Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обратно в семейството!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Обратно в семейството!

    Един приятел ми я прави, като и аз участвах в дизайна, фирмата му е изографирана отляво, ще го питам дали би се захванал да направи още една.

    Коментар


    • #17
      От: Обратно в семейството!

      Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
      Един приятел ми я прави, като и аз участвах в дизайна, фирмата му е изографирана отляво, ще го питам дали би се захванал да направи още една.
      Предната броня и мен ме впечатли! Супер е!
      Отдавна ме терзае мисълта за нещо подобно, но ми се иска и евентуално да е комбинирана с лебедка. Не знам дали ще стане, защото и моята е с климатик.
      Питай твоя приятел, ако е възможно дали би се ангаажирал с изработката на още една броня за мен ( евентуално и с лебедка ) и ориентировъчна цена за труд, материали? Може и на л.с.!
      Казано е:
      -"Обичай ближния",
      щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

      Коментар


      • #18
        От: Обратно в семейството!

        Първоначалната ми идея беше да предвидя гнездо за лебедка, засега не мога да си позволя такава, а и не ми трябва, но мястото е предвидено, и с малко модификаций лесно мога да монтирам 9500 либрова.

        Коментар


        • #19
          От: Обратно в семейството!

          Бронята наистина е станала много красива. Видях я преди месец там на баира в Драгалевци, но беше още ръждясала и чаках до сега за да видя крайния резултат. Браво. Много и отива.

          Коментар


          • #20
            От: Обратно в семейството!

            Благодаря за л.с.!
            Каква е идеята на отворите в бронята - за джак ли са предвидени?
            Казано е:
            -"Обичай ближния",
            щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

            Коментар


            • #21
              От: Обратно в семейството!

              Да с планки(май отиват към 1см.) хванати директно за основните две планки, които държат бронята. Модел едно не е перфектна, по чертежи трябваше да стърчи около 1-2 см. извън арките на калниците, за съжаление не е така, ръбът на бронята е около 0,5-1см "навътре", но това е желязо, няма нещо което да не може да се оправи с флекс и електрожен

              Коментар


              • #22
                От: Обратно в семейството!

                Браво колега,отлична работа.Винаги съм се възхищавал на такъв итусиазъм.Бронята е перфектна.
                Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • #23
                  От: Обратно в семейството!

                  Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                  ...по чертежи трябваше да стърчи около 1-2 см. извън арките на калниците, за съжаление не е така, ръбът на бронята е около 0,5-1см "навътре"...
                  Забелязах го и аз. Добре би било края на бронята да е наравно с арките, но и така става.
                  Като цяло е станала чудна броня и отпред и отстрани!
                  Казано е:
                  -"Обичай ближния",
                  щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Обратно в семейството!

                    Колега Gichev честито за колата(Аз също съм с Vauxhall).Браво за реализираните идеи.Особенно ми допадна дизаина на бронята и сматам приложението и за повече от уместно ,имаики предвид условията по нашите пътища.Искам да те попитам ,след като заради гумите си демонтирал предните калобрани не става ли много страшно (кално)....

                    Коментар


                    • #25
                      От: Обратно в семейството!

                      Първоначално публикуван от minchevp Преглед на мнение
                      Колега Gichev честито за колата(Аз също съм с Vauxhall).Браво за реализираните идеи.Особенно ми допадна дизаина на бронята и сматам приложението и за повече от уместно ,имаики предвид условията по нашите пътища.Искам да те попитам ,след като заради гумите си демонтирал предните калобрани не става ли много страшно (кално)....
                      Винаги могат да се монтират уширители на калниците.
                      Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                      Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • #26
                        От: Обратно в семейството!

                        Без да ви развалям ентусиазма но тия брони съвсем не са за нашите условия. Това са брони тип ARB и са предвидени основно за храсталаци и срещи с кенгура. Нито стават за скали ( rock-rolling ) нито за офроуд в БГ, тук си трябва нормална броня и булбар, който лесно се ремонтира при удар. Не е и никак подходяща за градски условия защото тежи един 50 кила и скапва страшно предното окачване. Виждал съм удар на джип с метална броня от 2 мм. ламарина, гледката е много кофти. Бронята беше за боклука а щетите по джипа бяха много повече отколкото ако изобщо нямаше броня. Удара беше на 1-ва бавна в дърво. Ако все пак правите такива брони то слабото място трябва да са самите те или захвата за рамата, защото в противен случай кривите рамата и джипа вече не е джип. Но всичкото това е все пак само моето мнение.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #27
                          От: Обратно в семейството!

                          Първоначално публикуван от mishev3006 Преглед на мнение
                          Винаги могат да се монтират уширители на калниците.
                          Виждал съм монтирани такива изрязани от транспортна лента,но незнам това ли имаш предвид???

                          Коментар


                          • #28
                            От: Обратно в семейството!

                            Първоначално публикуван от minchevp Преглед на мнение
                            ...Особенно ми допадна дизаина на бронята и сматам приложението и за повече от уместно ,имаики предвид условията по нашите пътища........
                            т.е. дивотията по пътищата...,че от гледна точка на безопасността,ако е възможно бих карал и бронирана, военна машина.
                            Но акцентите ,които прави Fanatic в 26 пост са съществени,а в определени ситуации и жизненоважни.
                            Наистина бронята трябва да е така конструирана,че да омекоти(поеме) или отклони силата на удъра.

                            На 24.01.10 претърпях ПТП.Спусках в планински проход при тежки зимни условия.Водача на насрещно движещ се Форд Ескорт (комби) влезе в завоя пред мен с несъобразена скорост,...изгуби контрол в/у управлението...навлезе в моята лента за движение и...се спря в мен...
                            В момента на удъра видях как цялата ми предница се надигна,...освободихме пътното платно(трафика беше много натоварен)и отбих за да констатирам щетите,...като вече си представях какво ли не...,но като погледнах -всичко си бе на място-фарове ,мигачи ,калник,по боята нито драскотина.
                            Вече започвах да преодолявам първоначалният стрес,когато от размазания Форд излезе една тумба народ,... с много псувни ,ритници и дърпане успяха да освободят предното колело от калника и бързо избягаха от мястото на ПТП-то. Какво стана по-нататък е дълга и неприятна за разсказване история,която няма отношение по темата,но... Нас ни спаси(бях със семейството си) УНИКАЛНО проектирания и изработен пенопренов булбар,който пое удъра.Освен това благодарение на геометрията на булбара връхлетялият ме Форд се плъзна по него и се опита да се навре под мене,при което се наби в земята...а това значително облекчи спирането му,респ.силата на удъра.
                            Равносметката при мен бе охлузен в долната част булбар и отчупено парченце от бронята ниско долу под фара за мъгла...
                            Още тогава си обещах,че ако получа накаква компенсация от застрахов.компания ,ще монтирам защитни тръби отстрани до праговете,щото ако бях навлязъл в завоя щях да получа удър отстрани...
                            Това вече е факт-дебелостенни тръби ф60,дълги 180см. ,фиксирани на по три места за рамата,...бих Ви качил и снимки да ги видите,но поради изчерпан лимит от 2МБ нямам тази възможност!!!
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Обратно в семейството!

                              Първоначално публикуван от minchevp Преглед на мнение
                              т.е. дивотията по пътищата...,че от гледна точка на безопасността,ако е възможно бих карал и бронирана, военна машина.
                              Но акцентите ,които прави Fanatic в 26 пост са съществени,а в определени ситуации и жизненоважни.
                              Наистина бронята трябва да е така конструирана,че да омекоти(поеме) или отклони силата на удъра.

                              На 24.01.10 претърпях ПТП.Спусках в планински проход при тежки зимни условия.Водача на насрещно движещ се Форд Ескорт (комби) влезе в завоя пред мен с несъобразена скорост,...изгуби контрол в/у управлението...навлезе в моята лента за движение и...се спря в мен...
                              В момента на удъра видях как цялата ми предница се надигна,...освободихме пътното платно(трафика беше много натоварен)и отбих за да констатирам щетите,...като вече си представях какво ли не...,но като погледнах -всичко си бе на място-фарове ,мигачи ,калник,по боята нито драскотина.
                              Вече започвах да преодолявам първоначалният стрес,когато от размазания Форд излезе една тумба народ,... с много псувни ,ритници и дърпане успяха да освободят предното колело от калника и бързо избягаха от мястото на ПТП-то. Какво стана по-нататък е дълга и неприятна за разсказване история,която няма отношение по темата,но... Нас ни спаси(бях със семейството си) УНИКАЛНО проектирания и изработен пенопренов булбар,който пое удъра.Освен това благодарение на геометрията на булбара връхлетялият ме Форд се плъзна по него и се опита да се навре под мене,при което се наби в земята...а това значително облекчи спирането му,респ.силата на удъра.
                              Равносметката при мен бе охлузен в долната част булбар и отчупено парченце от бронята ниско долу под фара за мъгла...
                              Още тогава си обещах,че ако получа накаква компенсация от застрахов.компания ,ще монтирам защитни тръби отстрани до праговете,щото ако бях навлязъл в завоя щях да получа удър отстрани...
                              Това вече е факт-дебелостенни тръби ф60,дълги 180см. ,фиксирани на по три места за рамата,...бих Ви качил и снимки да ги видите,но поради изчерпан лимит от 2МБ нямам тази възможност!!!
                              Поздрави!
                              прати ги аз ще ти ги кача.
                              Ф60 за степенки е излишно, и опасно, ще ти изкриви рамата и ще хвърлиш джипа. Направи си ги ф30-40 тънкостен.
                              друга много ценна хватка е да направиш елепсовиден отвор на захвата и да не претягаш гайките. Аз така не един път съм минавал само с развиване наместване и завиване на бронята. Удара се поема от гайката която просто си сменя позицията спрямо ухото.
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • #30
                                От: Обратно в семейството!

                                Всъшност бронята тежи около 30-на кг. при тежък удар нищо не може да спаси колата, но все си мисля че при по-леките такива е значително по-здрава от оригинала, да не говорим колко лесно става паркирането "по слух".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X