Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Австрия интересни места в Алпите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Австрия интересни места в Алпите?

    Със съпругата решихме да направим една екскурзия през юли или август в Австрия и малко в Германия. Целта на пътуването е посещение на високопланински красоти /колкото може по-високо с 4Х4, където е разрешено/, а не в големите градове /и там има за гледане, но друг път/. Моля за ваши препоръки за красиви Алпийски пътчета, проходи и каквото се сетите. Планираме 5-7 дни (по 200км. на ден) на територията на Австрия + 1 натам, 1 насам. Полезна ще ми бъде информация от пътувал скоро, относно цени по Хостели, хижи(не търся комфорт-само легло и баня), каква е разликата при предварително резервиране? За момента се спряхме на този маршрут /прикачения/, но това е "на първо четене". В City Navigator Europe NT v9 виждам доста надписи "Unpaved Road" - разрешено ли е да се кара по тях? Разбрах, че Австро-Германска граница на практика няма, а към Италия как е положението?
    Благодаря.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Австрия интересни места в Алпите?

    Горещо препоръчвам Grosglockner Hochalpenstrase. Bruck Heiligenblut.Струва си всеки цент от 25- те Евра вход. Но задължително при ясно време. www.grossglockner.at

    Коментар


    • #3
      До: Австрия интересни места в Алпите?

      и в Италия няма граници. Гросклоснер е добра идея, но ходи юли месец защото август магистралите са пълни

      Коментар


      • #4
        До: Австрия интересни места в Алпите?

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Горещо препоръчвам Grosglockner Hochalpenstrase. Bruck Heiligenblut.Струва си всеки цент от 25- те Евра вход. Но задължително при ясно време. www.grossglockner.at
        А какво е това? Да обясните малко, че не резбирам чужди езици.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          До: Австрия интересни места в Алпите?

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          А какво е това? Да обясните малко, че не резбирам чужди езици.
          Панорамен път пресичащ Алпите покрай най-високия връх в Австрия. Изумителни гледки. С един от малкото постоянни ледници в Европа. Качва се до 2604 метра. Абе супер красота!!!!

          Коментар


          • #6
            До: Австрия интересни места в Алпите?

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Горещо препоръчвам Grosglockner Hochalpenstrase. Bruck Heiligenblut.Струва си всеки цент от 25- те Евра вход. Но задължително при ясно време. www.grossglockner.at
            Оказа се, че съм го включил в плана без да искам. Имам карта на Австрия и търсих пътища, които качват високо.

            Коментар


            • #7
              До: Австрия интересни места в Алпите?

              Първоначално публикуван от Peter TurboD Преглед на мнение
              Оказа се, че съм го включил в плана без да искам. Имам карта на Австрия и търсих пътища, които качват високо.
              Няма да съжаляваш. В този район са още: Gerlos Alpenstrase, Nockalmstrase, Villacher Alpenstrase.Има ги на гърба на брошурата, която получаваш на влизане към Гросглокнер, но не съм ги минавал. Просто пътувах от Германия за Италия, не че няма магистрала, но е грехота ако си наблизо да не минеш. За спане мисля че няма проблеми в Алпите. Там сезона е зимата.И още нещо Трябват ПЕРФЕКТНИ: спирачки, охладителна система, както и парно за високото!!!! Добре е и пълен резервоар. Пускат само по светло, и броят всички влезли и излезли. Ако те няма - търсене, намиране, извозване и цакане!
              Последно редактирано от Пенчо; 26-03-09, 17:06. Причина: допълнение

              Коментар


              • #8
                До: Австрия интересни места в Алпите?

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Панорамен път пресичащ Алпите покрай най-високия връх в Австрия. Изумителни гледки. С един от малкото постоянни ледници в Европа. Качва се до 2604 метра. Абе супер красота!!!!
                Наистина уникално живописен път. Там ме валя здрав сняг на 15 юли... шофьора беше по хавайска ризка и не можеше да повярва къде сме го збили
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #9
                  До: Австрия интересни места в Алпите?

                  Ако не си твърдо решен да се ограничиш с Австрия, в Швейцария определено има мноооооооого проходи с уникални гледки. Влизане от Италия, малко снимки има тук, за съжаление нямахме достатъчно време да пообиколим още.
                  Зима иде

                  Коментар


                  • #10
                    До: Австрия интересни места в Алпите?

                    Благодаря за инфото колеги. Промених малко маршрута, включвам и Италия, Швейцарските интересни места са малко далече от маршрута /с тоя камион пътувам с 100 най-много, щото разхода нагоре е страшен/, но има още време за размишления. Имам още два въпроса: 1. Може ли да потвърдите: "Преминаващите транзит през Сърбия декларират пренасяна сума над 2000 евро на човек"; 2.Има ли проблем да се носи допълнително резервно гориво в туба/10л/?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Австрия интересни места в Алпите?

                      Първоначално публикуван от Peter TurboD Преглед на мнение
                      Благодаря за инфото колеги. Промених малко маршрута, включвам и Италия, Швейцарските интересни места са малко далече от маршрута /с тоя камион пътувам с 100 най-много, щото разхода нагоре е страшен/, но има още време за размишления. Имам още два въпроса: 1. Може ли да потвърдите: "Преминаващите транзит през Сърбия декларират пренасяна сума над 2000 евро на човек"; 2.Има ли проблем да се носи допълнително резервно гориво в туба/10л/?
                      По т.1 Мисля, че е така. Но защо ти е толкова кеш? Вече и в Сърбия приемат пластмаси. Даже и на магистралата.
                      По т. 2 Няма проблем.
                      Освен това точно за Сърбия: аптечка, триъгълник,рез. крушки!!,пожарогасител,зимата вериги дори и да е 20 градуса!! И ако има знак за 30км караш с 25, нищо, че всички те задминават и свиркат.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Австрия интересни места в Алпите?

                        Благодаря. Нямам намерение да нося толкова, просто да знам лимита, ако се наложи. За ограниченията на скоростта е ясно, тия само си търсят повод/пък и без повод/ и после главата до кръста.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Австрия интересни места в Алпите?

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          По т.1 Мисля, че е така. Но защо ти е толкова кеш? Вече и в Сърбия приемат пластмаси. Даже и на магистралата.
                          По т. 2 Няма проблем.
                          Освен това точно за Сърбия: аптечка, триъгълник,рез. крушки!!,пожарогасител,зимата вериги дори и да е 20 градуса!! И ако има знак за 30км караш с 25, нищо, че всички те задминават и свиркат.
                          Вчера ми казаха, че сумата е По-голяма (5 или 10 хиляди), но не съм сигурен.

                          А за маршрута - звучи интересно, но се опасявам, че при тяхните забрани, ще си карате само по асфалт, не че е лошо
                          В Швеицария съм мниавал през през прохода Фурка ~2400m - впечатляващо преживяване!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Австрия интересни места в Алпите?

                            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                            Вчера ми казаха, че сумата е По-голяма (5 или 10 хиляди), но не съм сигурен.

                            А за маршрута - звучи интересно, но се опасявам, че при тяхните забрани, ще си карате само по асфалт, не че е лошо
                            В Швеицария съм мниавал през през прохода Фурка ~2400m - впечатляващо преживяване!
                            Точно този проход си харесах, но отклонението от сегашния неокончателен маршрут е около 700км. Гледам, че в Австрия имат високопланински села до които няма път с настилка-не ми се вярва до такива да е забранен достъпа, може пък да не пускат само чужденци. Май вие имахте Nuvi 5000. Как качвате маршрути или тракове от Мапсорс? Аз досега не можах да се справя. http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=54008
                            Последно редактирано от Peter TurboD; 29-03-09, 11:18. Причина: допълнение

                            Коментар


                            • #15
                              До: Австрия интересни места в Алпите?

                              Първоначално публикуван от Peter TurboD Преглед на мнение
                              Точно този проход си харесах, но отклонението от сегашния неокончателен маршрут е около 700км. Гледам, че в Австрия имат високопланински села до които няма път с настилка-не ми се вярва до такива да е забранен достъпа, може пък да не пускат само чужденци.
                              Стига бе, аз там не съм виждал отделна къща без път, камо ли цяло село. А иначе горските пътища обикновено са съз заключена бариера и ключа е в горския. А да изкараш кал на хасвалта просто забрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X