Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

    Винаги си го слагам колана.

    Коментар


    • #17
      До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

      Първоначално публикуван от krasito Преглед на мнение
      ... одарих главата на булбара ....
      Но избягвам да слагам коланите ,а вие слагатели.
      Главата в булбара можеш да удариш само, ако твоят е решил да те сгази.

      А на въпроса - коланите се слагат задължително. И на асфалта, и извън него. Няма значение, че скоростите на черно са по-ниски. Никога не знаеш дали джипът няма да забие нос в някоя невидима дупка (пън, камък) и ти да забодеш глава в предното стъкло. Дори банално полягане на врати - без колани в най-лекия случай си върху този, който седи на съседната седалка (или той се стоварва върху тебе). За търкаляне да не говорим ...
      С колан няма опасност при по-бързо каране и преминаване през неравност да изхвърчиш от седалката и да забиеш глава в тавана с риск да изпуснеш управлението.
      Както е споменал и друг колега, при стръмно спускане и/или странични наклони коланът ти помага да караш, а не да се бориш с гравитацията за да се задържиш на седалката и да не се свличаш върху педалите и волана.

      Така че, според мен, изпозването на колани е задължително. Със спортна седалка и 4-точкови колани - още по-добре.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

        Колан слагам, само като се вижда опастност. Демек, кофти терен, стръмно спускане и тн. Доста пъти съм се бил с волана и тавана, ам асе го пропускам( колана де )
        Където Бирата, Там и Аз...

        Коментар


        • #19
          До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

          Има и прости примери. Слязох да видя пътя, качих се, забравих колана, на третия объл камък, вече с предните колела на брега ме подметна, коляното в таблото. Куцах три седмици.
          Като започне да подскача, ръцете и краката трябват на педалите и ръчките. Не да се чудиш с какво да се удържиш на седалката. Правилните колани изчерпват въпроса.
          Като се преметне и започне да се търкаля, вратите винаги се отварят. Или се чупи стъкло. Хората винаги излитат по посока на летенето, и джипа пада върху тях. Коланите спасяват, особено ако седалките са правилни корави легени.
          Изискването за колан в града е безумие. В гората няма нужда от правилник, там е необходимост.

          Коментар


          • #20
            До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Главата в булбара можеш да удариш само, ако твоят е решил да те сгази.

            А на въпроса - коланите се слагат задължително. И на асфалта, и извън него. Няма значение, че скоростите на черно са по-ниски. Никога не знаеш дали джипът няма да забие нос в някоя невидима дупка (пън, камък) и ти да забодеш глава в предното стъкло. Дори банално полягане на врати - без колани в най-лекия случай си върху този, който седи на съседната седалка (или той се стоварва върху тебе). За търкаляне да не говорим ...
            С колан няма опасност при по-бързо каране и преминаване през неравност да изхвърчиш от седалката и да забиеш глава в тавана с риск да изпуснеш управлението.
            Както е споменал и друг колега, при стръмно спускане и/или странични наклони коланът ти помага да караш, а не да се бориш с гравитацията за да се задържиш на седалката и да не се свличаш върху педалите и волана.

            Така че, според мен, изпозването на колани е задължително. Със спортна седалка и 4-точкови колани - още по-добре.
            До колкто знам ,още няма мерак да ме сгазиседалката спортна ,а коланите незнам колко точкови са,минават два през раменете и един през коремаама аз нали казах че незнам как се казват тръбите в купето,все пак съм жена немога всички тръби да ги знам как се казват.Като карам по асфалт винаги ги слагам,а из горите рядко.
            http://lh6.ggpht.com/_nwJHDgN9VrQ/Si...128/suzuki.jpg

            Коментар


            • #21
              До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              ... Коланите спасяват, особено ако седалките са правилни корави легени ...
              Прав си, но това за "легените" не е реалистично за коли, които не се използват изключително за хард изпълнения или/и състезания. Комфортът просто го няма. Меко казано ...
              Същото е и с четириточковите колани. Много са неудобни за ежедневна употреба в града. Закопчаването им е пипкаво, което при често слизане и качване започва да те изкушава да не ги слагаш или да закопчаваш само поясния ремък. При правилно сложени колани става трудно да се огледаш наляво, когато пътят, на който излизаш, идва под остър ъгъл към посоката ти за движение. Просто не можеш да се наведеш напред, както би направил със стандартен инерционен колан.

              Но, тъй като темата е за каране извън пътя, наистина от гледна точка сигурност няма по-добро от комбинация спортни седалки и 4-точкови колани.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

                Откакто ядох airbag в муцуната, не потеглям без колан, ако ще да е само за два-три метра.
                “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                Walter Rohrl
                GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                Коментар


                • #23
                  До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

                  Винаги карам с колан, който се вози при мен също.

                  Коментар


                  • #24
                    До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

                    Колана го слагм преди да запаля независимо на къде съм тръгнал.
                    Аз не вярвам в чудеса!
                    Разчитам на тях!

                    Коментар


                    • #25
                      До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

                      Слагам винаги. Е не ми е фиксидея и ходя до магазина или от блока до паркинга без колан. И са ми писали акт пред входа ... Със сигурност ми се е случвало и извън пътя - например на плажа. Оказа се, че и там трябва - при опит за превключване в движене от втора бавна на първа бавна джипа спира като в 30 см бордюр... дип, че в пясъка кормилото се държи на мускули през цялото време и няма изненада . Та така, случвало ми се да не го сложа за 100 м, но много рядко. Иначе винаги с колан. И децата винаги в стол и с коланите...

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      .........Изискването за колан в града е безумие....
                      Ей това изобщо не е вярно. Ама направо е глупст. Няма да споря с казуси тип, ако се навържат 100 събития и ти накрая си вързан с колан и това те убие. Случаи могат да се измислят всякакви. Извади обаче някоя истинска статистика, показваща, че при еднакви и стандартни условия има повече жертви с колан, отколкото без. Ако ли не, не казвай такива неща, че представа си нямаш как вярват хората.
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #26
                        До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

                        За в града и извън него (по магистрали и пътища) - задължително . Просто не си струва за 2 пресечки да ти вземат 10точки , а за 3 пъти по 200 м.(примерно) - книжката. Не че в градовета вече може да се кара с повече от 50-60км/ч което означава , че не е толкова заради сигурността ами заради спестените главоболия . В гората обаче наистина ми писва да го слагам и свалям , особенно ако съм на разходка на която се правят повече спирания (по различни причини) . Слагам го като се зададе някое по-кофти изпитание при което има някакъв риск..
                        ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                        WJ 4.7

                        Коментар


                        • #27
                          До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

                          Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                          Откакто ядох airbag в муцуната, не потеглям без колан, ако ще да е само за два-три метра.
                          Че airbag бачка ли, като не си сложил колан? Знам, че като не си закопчан предния не се отваря. Или така е за някои модели?
                          Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                          Коментар


                          • #28
                            До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

                            Ако не бях с колан, вместо airbag щях да ям волан, а по-нататък не се знае. А така се измъкнах невредим от удар в скала с 90 км/ч.
                            “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                            Walter Rohrl
                            GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                            Коментар


                            • #29
                              До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

                              Във Ферозата извън пътя, даже и на задната седалка си слагат колани хората Иначе много болят цицините...

                              Колкото до града... Един приятел наскоро се сдоби с шевове по челото и веждите. С около 50 км/ч, предния набил рязко спирачки, заради изскочила на пътя котка, ама стоповете му май неработели или той се е бил разсеял и не ги е видял... удър отзад и опит за излизане с глава през предпото стъкло. Неуспешен, ама и стъклото и главата са дали щети... Е да. Не е смъртоносно, но не са май много хората, които изгарят от желание да се сдобият с белези по лицето .
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар


                              • #30
                                До: На разходка хард и софт слагате ли си коланите ?

                                Понякога ,можеш да испаднеш и в ситуация когато колана пречи.На 28.06 2008г.Излязох на една пресечка в квартала и успокоен от движението по петя с предимство ,видях една С класа която се носеше към мен .Добре че стаха е голямо нещо и инстиктивно отскочих между седалките,щото С класата се спря в моята врата ,която дойде до волана ,педалите се шчупиха и волана ме удари в ребрата ,при положение че не бях н а моята седалка.За потвърждение мога да кажа че застрахователите изплатиха -тотална щета на моя автомобил.Ако бях с колан там и щеше да ме начупи.Не казвам че трябва ,да се кара без него но понякога ,може и да попречи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X