469

      Браво колега, джипа е станал перфектен.А имам един въпрос каде ти обърнаха джантите,защото и аз имам същите и се чудя каде да ги нося да ги обърнат?

      Коментар


      • #18
        До: ПРОЕКТ 33 - реставрация и подобрения на УАЗ 469

        Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
        а защо ти е да слагаш горни педали заради сервото ?
        от волга имам едно серво, което ще монтирам на моята уазка, но то оригинално при волгата си е монтирано зад предния десен фар и от помпата си отива тръбичка до него и от там към спирачките
        същата система смятам и аз да направя
        Не съм виждал такъв, но ще потърся да ги разгледам.

        Първоначално публикуван от Видев Преглед на мнение
        Поздравления за работата.Таванът може да направиш от стъкломат.В Сузуки форума има тема от bokostz за самурай с такъв таван.Огледалата от какво са и стабилни ли са ?
        Не ми харесва варианта от стъкломат. Там стои добре, но при мен ще трябва да носи и багажник, а и един клон и се е пукнало. Ако ще е твърд, ще е метален, но засега вероятно ще си остане мекия, просто ще го подменя. За огледалата пише - Фиат Дукато, нямам забележки.

        Първоначално публикуван от kkaammaazzaa Преглед на мнение
        Браво колега, джипа е станал перфектен.А имам един въпрос каде ти обърнаха джантите,защото и аз имам същите и се чудя каде да ги нося да ги обърнат?
        На Чепинско шосе, след като преминеш линията след около 500 м. вляво. Прегледай тази тема -
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=52935
        Последно редактирано от gere; 31-03-09, 12:46.
        LZ1GYY
        0898 436 956

        Коментар


        • #19
          До: ПРОЕКТ 33 - реставрация и подобрения на УАЗ 469

          Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
          а защо ти е да слагаш горни педали заради сервото ?
          от волга имам едно серво, което ще монтирам на моята уазка, но то оригинално при волгата си е монтирано зад предния десен фар и от помпата си отива тръбичка до него и от там към спирачките
          същата система смятам и аз да направя
          Колега, може ли малко повече подробности от кой модел на Волга е сервото?
          Че и мен ме заитригува.

          Коментар


          • #20
            До: ПРОЕКТ 33 - реставрация и подобрения на УАЗ 469

            Сервото е от ГАЗ 24.Сложихме такова на една от нашите джипки с долни педали,но сменихме и всички спир.цилиндърчета с такива от ГАЗ 24-10,саморегулиращи.Сега спира с докосване на педала и не свири като сирена при спиране.
            Игнат Донев 0899952444

            Коментар


            • #21
              До: ПРОЕКТ 33 - реставрация и подобрения на УАЗ 469

              Първоначално публикуван от gere Преглед на мнение
              обаче тази тема може да се просрочи достатъчно дълго.........Основният ми проблем е че не разполагам с подходящо помещение, където да работя по джипа и всичко ще се прави предимно навън и ще зависи от времето.......
              По първа точка ....ъъъъъъ....Да ти не пука "Джип4о" го реанимирам без бюджет вече трета година, и е почти готов в заводски вариант (без лифтове, "рошави" гуми, блокажи и т.н.) Тотала е около 3000лв само за консумативи.
              Колкото до място за "самозадоволяване", ако много те засърбят ръцете, може да звънкаш и ако в конкретния ден нямам други задачи да се дотъркалваш
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #22
                До: ПРОЕКТ 33 - реставрация и подобрения на УАЗ 469

                Аз съм с такова серво от 3 години и съм много доволен! Може да се сложи навсякъде в джипа, само трябва да се прекарат тръбите до и от него и да се захрани с вакуум. По моргите струва около 20лв. Спокойно захранва и дискови спирачни апарати
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • #23
                  До: ПРОЕКТ 33 - реставрация и подобрения на УАЗ 469

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  По първа точка ....ъъъъъъ....Да ти не пука "Джип4о" го реанимирам без бюджет вече трета година, и е почти готов в заводски вариант (без лифтове, "рошави" гуми, блокажи и т.н.) Тотала е около 3000лв само за консумативи.
                  Колкото до място за "самозадоволяване", ако много те засърбят ръцете, може да звънкаш и ако в конкретния ден нямам други задачи да се дотъркалваш
                  Проблема е, че и аз имам някаква идея горе-долу за какви числа става въпрос и другото Аз непрекъснато ми се съпротивлява, ама не се давам лесно. Благодаря за поканата! Ръцете не са спирали да ме сърбят. Ще взема по бира някой път и ще намина.

                  Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                  Аз съм с такова серво от 3 години и съм много доволен! Може да се сложи навсякъде в джипа, само трябва да се прекарат тръбите до и от него и да се захрани с вакуум. По моргите струва около 20лв. Спокойно захранва и дискови спирачни апарати
                  А това с единичната или с двойната помпа и ако е малката има ли начин да се направи с двойна? Защото при мен е еднокръговата и искам да я сменям.
                  Последно редактирано от gere; 31-03-09, 20:52.
                  LZ1GYY
                  0898 436 956

                  Коментар


                  • #24
                    До: ПРОЕКТ 33 - реставрация и подобрения на УАЗ 469

                    С еднокръгова помпа се прави тоя номер. На накой газ-ки го има също такова подобно серво
                    Луд умора нема,само се поти!!!

                    Коментар


                    • #25
                      До: ПРОЕКТ 33 - реставрация и подобрения на УАЗ 469

                      Браво и ние сме на среща,с квот можем ще помогнем.Успех.

                      Коментар


                      • #26
                        До: ПРОЕКТ 33 - реставрация и подобрения на УАЗ 469

                        ще ви пусна снимки днес по някое време на сервото

                        а за двата кръга - след сервото отива тръбичка в нещо като голям разклонител, от което тръгват тръбички за задните спирачки и за предните
                        действа така че когато изпуснат задните спирачки примерно запазва течността за предните и те си работят, тоест помпата ти става двукръгова
                        имам едно излишно ще ти го дам подарак ако искаш, но не съм го тествал, ама незнам пък и какво може да не му работи
                        виш разклонителчето май го нямам излишно

                        Коментар


                        • #27
                          До: ПРОЕКТ 33 - реставрация и подобрения на УАЗ 469

                          Първоначално публикуван от gere Преглед на мнение
                          Обезвъздушаване на мостове, скоростна кутия и раздатка и отвеждането им в шнорхела.[/FONT][/SIZE][/FONT] В оригиналното състояние след дълбоко газене във вода и кал трябва да се сменя маслото. А това не винаги е възможно в кратък срок.
                          Задължително ли е вентилацията на мостовете, скоростната кутия и раздатката да се вкарва в шнорхела? Не е ли по-добре да се изнесе на достатъчто високо ниво и на края на тръбичките или мъркучите да си се монтират оригиналните клапанчета от съответния агрегат...
                          Only after the last tree has been cut down,
                          Only after the last river has been poisoned,
                          Only after the last fish has been caught,
                          Only then will you find that money cannot be eaten.

                          Коментар


                          • #28
                            До: ПРОЕКТ 33 - реставрация и подобрения на УАЗ 469

                            Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                            ще ви пусна снимки днес по някое време на сервото

                            а за двата кръга - след сервото отива тръбичка в нещо като голям разклонител, от което тръгват тръбички за задните спирачки и за предните
                            действа така че когато изпуснат задните спирачки примерно запазва течността за предните и те си работят, тоест помпата ти става двукръгова
                            имам едно излишно ще ти го дам подарак ако искаш, но не съм го тествал, ама незнам пък и какво може да не му работи
                            виш разклонителчето май го нямам излишно
                            Благодаря за предложението. Ще трябва да се разберем да погледна как е при теб. Предпочитам да слагам нови части, но ако е запазено може и да размисля

                            Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                            Задължително ли е вентилацията на мостовете, скоростната кутия и раздатката да се вкарва в шнорхела? Не е ли по-добре да се изнесе на достатъчто високо ниво и на края на тръбичките или мъркучите да си се монтират оригиналните клапанчета от съответния агрегат...
                            Най-добре е на най-високо. Става и в купето или високо под капака, но ми се струва по-добре в шнорхела. А за клапанчетата не се бях сетил, но май не е лоша идея.
                            Поздрави!
                            LZ1GYY
                            0898 436 956

                            Коментар


                            • #29
                              До: ПРОЕКТ 33 - реставрация и подобрения на УАЗ 469

                              Първоначално публикуван от gere Преглед на мнение
                              ...но ми се струва по-добре в шнорхела. А за клапанчетата не се бях сетил, но май не е лоша идея.
                              Поздрави!
                              Предложението за клапънчетата на края на системата е защото си мисля, че не е добре маслените пари от мостовете, СК и РК да влизат в двигателя. А и за въздушния филтър не е добре...
                              Даже си мисля дали не може да се свържат с подобаващи тройници, маркучи и т.н. вентилацията на мостовете, СК и РК в една тръба или маркуч който да се изведе възможно най-високо с клапънче накрая...
                              Последно редактирано от blackfirefly; 01-04-09, 12:39.
                              Only after the last tree has been cut down,
                              Only after the last river has been poisoned,
                              Only after the last fish has been caught,
                              Only then will you find that money cannot be eaten.

                              Коментар


                              • #30
                                До: ПРОЕКТ 33 - реставрация и подобрения на УАЗ 469

                                А бе вие колко маслени пари очаквате от един мост Та там има 700 мл масло. То ако се изпаряваше така


                                Мене ако питате за моста нема смисъл да се слагат такива отдушници.До сега от толкова киснене по водата никога не съм пълнил мост. Обаче скоростите се пълнят и то много.АМа аз смятам,че проблема е че се пълнят от към първичния вал а там спасение няма с нищо
                                Луд умора нема,само се поти!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X