Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изпускателна уредба - проблеми, решения?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изпускателна уредба - проблеми, решения?

    Изкускателната система на витарата е в много лошо състояние - претърпяла е всевъзможни ремонти и цялата е в кръпки и явно е пипано от кой ли неКато резултат от всички тези "ремонти" гърнето е доста провиснало(по-ниско е с поне 4-5см от рамата) и почти след всяка разходка в гората се налага закърпване на положението. Но вече ни писна и смятаме генерално да решим проблема. Ама не сме много сигурни как да постъпим
    Единия е от вариантите е да купим ново оригинално гърне и да придадем оригинален вид на тръбите(или направо и те да се купят нови). НО ми се струва, че положението на гърнето няма да е чак толкова по различно от сегашното и проблемите ще продължат.
    Затова обмисляме варианта да насадим заглушител от някаква друга кола, който да бъде с по малки размери, за да може да се монтира максимално нагоре и назад(сега предния му край е точно по среда м/у предния и задния мост). Предлагат ни няколко варианта: гърне от волво 440 - "би трябвало да стане". Другия вариант е гърне от пежо(не е ясно какво), като разликата в размерите е доста малка(това от пежото е с около 1-2см по малко във всяка посока). По думите на майстора ще стане доста тихо(но се упасявам също така "тихо" да не избягат и без това малкото коне). Има и предложения за слагане на гърне от нива... Какво мислите за тези варианти?
    Някой насаждал ли е гърне от друго возило? Какво? Какъв беше резултата? Какво ви е мнението изобщо за насаждане на заглушител от др. кола?
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

  • #2
    До: Изпускателна уредба - проблеми, решения?

    След първото гърне,извади трабите и второто гърне.Колата се отпушва и започва да върви повече и нямаш проблеми в гората.Аз карам така и нямам проблеми!

    Коментар


    • #3
      До: Изпускателна уредба - проблеми, решения?

      Първоначално публикуван от v.kolev Преглед на мнение
      След първото гърне,извади трабите и второто гърне.Колата се отпушва и започва да върви повече и нямаш проблеми в гората.Аз карам така и нямам проблеми!
      И аз съм така ,малко по шумна .

      Коментар


      • #4
        До: Изпускателна уредба - проблеми, решения?

        Първоначално публикуван от ГЕРО Преглед на мнение
        И аз съм така ,малко по шумна .
        Точно това ме притеснява - да не почне да цепи мрака като я оставим без заглушител? Това първото(веднага след двуцевката) е катализатор
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #5
          До: Изпускателна уредба - проблеми, решения?

          Слагай права тръба 55мм. неръждавейка,е недостатъка че ще е малко по шумна.

          Коментар


          • #6
            До: Изпускателна уредба - проблеми, решения?

            Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
            Точно това ме притеснява - да не почне да цепи мрака като я оставим без заглушител? Това първото(веднага след двуцевката) е катализатор
            Проба__ грешка + минах преглед в КАТ така

            Коментар


            • #7
              До: Изпускателна уредба - проблеми, решения?

              Първоначално публикуван от ГЕРО Преглед на мнение
              Проба__ грешка + минах преглед в КАТ така
              Стига и вие без заглушител, тя е една лачена Витара, ще започне да бръмчи като голф 2-ка с пернишка регистрация.Избери си някакво гърне със сходни размери, като задължително диаметъра на тръбата да е колкото на Сузукито.
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • #8
                До: Изпускателна уредба - проблеми, решения?

                PACH е прав. На мойта е сменяно гърнето и тръбите, но всичко е правено по поръчка / може да се каже "в домашни условия"/. Сега мърка за чудо и приказ.
                Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                Коментар


                • #9
                  До: Изпускателна уредба - проблеми, решения?

                  От какво е гърнето, което си сложил?
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • #10
                    До: Изпускателна уредба - проблеми, решения?

                    Не само в размера е проблема.Японските други подобни,изпьлнениеко е само трьби и прегради.А и ако караш на газ, е желателно вариянта на гьрнетота да е без вната в него.Успех с пробите.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Изпускателна уредба - проблеми, решения?

                      Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                      От какво е гърнето, което си сложил?
                      Опростена българска работа: стомана 3 бюджета не позволи повече
                      Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                      0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                      /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X