Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със светлините за задна скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със светлините за задна скорост

    Колеги здравейте, не ми светят светлините за задна скорост подозирам, че е от датчика понеже са ми здрави крушките.
    Моля за съдеиствие, и ако наистина и вие мислите, че проблема е от датчика каде се намира той
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 30-08-10, 17:55.

  • #2
    До: Проблем със светлините за задна скорост

    Първоначално публикуван от martin_jelqzkov Преглед на мнение
    колеги здравейте не ми светят светлините за задна скорост подозирам, че е от датчика понеже са ми здрави крушките моля за съдеиствие и ако наистина и вие мислите, че проблема е от датчика каде се намира той
    Здрасти,първо си провери буксичките които излизат от ск.кутия!За целта лягаш от доло и ще ги видиш те са зад барабана на ръчнАТА!А междо другото това се отнася за Диско!не видях твоито какво е?????

    Коментар


    • #3
      До: Проблем със светлините за задна скорост

      И на моя Бавновоз не работеше датчика за задна светлина ... при замостване на клемите на куплунга - лампите светят , а при включване на задна .. не !! Тъй като имах вече монтирана допълнителна светлина за заден ход с принудително - ръчно включване и тъй като ,май , за да свалиш датчика ... трябва да свалиш скоростите... реших следното :
      Купих и монтирах жълти лампи на мястото на тези за задна и ги свързах да работят с мигачите -( на основата на задните стопове си има извод ).
      Отделно монтирах лампички по 5 вата в по-горните,празни досега , сектори , които пък ги вързах с габаритите , (и за тях си има клемичка )....Сега Бавновоза отзад свети .. като истински .. не само на бронята , ами и горе - на колонката!!!
      Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем със светлините за задна скорост

        При мен на РР класик със скоростна кутия задна до първа, датчика се намира над скоростната кутия където излиза скоростния лост от страната на шофьора (лявата).
        Проблема се оказа че са нагоряли клемите и не всеки път правеше контакт, по принцип не се ремонтира че е капсолован но с приятел стругар го ремонтирах и за сега си работи повече от година.
        [SIGPIC][/SIGPIC]
        RR Classic

        Коментар


        • #5
          До: Проблем със светлините за задна скорост

          Ако имаш теглич и куплунг за него провери добре дали е чист или не се е заварил от късо. При мен от омазването, така се беше заварил че джипа се побърка светеше като коледна елха.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем със светлините за задна скорост

            При мен в началото ,като го взех много на често горяха и на стоповете и на габаритите отзад.Просто един ден почистих всички връзки отзад и почистихме и уплътненията за да не влиза влага и да не прави конденз.
            От тогава вече,година и половина нищо не ми е горяло отзад.
            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

            Коментар


            • #7
              До: Проблем със светлините за задна скорост

              Първоначално публикуван от martin_jelqzkov Преглед на мнение
              колеги здравейте не ми светят светлините за задна скорост подозирам, че .....
              .....и аз подозирам че караш някакъв "скитник" ама какъв стар, нов,(година на производство) ръчен, автоматичен, "ленд" или "рейндж" и т.н......късно е да си правя кафе и да гледам
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                До: Проблем със светлините за задна скорост

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                .....и аз подозирам че караш някакъв "скитник" ама какъв стар, нов,(година на производство) ръчен, автоматичен, "ленд" или "рейндж" и т.н......късно е да си правя кафе и да гледам
                ... а иди му вади думите с .....
                Първоначално публикуван от martin_jelqzkov Преглед на мнение
                имам проблем с предното предаване на автомобила си лендровър фрилендър 98г 2.0 дизел .....
                Land Rover Discovery:
                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем със светлините за задна скорост

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  .....и аз подозирам че караш някакъв "скитник" ама какъв стар, нов,(година на производство) ръчен, автоматичен, "ленд" или "рейндж" и т.н......късно е да си правя кафе и да гледам
                  На мен с тези светлини дядо Владо ги накара да спрат да светят като коледна елха

                  Дядо Владо като се затопли може да мина да побъбрим ...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X