Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

    Говорих с Ани Скримова и ми бе обещано веднага общината да организира поливането..., надявам се да са го направили вече...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

      Първоначално публикуван от Георги-trimata Преглед на мнение
      А можем ли да се организираме и да отидем да окосим тревата?
      Например следващата събота се качваме рано сутринта (за да може да не е много жега) и "подрязваме" тревата.

      Може да говорим и с хората от "Озеленяване" за поливането на дръвчетата.
      Ами мисля, че е доста по-важно не косенето, а окопаването... Принципно е малко късно за него, но... по-добре късно, отколкото никога... Ако искате - аз съм за. Тогава и от поливането ще има многократно по-голяма полза.

      пп. за неделя съм зает, както и за другата събота-неделя, но за тази събота съм налице с мотика в ръка :-) Ако е в невъзможно за мен време - просто ми оставете 30-ина фиданки и аз ще си "докопая", когато мога:-)
      ппп. то сега доста поваля в П-к, та не е наложително скорошно поливане, а и каквото е изсъхнало - вече е късно.
      По принцип от моя ненаучен (но сравнително богат практически) опит - на следващата година се разбира колко дръвчета действително са се прихванали.
      Последно редактирано от karies; 12-06-09, 16:43.

      Коментар


      • До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

        Първоначално публикуван от karies Преглед на мнение
        Ами мисля, че е доста по-важно не косенето, а окопаването... Принципно е малко късно за него, но... по-добре късно, отколкото никога... Ако искате - аз съм за. Тогава и от поливането ще има многократно по-голяма полза.

        пп. за неделя съм зает, както и за другата събота-неделя, но за тази събота съм налице с мотика в ръка :-) Ако е в невъзможно за мен време - просто ми оставете 30-ина фиданки и аз ще си "докопая", когато мога:-)
        ппп. то сега доста поваля в П-к, та не е наложително скорошно поливане, а и каквото е изсъхнало - вече е късно.
        По принцип от моя ненаучен (но сравнително богат практически) опит - на следващата година се разбира колко дръвчета действително са се прихванали.
        Никога не е късно...
        Окопаването освен премахване на нежеланата тревна растителност спомага и за по-доброто аериране на почвата, намаляване на капилярното изпарение и запълване на цепнатините, ако има такива. Говорим не за отесване на тревата, а за окопавне, което значи, най-грубо казано, тревата да е с корените на горе.
        Успех и не бързайте да се отчайвате, не малко от дърветата, които сега ви изглеждат изсъхнали, догодина може и да се възстаноявт.
        Косенето не е лошо като мероприятие, но няма да помогне много. Принципно, хората, гледащи домашни животни биха се зарадвали, ако има от къде да се снабдят "безвъзмездно"с ъс сено...
        Пусто съм на 550км, ако има мегдан, ще дойда да хвърля едно око и две леви ръце....

        П.С. Ако някой още не е разбрал - това ми е работата, сега се бия със 1000 дка такива залесявания в условията на суша и изборно безпаричие....
        Най- лесно е да бучнеш 'найсе дървета със "зеленото нагоре". Или да направиш дете. Грижите започват след това..
        П.П.С. Изцяло съм зад начинанието - нищо не е по-добро от личният опит. На есен обещавам безвъзмездно да има от всички изсъхнали фиданки по две.
        Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

        Коментар


        • До: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

          Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
          Никога не е късно...
          Окопаването освен премахване на нежеланата тревна растителност спомага и за по-доброто аериране на почвата, намаляване на капилярното изпарение и запълване на цепнатините, ако има такива. Говорим не за отесване на тревата, а за окопавне, което значи, най-грубо казано, тревата да е с корените на горе.
          Успех и не бързайте да се отчайвате, не малко от дърветата, които сега ви изглеждат изсъхнали, догодина може и да се възстаноявт.
          Косенето не е лошо като мероприятие, но няма да помогне много. Принципно, хората, гледащи домашни животни биха се зарадвали, ако има от къде да се снабдят "безвъзмездно"с ъс сено...
          Пусто съм на 550км, ако има мегдан, ще дойда да хвърля едно око и две леви ръце....

          П.С. Ако някой още не е разбрал - това ми е работата, сега се бия със 1000 дка такива залесявания в условията на суша и изборно безпаричие....
          Най- лесно е да бучнеш 'найсе дървета със "зеленото нагоре". Или да направиш дете. Грижите започват след това..
          П.П.С. Изцяло съм зад начинанието - нищо не е по-добро от личният опит. На есен обещавам безвъзмездно да има от всички изсъхнали фиданки по две.
          Мдам, напълно съгласен... Всъщност и аз точно това казвах (хехе,писах де:-)), но по своя леко селски и дърводелски начин

          Коментар


          • От: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

            E...горе долу мина година. Решихме, че пак трябва да видим дали дръвчета има.

            Картинката която видях.... меко казано разочароваща. Пускам 3-4 снимки.



            Косене?!!


            "Това за сега най-нормалното...?"






            И за успокоение...


            Трева до колЕне...


            Според мен, тревата е единия фактор, другият е тези гадинки. Тези на които въобще имаше листа бяха доста наядени.




            Очаквах поне 50 дръвчета ---зелени.
            Не повече от 15.

            П.п. Всички снимки - http://htftp.offroad-bulgaria.com/Su...Razvitie/2010/

            Коментар


            • От: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

              И само 10 дръвчета да оцелеят, пак сме свършили добра работа. Десет големи явора в един училищен двор са нещо много по-добро от нула дървета.
              Изводът е ясен - при следващото садене трябва да има отговорник поливка и поддръжка. Ако бяхме направили още 10 акции за поливане и 2 за окопаване, резултатът щеше да е различен. Сега щеше да има гора, ако бяхме направили и една акция за наторяване.
              Така де, в крайна сметка има живи дръвчета, което беше целта. Аз съм доволен.
              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
              0888 315 794
              LZ1UPI
              A1 (Rh+)

              Коментар


              • От: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

                Дали живеещите наоколо заслужават дръвчета?
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • От: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

                  Няма да те спасят и 10 наторявания и поливания.Не случайно планината отсреща се нарича Голо бърдо.Там не расте нищо освен храсталаци ,бурени и тук там иглолистни.Това дето никой не забелязва е ,че там няма почва.Ако можеше да наториш чакъл щеше да е хубаво ама не може.Вико много се издразни , но това му казах и на него. Вода имаше цяла година и то много просто и без това глинестата почва свършва на 25 см надолу в земята.Няма как да живеят широколистни на такова място.Ако и 5 се хванат ще е добре.А пък може да получиме и някой нов биологичен вид бреза растяща на чакъл.

                  А по въпроса кой какво заслужава , по-добре ще е да не обсъждаме въпроси извън нашата компетенция.

                  Айде чао и за следващата акция ще садиме Борчета

                  Коментар


                  • От: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

                    Първоначално публикуван от JoeQ Преглед на мнение
                    А пък може да получиме и някой нов биологичен вид бреза растяща на чакъл.
                    Хм ... че те брезите си растат на чакъл спокойно и щастливо. Всяко едно дръвче би се чувствало добре, ако някой се грижи за него. дори в саксия растат, ама нали трябва да си търсим оправдания, ей на - ще се намери винаги. Горещо било млякото, мъжка била кравата, голо било бърдото, не били расли широколистни ... Сетих се за темата, та си викам, дали някой не би могъл да мине и да погледне, седи ли едно дърво от нашие там, или Ц?
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • От: Нова акция за засаждане на дръвчета в община Перник

                      Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                      Хм ... че те брезите си растат на чакъл спокойно и щастливо. Всяко едно дръвче би се чувствало добре, ако някой се грижи за него. дори в саксия растат, ама нали трябва да си търсим оправдания, ей на - ще се намери винаги. Горещо било млякото, мъжка била кравата, голо било бърдото, не били расли широколистни ... Сетих се за темата, та си викам, дали някой не би могъл да мине и да погледне, седи ли едно дърво от нашие там, или Ц?
                      Май не са оцелели много от дръвчетата. Пак е по-добре от преди голата поляна, но ...
                      Снимките са от 20.08.2013.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6298.jpg
Прегледи:1
Размер:134.1 КБ
ID:5513948

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6304.jpg
Прегледи:1
Размер:124.9 КБ
ID:5513950

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6307.jpg
Прегледи:1
Размер:114.1 КБ
ID:5513951

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6306.jpg
Прегледи:1
Размер:151.2 КБ
ID:5513952
                      ... to be continued

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X