Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първият ми джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Първият ми джип

    Привет, след средата на 95 г. всички фронтери фабрично са с 16" джанти. Не виждам смисъл да сваляш на 15". Акъл не бих давал, но понеже и аз имах същата дилема, ще споделя. А и при мен парите бяха фактор и БФ Гуудрич ги гледах само на картинка. Взех нови Ласа Компетус /има доста изписано за тях/ - 265/70/16, тъй като се твърдеше, че са износоустойчиви с идея да ги карам и лете и зиме. Но понеже в старите ми гуми /с които купих фронтерата/ - БФ Гуудрич - макадам - 255/65/16 имаше още хляб, а и карам предимно на асвалт то преди седмица ги смених. Ееее -разликата във возията е огромна. Та идеята за два комлекта гуми /при положение, че се кара повече на асвалт/ не е лоша.

    Коментар


    • #32
      До: Първият ми джип

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      Точно заради парите ти го казвам. Аз вече 120 000 км. Карам с гуми BF Goodrich АТ и все още имат над 8мм. грайфер. Не ги сменям зиме лято, а повечето ми движение е пи асфалт. Да за размера си прав. Просто 16" са по-скъпи като цена. За това ако имаш 15" джанти взимай 15" гуми всетеренни и приключвай дилемата. Винаги е по-добре да имаш подходящи гуми за всеки един терен, но това малко хора могат да си го позволят.
      помагаш, благодаря! а ако все пак се спрем на варианта с 2 чифта гуми, като цяло какво ти е мнението за регенерат за кални гуми?
      колегата Oldman, също благодаря за мнението
      :)

      Коментар


      • #33
        До: Първият ми джип

        Първоначално публикуван от loweza Преглед на мнение
        помагаш, благодаря! а ако все пак се спрем на варианта с 2 чифта гуми, като цяло какво ти е мнението за регенерат за кални гуми?
        колегата Oldman, също благодаря за мнението
        Не е добро. Тежки, трудни да не кажа невъзможни за баланс. На асфалт си като с кънки. Бих сложил такива ако карам 90% извън пътя. Аз съм за чисто асфалтови гуми за лятото и чисто зимни за зимата. Също бих си купил яки гуми за кал. Всичкото това на 3 комплекта джанти. Но нито имам време/желание да развивам гайки нон-стоп нито възможност. За тази цел съм с всетеренни гуми които се представят много задоволително за офф-роуда който практикувам. А за местата където все пак закъсвам имам джак и няколко вида въжета, шекели, радиостанция и телефон пълен с номерата на верни приятели с яки лебедки.
        no signature no problems

        Коментар


        • #34
          До: Първият ми джип

          ок мерси
          :)

          Коментар


          • #35
            До: Първият ми джип

            Първоначално публикуван от loweza Преглед на мнение
            а за размера, щом максимума без лифт е 31 инча, то дали гумата ще е по-висока с 15" джанта или ще е по-ниска с 16" джанта все тая нали.. смята се 1 инч=2,54см
            Само да вметна , че максимума без лифт на късата база е 32 инча или 265-75-16!
            Имаме колеги които карат със този размер безгрижно!!!
            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

            Коментар


            • #36
              До: Първият ми джип

              да споделя, събота и неделя се занимавах малко и си измайсторих фланци за 16,5 см говорителчета (свирят супер ), и сложих фолиото най-после
              Прикачени файлове
              :)

              Коментар


              • #37
                До: Първият ми джип

                А какво фолио и от къде го закупи ?
                Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
                Honda CB 919 Hornet
                0898849413-Светльо
                Кръвна Група: 0+

                Коментар


                • #38
                  До: Първият ми джип

                  От Враца от обикновен магазин за автоаксесоари. 10 лв някакво американско било, най-тъмен нюанс. Има и по-евтини, но нали знаеш продавачите как говорят. Ролката вътре е 50см. на 3м., стига за 3 прозореца като моя. И обезателно пръскай с мазна сапунена вода че да не се драска
                  :)

                  Коментар


                  • #39
                    До: Първият ми джип

                    Аз като се наканя да слагам ще хвана някой да го направи вместо мен че с тия две леви криви ръце.... току виж съм се отплеснал и съм налепил предните 3 джама

                    А иначе мерси за инфото
                    Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
                    Honda CB 919 Hornet
                    0898849413-Светльо
                    Кръвна Група: 0+

                    Коментар


                    • #40
                      До: Първият ми джип

                      Първоначално публикуван от Metal Heart Преглед на мнение

                      А иначе мерси за инфото
                      няма защо!
                      а щом аз мога, всеки може. просто трябват железни нерви и да следваш процедурата
                      :)

                      Коментар


                      • #41
                        До: Първият ми джип

                        Първоначално публикуван от Metal Heart Преглед на мнение
                        Аз като се наканя да слагам ще хвана някой да го направи вместо мен че с тия две леви криви ръце.... току виж съм се отплеснал и съм налепил предните 3 джама
                        А иначе мерси за инфото
                        Имаше някъде обяви за затъмняване по 10 лв. на прозорец. По улиците някъде съм я виждал, но и в нета не може да няма инфо. Аз и сам съм лепил и не е сложно, но е връткава работа и има риск да съсипеш фолиото и нищо да не направиш.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #42
                          До: Първият ми джип

                          А имам една джаджа за паленето, на ключа виси едно чипче дето трябва да го допра до едно друго на контактния ключ, иначе не пали. Ако не се лъжа в името, чип трябва да е.
                          Надеждно ли е като защита или да го махам и да слагам аларма? мерси
                          :)

                          Коментар


                          • #43
                            До: Първият ми джип

                            Имобилайзер - би трябвало да е надежден, зависи как е вързан, а може и да е фабричен. Но той не ти пречи да си сложиш и аларма без да го махаш. Тъкмо ще ползваш централното от дистанция за да не си търсиш дупката на ключа в тъмното. Поне аз така направих!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Първият ми джип

                              Първоначално публикуван от Oldman Преглед на мнение
                              Имобилайзер - би трябвало да е надежден, зависи как е вързан, а може и да е фабричен. Но той не ти пречи да си сложиш и аларма без да го махаш. Тъкмо ще ползваш централното от дистанция за да не си търсиш дупката на ключа в тъмното. Поне аз така направих!
                              Съществува само един проблем : вероятността в един момент двигателя да не запали и по причина на прецакан имобилайзер си остава. А тази вероятност при коли - втора ръка не е изключена.
                              Единствената функция на тази джиджавка е да спира айдуците , но в белите страни .За родните ефекта и е нулев . Затова съм го махнал на всичките ми коли и разчитам само на аларма. Щото решат ли да крадат ... и бат`Бойко не може да ги спре
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Първият ми джип

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Съществува само един проблем : вероятността в един момент двигателя да не запали и по причина на прецакан имобилайзер си остава. А тази вероятност при коли - втора ръка не е изключена.
                                Единствената функция на тази джиджавка е да спира айдуците , но в белите страни .За родните ефекта и е нулев . Затова съм го махнал на всичките ми коли и разчитам само на аларма. Щото решат ли да крадат ... и бат`Бойко не може да ги спре
                                Абсолютно аз ги махам на секундата, че съм го ял от един имобилайзер на едно забутано място където хората гледаха леките коли като извънземни.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X