Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

    Първоначално публикуван от guncho55 Преглед на мнение
    резонаторен ауспух или Акрапович да търся, добре ли ще е да има карбонови дискови спирачки, демпфер и разни други екстри.
    СПРИ !!!
    30 км/ч е предела за комфортно каране на подобен тип "машини" колелото е......колело и ходовата му част няма да издържи дълго на по-динамично каране и по-високи натоварвания , пукат се гуми, кривят се джанти ....и се пада без да си облечен в предпазен екип
    Ако искаш да се пързаляш (като мен) по нанадолното може да се огледаш за "маунтин байкове" с амортисьори и на двата "моста", после за ляти джанти (имаше едни БМХ-ове едно време)....и т.н...ама най-накрая ще си купиш "трансалп 650"
    П.П. единствено подобрения по ауспуха (по-тихо) си имат смисъл
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #17
      До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

      Майтапя се, разбира се, Дядо Владо. Колелцето си добро и така, не се нужде от други екстри, за да не предизвиква крадците. Колкото до екипировката - ако навлека моторджийския костюм от кордура, с който си карам АТВ-то и нахлупя каска, дали пък няма да ме приберат на Четвъртия километър (от карането). А и 30 км/ч. са напълно достатъчни, за да оставиш в позор скъпите лимузини, чакащи в колона на светофара, нали?
      Венцислав Лаков

      Коментар


      • #18
        До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

        Аз разбрах за още едно място дето монтират двигателчета на велосипеди, но е по в центъра. Ще отида да видя какво е положението.. Ако някой се интересува може да споделя как е там и дали си струва. Мисля ако ги намеря изобщо направо да ми монтират..
        Наистина задръстванията са ужасни, затварят се улици, кой където му скимне. Велосипеда е единствената алтернатива да не се ходи пеш в центъра май.
        CITYEL

        Коментар


        • #19
          До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

          Искам да добавя още нещо много важно:
          Такова моторче може да се сложи само на колело с "ПРАВА" и тънка рамка, от типа на "Украйна" от едно врема.Всички тези изгъзици сега дето се продават със среден амортисьор не стават. Също ако рамката е по дебела или елипсовидна в разрез няма да стане да се сложи моторче .Аз определено ще се насоча към електрическо моторче защото хич на искам да "пуша двутактово".
          Имам вътрешни хора в "Костов" и ще пиша какво е положението - само време да остане.. То дойде лятото ..
          CITYEL

          Коментар


          • #20
            До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

            Да, рамката трябва да е класическа, за да се монтира двигателчето. "Двутактовият пушек" всъщност е метафора и не се усеща, но е за предпочитане пред тежките акумулатори, които май се управляват с електроника.
            Моторчето продължава да пали както му скимне - проявява свой собствен характер и понякога стартира за 10 м, друг път - след 50-100, без да му пука дали е на смукач или не е.
            "Тунинговах" изделието с предна вилка, която е с пружини и сега почти не друса по неравностите. В лудницата покрай енергийния форум колелото продължава да събира завистливите погледи на жертвите на задръстванията.
            Венцислав Лаков

            Коментар


            • #21
              До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

              Първоначално публикуван от guncho55 Преглед на мнение
              Моторчето продължава да пали както му скимне - проявява свой собствен характер и понякога стартира за 10 м, друг път - след 50-100, без да му пука дали е на смукач или не е.
              ......... На "Д"-то не му пука за смукача виж за паленето му пилнахме зъбките
              Първо винаги при спиране се спира горивото от крана ( уж има поплавък, ама не винаги затваря плътно и дави ) и второ "Д"-то на карбуратара си има едно като бутонче,(предполагам и при теб) което при натискане "удавя" поплавъка, в книжката изрично е указано при първоначално палене да се натисне и задържи докато от него просълзи гориво ...после врътваш, и....завист
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #22
                До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                Нито смукачът, нито помпичката на карбуратора имат някакво осезаемо действие, Дядо Владо. Пали когато и както си ще, но за сметка на това винаги досега. Уверено вървя към прогнозата ти за „Трансалп”. Засега сме на ниво „Транспарк”, защото основно джиткам из парка и близките до него артерии.
                Освен вилката с пружини реших да сдвоя спирачките. Вече са заедно, предната беше практически неизползваема преди, тъй като се намираше под ръчката на съединителя и беше трудна за достигане. Тази „рационализация” ме накара да се замисля как спират истинските мотори и защо спирачките им не са сдвоени. Нямам опит с мотоциклети и очаквам моторджиите да ме „светнат” теоретично как се разпределя спирачното усилие между предното и задното колело. Т.е. – коя от двете спирачки трябва да е по-натегната.
                След около 200 изминати километра „градско” отчитам, че средната скорост е била близо18 км/ч. – завидно постижение, като се има предвид, че се съобразявам със светофари, майки с бебешки колички и пенсионери с бастуни. Бордният компютър пък показва максимална скорост от 35 км/ч. на равно.
                На няколко пъти се наложи да давам мръсна газ и да лягам на завоите, за да се отърва от бездомни псета. Тези екстремни изпълнения предизвикват интерес и лека уплаха сред майките в парка. Кучетата се оттеглят ужасени при форсиране на мотора, както правилно е отбелязано в една от темите на форума.
                Средният разход е 2.3 л, но казват, че ще падне след разработването. Започвам да се замислям за добавки към горивото като рициново масло и нитрометанол, които да доближат изделието „Транспарк”към динамичните качества на заветния „Трансалп”.

                Ето телефонни снимки на амортизиращата вилка и на сдвоените спирачни лостове.
                Прикачени файлове
                Венцислав Лаков

                Коментар


                • #23
                  До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                  Преди години имах такова руско нещо беше си на заводска рамка.Стела май се казваше.Мисля че беше 39 кубика.
                  Виждал съм да продават само двигателчита.Бобината му е много калпава.имаше две части отвън и вътре в корпуса на двигателя.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                    Първоначално публикуван от guncho55 Преглед на мнение
                    Освен вилката с пружини реших да сдвоя спирачките. Вече са заедно, предната беше практически неизползваема преди, тъй като се намираше под ръчката на съединителя и беше трудна за достигане. Тази „рационализация” ме накара да се замисля как спират истинските мотори и защо спирачките им не са сдвоени. Нямам опит с мотоциклети и очаквам моторджиите да ме „светнат” теоретично как се разпределя спирачното усилие между предното и задното колело. Т.е. – коя от двете спирачки трябва да е по-натегната.
                    Май по добре задната да е по натегната от предната, защото може да целунеш асфалта, след предно салто
                    На моторите задната спирачка нали се натиска с крак.
                    Където Бирата, Там и Аз...

                    Коментар


                    • #25
                      До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                      Сега, след като времето се стопли, двигателчето си пали без проблем в първите 5 метра. Изглежда преди му е било студено. Хванах му и цаката - смукачът се включва преди стартиране, напопмпва се гориво докато прокапе от карбуратора и "изделието" запалва за секунди. Изненадан съм, че десетина градуса разлика във външната температура са били от такова значение.
                      Венцислав Лаков

                      Коментар


                      • #26
                        До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                        Първоначално публикуван от guncho55 Преглед на мнение
                        Сега, след като времето се стопли, двигателчето си пали без проблем в първите 5 метра. Изглежда преди му е било студено. Хванах му и цаката - смукачът се включва преди стартиране, напопмпва се гориво докато прокапе от карбуратора и "изделието" запалва за секунди. Изненадан съм, че десетина градуса разлика във външната температура са били от такова значение.
                        Или се е разработило малко вече и сега пали по-добре.После сигурно ще пали на "четвърт"
                        Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                          Относно тунинговането на това моторче, шлайфай главата с 5-7 десети. Ефекта ще е поразителен. Тези двигатели са с ниска компресия и съответно са предназначени да работят с бензин с по-ниско октаново число.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                            Благодаря за съвета, batboby. Изделието вече се поразработи, пали от раз и развива стремителната скорост от 45 км/ч. на равно. Ако форсирам моторчето, сигурно ще литне или ще се изправя на задна гума. Идеята ти обаче ме кефи и се замислям за реализацията и.
                            Венцислав Лаков

                            Коментар


                            • #29
                              До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                              Замисли се и за последствията , как ще се отрази по-голямата компресия и по-малката горивна камера самото двигателче , буталото , коляновия вал и лагерите. Самняваме тоя китайски двигател да е изчислен за тунинзи...

                              Коментар


                              • #30
                                До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                                Ето още един вариант за тунинг.
                                http://sickbikeparts.com/catalog/pro...products_id=76


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X