Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 2.7TDI - Стрелката за температурата се колебае при по-рязко ускорение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Terrano 2 2.7TDI - Стрелката за температурата се колебае при по-рязко ускорение

    Проблема: Стрелката си показва правилно, когато джипа стои на място, или се движи, но с малко газ. В момента, в който настъпя педала повечко, клюмва на нула, докато го отпусна. Същото и на място на ръчна - като натисна повече педала, и тръгна да отпускам съединителя - пак клюмва. Явно има нещо общо с положението на двигателя - нали при подаване на газ се накланя леко (доколкото позволяват тампоните) наляво/надясно.

    Гледах клеми, климбуцах кабели - все така.

    На някой да му се е случвало такова чудо?

    По джипката няма преработки и не е пипано по ел.системата. В краен случай ще се прекара нов кабел от датчика до където трябва, но все пак, ако някой се е борил със същото, ще ми е полезно да знам как се е преборил и къде е човъркал.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    До: Terrano 2 2.7TDI - Стрелката за температурата се колебае при по-рязко ускорение

    Щъ идвъш дъ съ пулим че е ток, ток е, ама сам човек неможе и да клати кабели в двигателния отсек и да се пули срещу уредите
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Terrano 2 2.7TDI - Стрелката за температурата се колебае при по-рязко ускорение

      Сега гледам сервизното ръководство - има 3 клеми по пътя. Една на самия датчик, една междинна, и една на самото табло. Междинната я знам къде , и ще извадя и свържа отделно крачетата за тоя кабел, да видя дали ще има промяна. Ако не - ще пробвам с директен кабел от датчика към изхода на клемата - демек ще изключа проблем в еднометровата отсечка от междинната клема до датчика. Ако пак проблем, значи е отсечката от междинната клема до таблото. Там вече е мътна и кървава, щото за да махна таблото с уредите трябва да сваля половината пластмаси около него, а те са на шипки.

      Някакъв вариант е да сменя датчика, и да видя дали ще има промяна, макар че е малко вероятно. Хубавото е че струва някакви 10-15 лева. Лошото е че едва ли е от датчика.

      Въпроса беше, ако някой се е борил със същото, да каже къде е бил проблема при него.

      А при теб, рано или късно ще се домъквам. Вече станаха много поводите.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: Terrano 2 2.7TDI - Стрелката за температурата се колебае при по-рязко ускорение

        A пробвал ли си да включих някакъв друг консуматор да видиш да ли в него няма също смущения. Примерно фарове, осветление на купето...

        Коментар


        • #5
          До: Terrano 2 2.7TDI - Стрелката за температурата се колебае при по-рязко ускорение

          Всичко друго е наред. Всички лампи, всички стрелки си работят. Изобщо, няма нищо друго, дето да съм забелязал. А бих забелязал, щото такива работи ме дразнят.

          На всичкото отгоре повечето клеми по инсталацията си седят с греста по тях. Не съм забелязал корозия никъде.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Terrano 2 2.7TDI - Стрелката за температурата се колебае при по-рязко ускорение

            Колега , на тия наши Теранота слабо място е електрониката . При мен не само стрелката на температурата играе но и километража и обортомера по някой път отват в крайно положение.
            Nissan Terrano R20 2.7TDI
            Toyota RAV 4 2.2 D-4D

            Коментар


            • #7
              До: Terrano 2 2.7TDI - Стрелката за температурата се колебае при по-рязко ускорение

              Първоначално публикуван от Botev Преглед на мнение
              Колега , на тия наши Теранота слабо място е електрониката . При мен не само стрелката на температурата играе но и километража и обортомера по някой път отват в крайно положение.
              Е, това е захранване към уредите - пише си го в сервизното ръководство как се проверява и как се оправя. При мен явно проблема не е там, щото другите си работят перфектно. Часовника за бензина, и тоя за температурата, от по 3 извода, имат по 2 общи. Само третия им е различен - на едното отива до датчика за температура, а на другото - до датчика за нивото в резервоара.

              В краен скучай и това ще сваля (аз го свалях преди време, за ремонт на пластмасите по таблото, но всичко беше в идеално състояние, по отношение на тоци.

              Или ми се губи някаква маса някъде, или проблема е някъде по жицата между датчика и часовника, или самия датчик е сдал.

              Моля се да е нещо дребно, щото всичко е набутано в маркучи, и ако трябва да прекарвам нов кабел, или ще се виждам в приключение, или трябва да ги прекарвам извън маркучите.

              Другото - ти явно си с по-новия модел. При мен километража е механичен. Стига си жило чак до уредите. При него тоци не играят
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Terrano 2 2.7TDI - Стрелката за температурата се колебае при по-рязко ускорение

                Да от по-новите модели е но вече съм вдигнал ръце от електрониката, то не е само таблото ами и прозорците работят когато си искат, като махнеш акумулатора пък имобилайзера по някои път блокира докато сам не реши да тръгне и т.н.....
                Nissan Terrano R20 2.7TDI
                Toyota RAV 4 2.2 D-4D

                Коментар


                • #9
                  До: Terrano 2 2.7TDI - Стрелката за температурата се колебае при по-рязко ускорение

                  Първоначално публикуван от Botev Преглед на мнение
                  Да от по-новите модели е но вече съм вдигнал ръце от електрониката, то не е само таблото ами и прозорците работят когато си искат, като махнеш акумулатора пък имобилайзера по някои път блокира докато сам не реши да тръгне и т.н.....
                  Еми, не съм имал нищо от тия проблеми засега. Дори загатване за такъв не съм имал. А съм махал акумулатор прилично количество пъти.

                  Явно при теб има някакъв фундаментален проблем - Я някоя маса, я конектора на компютъра. Нямам престава защо така.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Terrano 2 2.7TDI - Стрелката за температурата се колебае при по-рязко ускорение

                    Проблема е рвшен. Вчера най-накрая намерих време да се почовъркам.

                    А именно - скъсан кабел. Преди сгъвката на снопа от купето към двигателя. Изглеждаше като отрязан. Вероятно е имало фабрично някаква пукнатинка или дефект точно там, защото видима причина за съскването му нямаше. Беше затворен в снопа от кабели, в PVC маркуч, и опакован с PVC лента (изолирбанд), а изолацията му си беше като нова - без следи от вдървяване. Запоих, сложих термошлаух, и опаковах наново снопа с PVC лента. Стана като фабрично.

                    Благодаря на Дядо Влaдо за оказаната помощ и компанията. Не си бях взел поялника и термошлауха от вкъщи, и се наложи да прескоча до него че ми беше по-близо.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X