Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Харесвате ли рекламата в подписите на участниците тук?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Харесвате ли рекламата в подписите на участниците тук?

    Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
    Точно това е моето мнение, колега. В подписа да има само лична информация - какъв автомобил имаме, с какво се занимаваме, какво е хобито ни, интереси, мото и други.
    Но на мен не ми харесва да има шарени логота, емблеми, реклама на чужди фирми, натрапчива реклама на продукти и организации. Реклама ни залива отвсякъде, безмислена в повечето случаи, та се питам дали не може да я спестим поне в подписите си....
    Много е тънка линията между рекламата, хобито и интересите.
    Например моето хоби електрониката е и моя работа в момента, и ако аз съм например човек-фирма т.е. имам си сервизче, работилничка в което само аз си работя то следва че рекламата на хобито ми е и реклама на фирмата/сервиза (вероятно има и много други потребители, на които хобито им е станало професия).
    Давам пример със себе си, защото аз нямам личен и/или служебен GSM. Имам само един единствен и за лични и за служебни цели, и като някой приятел от форума ми се обади да свършим някоя работа и му взема пари - реклама ли съм си направил във форума или съм имал желания да му помогна или и двете? На последния въпрос лично аз също не мога да отговоря.

    Факт е обаче, че аз никъде не съм направил реклама нито на моите професионални възможности (освен в персонална информация), нито на фирмата на която съм собственик, нито на нейната дейност в подписа си .

    Постът ми дава само един от многото варианти за спорни моменти в подписите и по никакъв начин не изразявам позиция дали харесвам или не рекламата (скрита или открита) в подписите на участниците.

    Логото на Land Rover Enthusiasts Bulgaria - реклама ли е на Land Rover или не ???
    Скрита или не?
    Последно редактирано от Радослав Райчев; 28-03-09, 16:29. Причина: Допълнение
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

    Коментар


    • #17
      До: Харесвате ли рекламата в подписите на участниците тук?

      Мога да дам моето мнение - ако пишем "специалност автомобилна електроника" - това е информация за професията ни.

      Ако пишем обаче "Сервиз за електроника на автомобили ФИАТ" - вече е реклама и на сервиза, и на марката.

      А логото на ЛендРовър си е чиста реклама.
      Show must go on!
      LZ1VES

      Коментар


      • #18
        До: Харесвате ли рекламата в подписите на участниците тук?

        Със същото лого на ЛР сме около 60 човека от клуб ЛР Ентусиастс.Клуба е с некомерсиална цел...
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #19
          До: Харесвате ли рекламата в подписите на участниците тук?

          Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
          Много е тънка линията между рекламата, хобито и интересите.
          Например моето хоби електрониката е и моя работа в момента, и ако аз съм например човек-фирма т.е. имам си сервизче, работилничка в което само аз си работя то следва че рекламата на хобито ми е и реклама на фирмата/сервиза (вероятно има и много други потребители, на които хобито им е станало професия).
          Давам пример със себе си, защото аз нямам личен и/или служебен GSM. Имам само един единствен и за лични и за служебни цели, и като някой приятел от форума ми се обади да свършим някоя работа и му взема пари - реклама ли съм си направил във форума или съм имал желания да му помогна или и двете? На последния въпрос лично аз също не мога да отговоря.

          Факт е обаче, че аз никъде не съм направил реклама нито на моите професионални възможности (освен в персонална информация), нито на фирмата на която съм собственик, нито на нейната дейност в подписа си .

          Постът ми дава само един от многото варианти за спорни моменти в подписите и по никакъв начин не изразявам позиция дали харесвам или не рекламата (скрита или открита) в подписите на участниците.

          Логото на Land Rover Enthusiasts Bulgaria - реклама ли е на Land Rover или не ???
          Скрита или не?
          Ами като подпис бях сложил линк към моя личен сайт в който имаше моите лични данни и с какво се занимавам. Модератор (на който няма да споменавам ника) ме накара да го изтрия понеже било реклама. Аз не рекламирам продажба на продукти нито каквото и да е било а само услуги от които членове на форума са се възползвали винаги с отстъпки или без заплащане. Само човек който не ме познава би казал че съм печелил от тях. Каква е разликата например ако напиша с какво се занимавам и телефона ми и линка към личния ми сайт? Аз бих казал че повече печели този форум с това че съм сложил опознавателния стикер със адреса на форума от колкото форума губи от моя сайт който е сложен като подпис. Ръководството в лицето на Венцислав Петров трябва да се замисли върху този въпрос. Аз не съм търговец който продава части и аксесоари а предлагам услуга на членове от форума която се припокрива с дружеството за взоимопомощ и раздела Нужда от спешна помощ, аварии, бедстващ участник.

          Това ,че :
          "Логото на Land Rover Enthusiasts Bulgaria - реклама ли е на Land Rover или не ???
          Скрита или не?"
          - мога да кажа че е скрита реклама щом в репортажа за почистването на язовира по телевизията като представяха zzlatev като се представи с тази титла като прецедател му сложиха пегел.
          Последно редактирано от banjo; 28-03-09, 18:40.
          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
          Дий Снайдер

          Коментар


          • #20
            До: Харесвате ли рекламата в подписите на участниците тук?

            Аз мисля, че е полезно.
            Прост пример: Ако ми трябва напр. дограма, мебели, парфюми или квото се сетите, защо да не си ги поръчам на колега от форума, който се занимава с това. Може да получа и отстъпка.
            Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
            -----------------------------------------------
            Питието определя съзнанието....
            -----------------------------------------------
            0887770735

            Коментар


            • #21
              До: Харесвате ли рекламата в подписите на участниците тук?

              само не мога да разбера защо се занимавате с глупости.

              Има си правила за съдържанието на форумите, за участие с търговска цел и постване на линкове.
              Подписа като съдържание би трябвало да им се подчинява.
              За дължината - ми просто Админ да си реши.
              Ако искате бизнеса ви да ви е в подписа - не е трудно. просто си поискайте ТП има примери.

              ИМХО
              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

              Коментар


              • #22
                До: Харесвате ли рекламата в подписите на участниците тук?

                Хубаво е да се знае кой с какво се занимава, гласувах с втория отговор на анкетата, но да няма разни мигащи банери щото става панаир.

                Коментар


                • #23
                  До: Харесвате ли рекламата в подписите на участниците тук?

                  Искам само да добавя, че вече няколко човека от форума, ми звънят, за да се кнсултират за покупка или сервиз на камиони. Естественно пари не съм и няма и да поискам. Винаги ще помогна на хора от форума с каквото мога.

                  Явно е, че една подобна реклама има и своите положителни черти. Проблем е, че границата е много тънка. Никога не знаеш каква е целта на рекламата, дали е добро или злонамерена. Зависи си предимно от човека.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Харесвате ли рекламата в подписите на участниците тук?

                    Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                    В края на краищата нали затова сме тук.Аз от форума научих например ,че Вени от Пловдив продава компютри и сега когато имам нужда от това ще си поръчам оттам и знам че ще получа коректно отношение.За това май е криза в България.По този начин помагам и на него, помагам и на себе си.Защо трябва да правя оборот на непозната фирма.Когато реша да си купя ГПС ще се обърна към Събин и т.н.
                    Благодаря за доброто отношение.
                    Удоволствието да продам няколко машини без печалба се увеличава от горните думи.
                    Nobeles oblige!!!


                    Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                    Много е тънка линията между рекламата, хобито и интересите.
                    Факт е обаче, че аз никъде не съм направил реклама нито на моите професионални възможности (освен в персонална информация), нито на фирмата на която съм собственик, нито на нейната дейност в подписа си .
                    да, тънка е тази линия, дори е размито тънка

                    да, обаче лично в моя подпис аз не си рекламирам бизнеса, от което бих имал преки печалби, а си анонсирам нещо, от което не съм имал, нямам, и не се очертава да имам никакви материални блага - създаването, отглеждането, възпитаването и развитието на един клуб - клуб на любителите на една автомобилна марка

                    за мен това е морална стойност, която няма нищо общо с ежедневностната борба за хляба ( ако мога така да се изразя ), и за тая моя ценност мога да се опълча срещу много неща - просто съм го правил и правя ежедневно.

                    оказа се, че след човешки разговор с управата на форума, не съм нарушил никакви правила, и с едно позитивно разбиране има` добрия резултат - обединяване на хора с едно мислене, с едни ценности, ако и да са с различни професии, за които не е ставало дума въобще

                    е, и с какво се разминаваме с идеите на доброто общуване?

                    нека не пречим на сближаването на ценностите, IMHO!!!

                    благодаря за търпението, с което беше прочетено това

                    и понеже нито един от отговорите в анкетата не пасва на виждането ми, просто не гласувам...

                    Коментар


                    • #25
                      До: Харесвате ли рекламата в подписите на участниците тук?

                      Аз се уморих или не виждам"Харесва ми"?
                      Искам да кажа защо ми харесват рекамирането на дейността на колегите.От както съм във форума(член),смених майстора си .Ползвам услугите и продуктите на много колеги ,членове на форума.Та нали затова е рекламата.Ако не рекламираш дейността си,как ще се възползвам от услугите или продуктите ,които предлагаш.Аз искам точно тези услуги и продукти на членове на форума.Имам им доверие,особено на старите участници,които са изградили авторитет и доверие сред нас.
                      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                      Коментар


                      • #26
                        До: Харесвате ли рекламата в подписите на участниците тук?

                        За рекламата,нямам нищо против-развиваш бизнес,плащаш и си рекламираш.
                        Ама,незнам,дали е реклама да си изписваш всички мпста,които птитежаваш....май повече е парадиране.....какво е тва вранглер еди къв си,мотор еди къв си,бус еди къв си.......че и някой чак,писали дали е фултайм,или парттайм...а цвета не са писали...срамота!!
                        Аз да си напиша ли в подписа: апартамент в Бургас,вила в Несебър,две ниви в Каблешково,къща в Малко търново.....овощна градина в Маринка....лозе в Сарафово....оффф,забравих да пиша колело с алуминиева рамка,и лъскави педали
                        Да не зависиш от "Органи" в България....

                        Коментар


                        • #27
                          До: Харесвате ли рекламата в подписите на участниците тук?

                          Това е една възможност всеки да се представи по някакъв начин.Дали с някаква сентенция,телефонен номер,марка автомобил и т.н.Както си иска.
                          Само дето не разбирам като го предоставяте като възможност,защо го правим на въпрос?!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Харесвате ли рекламата в подписите на участниците тук?

                            Първоначално публикуван от FBravo Преглед на мнение
                            ... Ама,незнам,дали е реклама да си изписваш всички мпста,които птитежаваш....май повече е парадиране.....какво е тва вранглер еди къв си,мотор еди къв си,бус еди къв си.......че и някой чак,писали дали е фултайм,или парттайм...а цвета не са писали...срамота!!
                            Аз да си напиша ли в подписа: апартамент в Бургас,вила в Несебър,две ниви в Каблешково,къща в Малко търново.....овощна градина в Маринка....лозе в Сарафово....оффф,забравих да пиша колело с алуминиева рамка,и лъскави педали
                            Нормална практика в много автомобилни и офроуд форуми е участниците да дават в подписа данни за колата си и евентуалното допълнително оборудване.
                            В някои чуждестранни форуми наличието на такава информация дори е задължително изискване, така че, като някой ревне "Помощ прегрява ми колата" да не се налагат уточняващи въпроси за марка, модел, двигател и т.н.

                            Пък няма и нищо лошо, ако някой иска да се похвали с това, което кара.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Харесвате ли рекламата в подписите на участниците тук?

                              Добре де, някой прекалил ли е? Мен никога не ме е дразнило или пречило. Имаше само един неволен случай, дето софтуера на форума нещо се шашкаше от анимираната картинка в един подпис, или поне в комбинация с моя Internet Explorer, но човека беше отзивчив и веднага оправихме проблема.

                              Гласувах с "Все ми е едно", ама реално отговора ми е "Все ми е едно, стига да не се прекалява."
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Харесвате ли рекламата в подписите на участниците тук?

                                За реклама трябва да се плаща за да не станеме като телевизия- 10мин. филм, 10 мин. реклама. Всеки може да си напише повече в личните данни а ако продава или помага на колегите без печалба то ще се разчуе.
                                Ако зависи от мен, ще направя подписите с ограничена дължина. 2-3 реда примарно. Дастатъчно да се подпише човек.
                                Форума е голям. Много мераклий да продават се оглеждат за възможности. Последния който ми попадна се интересуваше хубави ли са лебедки NIMBO..... които може да внесе по 800лв.?!?!?!
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X