Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Surf 2.4 1992 - дърпа на ляво, моля за помощ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Toyota Surf 2.4 1992 - дърпа на ляво, моля за помощ!

    Това на снимките е паразитния хебел . От самото име личи , че не е основен елемент . Връзката между хебела и въпросния сектор се осъществява от т.н. дълга/напречна щанга/ , каквото движение направи сектора чрез тази щанга го прави и хебела . Сектора е устройството което с кормилния прът е свързано с волана . В него влизат маркучите от хидравличната помпа , а самия той работи и като усилвател за да е лесно завиването /особено на място , не се препоръчва ама и Аз го правя/. Без изобщо да претендирам , че съм специалист считам реглажа на сектора към предницата за лесен . След като автомобила е прикачен за стенда / електронен или механичен - на много места се ползват успешно/ е достатъчно да направим пълно завиване от ляво до пълно дясно или обратно и правилно да отчетем показанието на стенда . Резултатът го делим на 2 и получаваме точно къде се намира средата . Някой правят елементарна проверка от пълен ляв до пълен десен или обратно броят оборотите на кормилото и го делят на 2 /напр. 3 оборота среда на 1,5 оборота / но за висока точност не може да се говори . След тази проверка чрез късите щанги се регулират ъглите на колелата /отворена затворена предница каквото е препоръчал производителя/ .Не без значение е страничния ъгъл на предницата . Най - често се регулира чрез добавяне или отнемане на регулировъчни пластини от горния носач . Има и модели с ексценричен болт на единия от носачите , което позволява със завъртане регулиране на ъгъла . Много ме е Яд майстора да казва "Предницата стана идеална , както е по книга" , а Аз с просто око да виждам , че ъгъла на колелото може успешно да конкурира ъгъл на предница на трактор , та направо дразни . Ей улях се . Доно да няма засегнати майстори.
    MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

    Коментар


    • #32
      До: Toyota Surf 2.4 1992 - дърпа на ляво, моля за помощ!

      Има и модели с ексценричен болт на единия от носачите.
      Да има такъв на долния носач с отбелязани градуси на него!

      Коментар


      • #33
        До: Toyota Surf 2.4 1992 - дърпа на ляво, моля за помощ!

        Здравейте,

        Не съм писал отдавна, защото ми тряваше време да пробвам всичко предложено от колегите.... и май се оказа секторна кутия. Отделно от това купих рейки? май се наричат (track rod ends) - на снимката по-горе съм ги отбелязал. Ще ги сменяме в Петък, и ще опитаме да направим центровката както pahov e описал, дано помогне. Тръгвам да си я карам към България на 24.04 и ми се искаше машинката да е перфектна, миналата седмица смених горивен филтър, маслен филтър, масло, пълен комплект гарнитури, агренажен ремък, 3 ремъка около/за климатика, ролка за климатик, 2 ролки за агренажен ремък, антифриз, вчера обърнах километража от мили обратно в километри, само тъпото дърпане остана

        Благодаря ви за съветите, като минем процедурата в Петък пак ще пиша.

        Коментар


        • #34
          До: Toyota Surf 2.4 1992 - дърпа на ляво, моля за помощ!

          Първоначално публикуван от 3vatos Преглед на мнение
          Здравейте,

          Тръгвам да си я карам към България на 24.04 и ми се искаше машинката да е перфектна, миналата седмица смених горивен филтър, маслен филтър, масло, пълен комплект гарнитури, агренажен ремък, 3 ремъка около/за климатика, ролка за климатик, 2 ролки за агренажен ремък, антифриз, вчера обърнах километража от мили обратно в километри, само тъпото дърпане остана

          Благодаря ви за съветите, като минем процедурата в Петък пак ще пиша.
          Здравей,къде си в момента,ако си в Лондон,може да намина и аз да хвърля едно око?
          карах близо 2 години сърф и бая го ровичках
          TЛК 80-4.2ТД
          ТЛК 73-2.4ТД
          ...................

          Коментар


          • #35
            До: Toyota Surf 2.4 1992 - дърпа на ляво, моля за помощ!

            Здравейте колеги!

            Вече съм щастлив собсвеник на тойота, която въви направо, без никакви отклонения След като проверих всички възможности, които колегите предложиха в тази тема, поръчахме накрайници от милнър и с събота ги монтирахме, след което направихме за трети път в последния месец центровка на хънтъра и резултата беше впечатляващ Сега джипа не дава никакво отклонение, даже почвам да ставам опасен за околните, защото през 10 мин пускам волана пробно, за да се уверя, че е оправена - много ме тормозеше дърпането, защото след 5 дни дълъг път ме чака и не ми се искаше да се набирам на волана в продължение на 3 дни Ето и снимки на накрайниците (дойдоха си с лепенки Genuine Toyota Parts - както се вижда, тази забележка е заради твърденията, че Milner търгуват предимно с китайски боклуци):



            Още веднъж - благодаря за отзивите на всички, и ще се видим скоро по родните гори и чукари

            Коментар


            • #36
              До: Toyota Surf 2.4 1992 - дърпа на ляво, моля за помощ!

              Честито, колега, със здраве да си я караш.

              ПП Направете си снимките на 800х600, защото така не всички могат да ги гледат.
              Зима иде

              Коментар


              • #37
                До: Toyota Surf 2.4 1992 - дърпа на ляво, моля за помощ!

                Здравей колега,

                И мойте ги смениха в UK и са от Milner. Вече 10 000км минах и никакви проблеми. Особено като се има предвид пътищата, през които минах в Румъния (Szedeg- Kalafat e само на картата). Ама за Сърбия искаха около 150 Евро за Зелена карта.

                Безаварийно да си я караш!


                Първоначално публикуван от 3vatos Преглед на мнение
                Здравейте колеги!

                Вече съм щастлив собсвеник на тойота, която въви направо, без никакви отклонения След като проверих всички възможности, които колегите предложиха в тази тема, поръчахме накрайници от милнър и с събота ги монтирахме, след което направихме за трети път в последния месец центровка на хънтъра и резултата беше впечатляващ Сега джипа не дава никакво отклонение, даже почвам да ставам опасен за околните, защото през 10 мин пускам волана пробно, за да се уверя, че е оправена - много ме тормозеше дърпането, защото след 5 дни дълъг път ме чака и не ми се искаше да се набирам на волана в продължение на 3 дни Ето и снимки на накрайниците (дойдоха си с лепенки Genuine Toyota Parts - както се вижда, тази забележка е заради твърденията, че Milner търгуват предимно с китайски боклуци):



                Още веднъж - благодаря за отзивите на всички, и ще се видим скоро по родните гори и чукари
                ***Prior Preparation Prevents Piss Poor Perrformance***

                Most sports require only one ball - real sports require two.

                Коментар


                • #38
                  До: Toyota Surf 2.4 1992 - дърпа на ляво, моля за помощ!

                  Айде колеги, тръгнах!

                  Стискайте палци да е безавариен пътя, за първи път пътувам през Европа...

                  Отчет и снимки ще дам като си пристигна в БГ

                  Чао засега!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X