Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CANON HF11 или SONY SR12

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • CANON HF11 или SONY SR12

    Спрял сам се на тези 2 камери,помогнете ми да избера едната.Вече месец немога да реша.Ако някои има впечатления моля да ги сподели.

  • #2
    До: CANON HF11 или SONY SR12

    Канона няма грешка,даже смотан оператор като мен няма проблеми ни вьн ни вьтре.Сонито обаче не сьм го пробвал,но кьм Канона забележка нямам.
    Вземи си от големите батерии,че оригинала дьржи по час и 20 минутки само.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      До: CANON HF11 или SONY SR12

      А дали CANON HV40 не е по добра,записва на MINI DV касета и няма голяма компресиа,ти от каде си купи CANONA ?

      Коментар


      • #4
        До: CANON HF11 или SONY SR12

        според многото неща, дето прочетох покрай тази дилема, Канона е лидер, IMHO..


        поне е таргета на поредната глезотия, без която не мога да дишам...

        досега не съм имал Канон, за да имам обективност...

        Коментар


        • #5
          До: CANON HF11 или SONY SR12

          Първоначално публикуван от simo12 Преглед на мнение
          А дали CANON HV40 не е по добра,записва на MINI DV касета и няма голяма компресиа,ти от каде си купи CANONA ?
          Бест Бай,по осмицата в ляво,Мишьн валей мола.И да не се чудиш какви ги дрьнкам ме виж кьде сьм - Сан Диего,Калифорния.

          Аз преди време питах един такьв вьпрос като твоя и след кратка дилема кое,какво и що ми отвориха очите кьм Канона.Единствения минус е батерията както казах - кльопа ги за нула време,но проблема се решава с около 200 кинта за нова,по-голяма.
          Имам я от около 2 месеца / сьседна тема трябва да погледна за точност / и за сега проблеми няма.+ - 1000$ с допьлнителна батерия,зарядно,сак.............
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            До: CANON HF11 или SONY SR12

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Бест Бай,по осмицата в ляво,Мишьн валей мола.И да не се чудиш какви ги дрьнкам ме виж кьде сьм - Сан Диего,Калифорния.

            Аз преди време питах един такьв вьпрос като твоя и след кратка дилема кое,какво и що ми отвориха очите кьм Канона.Единствения минус е батерията както казах - кльопа ги за нула време,но проблема се решава с около 200 кинта за нова,по-голяма.
            Имам я от около 2 месеца / сьседна тема трябва да погледна за точност / и за сега проблеми няма.+ - 1000$ с допьлнителна батерия,зарядно,сак.............
            А насниманиа материал какво го правиш,как се даржи камерата като снима с малко осветление,какви карти си и купил,като движеш барзо камерата имали замазване,ако можеш да ми разкажеш по подробно как снима и как е качеството когато запишеш на двд.Благодаря.

            Коментар


            • #7
              До: CANON HF11 или SONY SR12

              Първоначално публикуван от simo12 Преглед на мнение
              А насниманиа материал какво го правиш,как се даржи камерата като снима с малко осветление,какви карти си и купил,като движеш барзо камерата имали замазване,ако можеш да ми разкажеш по подробно как снима и как е качеството когато запишеш на двд.Благодаря.
              Насниманото не е много,няколко часа само и си стои още в камерата,не сьм го прехвьрлял никьде.Тя идва с 32 гига вградени,аз сьм я подпрял с още 32 гига SDHC карта клас 4 и една резерва на половината клас 6 ма като гледам как вьрви снимането втората няма да ми потрябва.Минимума който искала камерата било клас 4.

              Не сьм специалист по камерите,но забележки нямам нит кьм снимането на слаба светлина,нито кьм бьрзо движещи се обекти.Качеството на заснетия материал ще е доста добро ГАРАНЦИЯ.Снимам на автоматичен режим или ИЗИ МОУД та тя сама си се гласи каквото там и трябва.Снимам и на вьзможно най-качествена картина ако да записва само по 3 часа на карта.
              Кажи точно какво да ти снимам и кьде и как да го кача в нета и още днес ще ти врьтна един репортаж от мястото на сьбитието.

              Тьрся и широкоьгьлен дзьркел и дебела батерия,че тия клякат бьрзо.Вземи си зарядно за батериите,чр идва без такова и вместо да снимаш с камерата се налага да я ползвам за зареждачка.Пеликан кутия и тьрся сьщо ма май няма да я рискувам тая камера ми за по-злобни изпьлнения и ще взема друга.На тая сьм взел КАТА EXO-11 CCC-1111 Camera Shoulder Bag та да мога да си навра и фотоапарата вьтре.

              Рових из нета и само разни зарибявки излизат.Гледах за широкоьгьлни и сравнения разни межди Канон и други универсални и само на Канон си заслужава,всичко друго не вади картина каквато вади оригинала.С батериите и там така,картите сьщата работа..................та на цената на камерата спокойно можеш да прибавиш още 30-50% за да ти излезе сметката.То само сака,дебела батерия и широкоьгьлен са над 550$ и се губи кефа от намирането на камерата за 850$ с гаранция година.

              Кажи какво да ти снимам и как се качва в нета и да видим какво прави тая камера в рьцете на човек който насочва и натиска червеното копченце само.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                До: CANON HF11 или SONY SR12

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Насниманото не е много,няколко часа само и си стои още в камерата,не сьм го прехвьрлял никьде.Тя идва с 32 гига вградени,аз сьм я подпрял с още 32 гига SDHC карта клас 4 и една резерва на половината клас 6 ма като гледам как вьрви снимането втората няма да ми потрябва.Минимума който искала камерата било клас 4.

                Не сьм специалист по камерите,но забележки нямам нит кьм снимането на слаба светлина,нито кьм бьрзо движещи се обекти.Качеството на заснетия материал ще е доста добро ГАРАНЦИЯ.Снимам на автоматичен режим или ИЗИ МОУД та тя сама си се гласи каквото там и трябва.Снимам и на вьзможно най-качествена картина ако да записва само по 3 часа на карта.
                Кажи точно какво да ти снимам и кьде и как да го кача в нета и още днес ще ти врьтна един репортаж от мястото на сьбитието.

                Тьрся и широкоьгьлен дзьркел и дебела батерия,че тия клякат бьрзо.Вземи си зарядно за батериите,чр идва без такова и вместо да снимаш с камерата се налага да я ползвам за зареждачка.Пеликан кутия и тьрся сьщо ма май няма да я рискувам тая камера ми за по-злобни изпьлнения и ще взема друга.На тая сьм взел КАТА EXO-11 CCC-1111 Camera Shoulder Bag та да мога да си навра и фотоапарата вьтре.

                Рових из нета и само разни зарибявки излизат.Гледах за широкоьгьлни и сравнения разни межди Канон и други универсални и само на Канон си заслужава,всичко друго не вади картина каквато вади оригинала.С батериите и там така,картите сьщата работа..................та на цената на камерата спокойно можеш да прибавиш още 30-50% за да ти излезе сметката.То само сака,дебела батерия и широкоьгьлен са над 550$ и се губи кефа от намирането на камерата за 850$ с гаранция година.

                Кажи какво да ти снимам и как се качва в нета и да видим какво прави тая камера в рьцете на човек който насочва и натиска червеното копченце само.
                То добре да ти кажа как се качва,ама като незнам,трябва да намеря някои да ми помогне,може и някои които чете в момента да каже ако знае.Ти от каде си купи камерата и за колко ?

                Коментар


                • #9
                  До: CANON HF11 или SONY SR12

                  За качването си трябва компютър и програма за видеообработка.

                  В комплекта на камерата трябва да има софтуер PIXELA ImageMixer, с който може да експортирате видеото в различни видео формати и стандарти:
                  Movie for editing: H.264 (.m2ts)
                  Still image: JPEG (.jpg)
                  File export (for computer / for video-sharing site): MPEG-2 (.mpg)
                  File export (for iTunes): MOV (.mov)
                  Както и да записвате на дискове:
                  DVD-R
                  DVD-R DL
                  DVD-RW
                  BD-R
                  BD-R DL
                  BD-RE
                  BD-RE DL
                  (BD значи BluRay дискове с HD качество)

                  Значи за интернет става на-лесно на MPEG-2 (.mpg)
                  Show must go on!
                  LZ1VES

                  Коментар


                  • #10
                    До: CANON HF11 или SONY SR12

                    [QUOTE=simo12;711669]То добре да ти кажа как се качва,ама като незнам,трябва да намеря някои да ми помогне,може и някои които чете в момента да каже ако знае.Ти от каде си купи камерата и за колко ?Ако можеш снимаи с камерата на полу тамно място,вкащи вечер на лампа,и ако можеш малко навьн някоя преминаваща кола.Благодаря.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X