Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свързочен ГАЗ69 от БНА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Свързочен ГАЗ69 от БНА

    Здравейте,колеги
    Търся литература и части от специалното оборудване на свързочен ГАЗ69 от БНА.Купих наскоро един доста запазен такъв автомобил и идеята е да се възстанови до оригиналния си вид както е бил в армията.Някой части успях да набавя сам, а колегата Иван ми помогна с други останали от неговата машина.
    Ако някой има за продаване антени,стойки за тях,маса и други неща от радио оборудването може да ме намери на 0898565784
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Свързочен ГАЗ69 от БНА

    Първоначално публикуван от 4ovekat s amfibia Преглед на мнение
    Здравейте,колеги
    Търся литература и части от специалното оборудване на свързочен ГАЗ69 от БНА.Купих наскоро един доста запазен такъв автомобил и идеята е да се възстанови до оригиналния си вид както е бил в армията.Някой части успях да набавя сам, а колегата Иван ми помогна с други останали от неговата машина.
    Ако някой има за продаване антени,стойки за тях,маса и други неща от радио оборудването може да ме намери на 0898565784
    Части имах през 1985г.,когато служех в Сливен,но сега къде ще намериш.Супер джип/без майтап/.Имах удоволствието едната от машините да ми бъде такава./бях радист в танковата бригада/
    Последно редактирано от Злой; 30-03-09, 07:18.
    Чавдар Владимиров
    0887/912075
    Ленд Ровър Диско 1
    Самуад в проект

    Коментар


    • #3
      До: Свързочен ГАЗ69 от БНА

      Първоначално публикуван от 4ovekat s amfibia Преглед на мнение
      Здравейте,колеги
      Търся литература и части от специалното оборудване на свързочен ГАЗ69 от БНА.Купих наскоро един доста запазен такъв автомобил и идеята е да се възстанови до оригиналния си вид както е бил в армията.Някой части успях да набавя сам, а колегата Иван ми помогна с други останали от неговата машина.
      Ако някой има за продаване антени,стойки за тях,маса и други неща от радио оборудването може да ме намери на 0898565784
      Според мен - никакъв шанс. Всякави доработки в такъв тип автомобили, ги правят специални и май при продажба бяха задължени да бъдат премахнати. Т.е всичко да се натроши.

      Ако Вашият автомобил е по-запазен, вероятно е продаден /закупен/ в по-старо време.

      Коментар


      • #4
        До: Свързочен ГАЗ69 от БНА

        Някакви остатъци от стойки за нещо имам. Не знам какъв е бил джипът, събрах ги след като варваринът беше минал с брадвата. Каквото можах бях изправил и привел в някакъв вид. Стоят за случай като твоя, не ми се вдига ръката да ги нарежа за друго.
        Намират се в София, недалече от мястото където веднъж се видяхме.

        Коментар


        • #5
          До: Свързочен ГАЗ69 от БНА

          Първоначално публикуван от Ivanov Преглед на мнение
          Според мен - никакъв шанс. Всякави доработки в такъв тип автомобили, ги правят специални и май при продажба бяха задължени да бъдат премахнати. Т.е всичко да се натроши.

          Ако Вашият автомобил е по-запазен, вероятно е продаден /закупен/ в по-старо време.
          Не е чак толкова отчайващо положението-вече намерих Р105 и голямата телескопична антена,която се монтира отзад.По ирония на съдбата преди 3-4 години изхвърлих масата на която се монтира оборудването,както и някой стойки за антени......
          А някой знае ли какво точно има вътре освен Р104 или Р105?
          Какви са другите блокове и усилватели?

          Коментар


          • #6
            До: Свързочен ГАЗ69 от БНА

            Зависи къде е служил. Всички такива станции не са сами по себе си, а части от радиомрежи. Р-104 ... Р-109 например са мобилните/носими станции на батальонния комплект с базова станция Р-140. Така че нужните ти сведения трябва да събираш от описанията на комплектите на радиомрежите с различно предназначение и от различните поколения. В тях пише и кои са били типовите им носители.
            Ще вземаш ли тия железа?

            Коментар


            • #7
              До: Свързочен ГАЗ69 от БНА

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Зависи къде е служил. Всички такива станции не са сами по себе си, а части от радиомрежи. Р-104 ... Р-109 например са мобилните/носими станции на батальонния комплект с базова станция Р-140. Така че нужните ти сведения трябва да събираш от описанията на комплектите на радиомрежите с различно предназначение и от различните поколения. В тях пише и кои са били типовите им носители.
              Ще вземаш ли тия железа?
              Да,ще ги взема като идвам в София..

              Коментар


              • #8
                До: Свързочен ГАЗ69 от БНА

                Мисля че ще го оборудваш най добре ако посетиш склада в Злокучене!
                Там ще намериш всякакви радиостанции и стоики!
                Иван Сапунджиев
                УАЗ 31512
                0888677388

                Коментар


                • #9
                  До: Свързочен ГАЗ69 от БНА

                  Извадих ги. Освен рамки за стелажите, има двете стойки за мачтата и две гнезда за прикладите.

                  А какво е това в Злокучене?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Свързочен ГАЗ69 от БНА

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Извадих ги. Освен рамки за стелажите, има двете стойки за мачтата и две гнезда за прикладите.

                    А какво е това в Злокучене?
                    Село до Самоков. Като пътуваш от Самоков за София, на изхода на Самоков свиваш вдясно по новото околовръстно, по новия мост на Искър и след него вляво. Злокучене е първото или второто село по пътя от тази страна на Искъра.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #11
                      До: Свързочен ГАЗ69 от БНА

                      Първоначално публикуван от 4ovekat s amfibia Преглед на мнение
                      Не е чак толкова отчайващо положението-вече намерих Р105 и голямата телескопична антена,която се монтира отзад.По ирония на съдбата преди 3-4 години изхвърлих масата на която се монтира оборудването,както и някой стойки за антени......
                      А някой знае ли какво точно има вътре освен Р104 или Р105?
                      Какви са другите блокове и усилватели?
                      Поне аз за каквото се сещам,трябва да имаш и зарядна станция ,която зарежда акумулаторите на станциите.Позволява това да става и в движение на автомобила.Ако добре си спомням,тази станция се полага на командир на батальон нагоре.Отпред на мястото до водача имаше табло със трубка и превключватели които позволяват на командира на говори по телефония и от това място в дивжение.
                      Поздрави и успех.
                      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Свързочен ГАЗ69 от БНА

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Извадих ги. Освен рамки за стелажите, има двете стойки за мачтата и две гнезда за прикладите.

                        А какво е това в Злокучене?
                        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                        Село до Самоков. Като пътуваш от Самоков за София, на изхода на Самоков свиваш вдясно по новото околовръстно, по новия мост на Искър и след него вляво. Злокучене е първото или второто село по пътя от тази страна на Искъра.
                        Второто е. Първото е Драгошиново. Също може да се влезе директно през главното самоковско шосе, има си отбивка само за Злокучене, на 5км от Самоков е.

                        Обаче ми се струва, че колегата nonkos говори за съвсем друго Злокучене, а не за самоковското!?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Свързочен ГАЗ69 от БНА

                          Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                          Обаче ми се струва, че колегата nonkos говори за съвсем друго Злокучене, а не за самоковското!?

                          Да за друго говори.

                          Става въпрос за Злокучане при Септември-Пазарджишко. Там има един който реже военна техника. Не е за хора със слаби сърца
                          Луд умора нема,само се поти!!!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Свързочен ГАЗ69 от БНА

                            Колега мога да ти помогна с една книга,
                            https://htftp.offroad-bulgaria.com/Nana/r-125m.djvu
                            LZ1NBN

                            Коментар


                            • #15
                              До: Свързочен ГАЗ69 от БНА

                              Не, не мога да ида там. Ако някой има толкова душевни сили, ще съм благодарен да вземе списък. Някакъв мога да съставя. Нужни, използваеми в джиповете чаркове.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X