Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свързочен ГАЗ69 от БНА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Свързочен ГАЗ69 от БНА

    Как ще имаш такива душевни сили,Стефане,ти нощно време не спиш.Сега сериозно,аз съм отпуска и мога да отскоча до там,какво трябва да търся,щото там нещата са на камари и се режат.

    Коментар


    • #17
      До: Свързочен ГАЗ69 от БНА

      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
      Как ще имаш такива душевни сили,Стефане,ти нощно време не спиш.Сега сериозно,аз съм отпуска и мога да отскоча до там,какво трябва да търся,щото там нещата са на камари и се режат.
      Ako ходиш изчакай до четвъртак,петък и ако приемаш пътници може да дойда с теб
      Луд умора нема,само се поти!!!

      Коментар


      • #18
        До: Свързочен ГАЗ69 от БНА

        Ако има - Луни. (пристрелочните прожектори от куполите на танковете и бетеерите). Танкови фарове, мигачи, стопове. Жирополукомпас, пак от тях. Координатор, тях ги имаше в танковете. Перископи. Друга оптика. Аптечки. Ръкохватки от горни фарове и от люковете на бойниците на БТР и МТЛБ. Стойки за оръжие от камионите. Дюзи от пожарогасителите, автоматиката за тях.
        А най-хубаво, ако видите какво има и разкажете.

        Коментар


        • #19
          До: Свързочен ГАЗ69 от БНА

          Няма бойна техника в момента.Само Урали,зил131 и Газ 66.
          Стефане ,пази ми стойките ,ще мина до две-три седмици към теб..

          Коментар


          • #20
            До: Свързочен ГАЗ69 от БНА

            Тогава ако са се запазили - черните стъкла за фаровете. В ЗИПовете на армейските камиони имаше прибори за нощно виждане, и сваляеми филтри за фаровете.
            Хе, че аз толкова години ги пазя за такъв случай, сега ли да ги бастисам ...) Събрах всичко на куп, чака тебе. Даже закопчалките им работят.

            Коментар


            • #21
              До: Свързочен ГАЗ69 от БНА

              Преди няколко месеца продаваха един перфектен Газ 69 като твоя с бургаска регистрация.Цвета му беше някакво пясъчно жълто, красавец отвсякъде и в оригинално състояние.Цял живот гаражен, искаха му 5000 лв.
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • #22
                До: Свързочен ГАЗ69 от БНА

                Вчера се сдобих с бракувана преносима Р105м.Всъщност имало ли е такава в Газката?На една малка табелка на таблото пише Р105,може и да е различна от 105м

                Коментар


                • #23
                  До: Свързочен ГАЗ69 от БНА

                  На външен вид не. Иначе има повече канали. Твърде вероятно е да е изправна, но при бракуването са измъкнали кварца на МЧУ. Трябва да стои под една кръгла капачка с две уши за винтчета, в долния край на лицевия панел. Не знам от къде могат да се намират, сам търся отдавна.
                  Имаше. Не само в свързочните, а и в джиповете на командирите на батальони/дивизиони и началник щабовете. Тогава като правило бяха само те, радиста на дясната седалка в кучкарника, радиото и зареждачка с генератор от КОМа - на стелаж на мястото на едната задна седалка. Тогава е равнопоставена със станциите на командирите на роти, разузнавателните групи и щабните подразделения. Базовата станция е Р-140, свързочните полкове имат и други средства за връзка с нея.
                  В различните армии, Р-105 ... Р-109 бяха в различни родове войски. У нас Р-109 беше на сухопътните и ПВО-то, Р-105 май че в авиацията, Р-106 във флота. Не съм сигурен. Разликата им е че работят в съседни ленти на обхвата 25 - 28 МХц, конструктивно са еднакви. С буква М са с много повече, запомнящи се канали.
                  Ако ще събираш станции, кажи за да питам на едно място има ли нещо друго.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Свързочен ГАЗ69 от БНА

                    Ето снимките на този уникален ГАЗ 69.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00005.jpg
Прегледи:1
Размер:179.0 КБ
ID:5262429Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00006.jpg
Прегледи:1
Размер:178.7 КБ
ID:5262428Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00007.jpg
Прегледи:1
Размер:123.5 КБ
ID:5262427
                    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                    Коментар


                    • #25
                      От: Свързочен ГАЗ69 от БНА

                      Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                      Ето снимките на този уникален ГАЗ 69.[ATTACH=CONFIG]312935[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]312934[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]312933[/ATTACH]
                      Мнооого е красив, а и е автентичен !!!!!!!!!!!!
                      Поздрави на собственика !!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Свързочен ГАЗ69 от БНА

                        Рядко може да се види ГАЗ 69 в оригинално състояние като този красавец!
                        УАЗ 31512 Мицубиши L 200

                        Коментар


                        • #27
                          От: Свързочен ГАЗ69 от БНА

                          Бяхме с Драго на Трявна и там снима джипа. На живо е още по хубав!
                          УАЗ 31512-Тото

                          Коментар


                          • #28
                            От: Свързочен ГАЗ69 от БНА

                            Драго няма снимка отзад аз ще добавя от мойте )
                            Наистина е в уникално състояние.

                            Случайни хора УАЗ не карат

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X