Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Перпетуум мобиле? или поредната измислица ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Перпетуум мобиле? или поредната измислица ...

    http://www.bgfactor.org/index_.php?c...48dc7db059d229
    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

  • #2
    Изобретила е да,ама не стааа.От години се опитват да създадат вечен двигател и е доказано че е невъзможно.През последните 15-20г. съм чул какви ли не интересни теории и доказателства че може.А това с магнитите е идея отпреди поне 20г.Помня даже,че по ''ВСЯКА НЕДЕЛЯ'' имаше гост,професор наш някакъв,който показваше няква система с магнити и твърдеше същото.След това едни американски учени разтръбиха,че са направили УСПЕШЕН опит с управляем ядрен синтез(получената енергия била хиляди пъти по-голяма от вложената).Няма лошо да се опитва и експериментира с всичко по всяко време-така науката ще върви напред,ще се постигнат все по-големи икономии на вложена енергия,но това си има някакви граници.НЕ МОЖЕ от НИЩО-НЕЩО.Винаги има някакъв вид ''гориво''.Докато го има ще работи,свърши ли го-НЕ
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      Tatkobarba, голям техник и буден ум си, но не си икономист!
      Интернет дава отлична възможност да вкараш име на компания в главата на компютърджиите, трябва само да измислиш нещо ефектно..
      после пускаш акциите на борсата и сработва рефлекса на кучето на Павлов!
      Когато учех икономика учебника "Търговска психология" немското издание струваше 2500 марки,пишеше такива неща, че свят да ти се извие! Хората сме по-лесни за манипулация от добичетата защото има много повече инструменти за въздействие върху личността.
      Дай някоя схема на двигателя, за да се посмеем!

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Volk
        Tatkobarba, голям техник и буден ум си, но не си икономист!
        Интернет дава отлична възможност да вкараш име на компания в главата на компютърджиите, трябва само да измислиш нещо ефектно..
        после пускаш акциите на борсата и сработва рефлекса на кучето на Павлов!
        Когато учех икономика учебника "Търговска психология" немското издание струваше 2500 марки,пишеше такива неща, че свят да ти се извие! Хората сме по-лесни за манипулация от добичетата защото има много повече инструменти за въздействие върху личността.
        Дай някоя схема на двигателя, за да се посмеем!
        Волк, снощи бях заспал ум, но всъщнос идеята ми беше да видя дали някой друг е чул нещо и да даде някоя схема, че да се посмеем
        Интересно ми е каква им е постановката.
        Аз лично съм малко пораснал за да вярвам в дядо мраз, баба яга и вечния двигател, пък и Обер...фюрера доказа математически, че не е възможно КПД по-голямо или равно на единица ...
        На компютърджиите им дай говоряща жаба и им стига
        Път без препятствия обикновено не води до никъде.

        Коментар


        • #5
          Аха......, Волк пак надуши същината пръв
          Я вижте, колко пъти в статията се повтаря името на фирмата, а в графиката има и логото и. Бас хващам, че зад името и има много PR и са дадени доста пари, докато се намери подходящото и лесно запомнящо се. Лично на мен, вече ми се наби в паметта и ......Нищо чудно, ако скоро излезе някакъв продукт с това име, или гама продукти, примерно електроуреди и моя, вече промит мозък, ще ги свърже с това "откритие" и ще си каже, "ами да, тази фирма се занимава сериозно с наука и високи технологии, я да пробвам..".
          Те, така се хваща риба, с подходяща захранка!

          Коментар


          • #6
            Това, че в тази реалност няма вечни двигатели не значи, че няма енергии, които могат да се впрегнат да ни вършат работа стига само да измъдрим механизми за преобразуването им. Най-елементарен пример е вятърът. Без него мореплаването и цивилизацията щяха да се замотат здраво. Това е безплатна енергия - опъваш платната и газ. Същата работа донякъде е и с природните горива - плащаме предимно изпомпването, рафинирането и дистрибуцията. Така стоят нещата със слънчевата, ядрената и прочее енергии. Направим ли съоръженията и осигурим ли поддръжката им сме готови.

            Вечният двигател няма икономически смисъл, а е залъгалка, щото звучи мистично. В дългосрочен план е напълно достатъчно да овладеем няколко налични евтини източника и тогава няма да има значение дали са вечни или много дългосрочни.

            Коментар


            • #7
              Според мен определението "вечен двигател" не е правилното, трябва да се нарича нещо от типа "устройство за производство на енергия без преобразуване и консумация на какъвто и да е вид друга енергия" , в тоя си вид разцепения атом може да влезе донякъде в това определение, ама понеже не съм физик, а тук има грамотни хора ще си трая..

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Volk
                Според мен определението "вечен двигател" не е правилното, трябва да се нарича нещо от типа "устройство за производство на енергия без преобразуване и консумация на какъвто и да е вид друга енергия" , в тоя си вид разцепения атом може да влезе донякъде в това определение, ама понеже не съм физик, а тук има грамотни хора ще си трая..
                Туй нещо, вълка да стои и сърната сама да му влиза в устата, без той да мръдне, няма как да стане!
                ...Ти най-добре, трябва да го знаеш...

                Коментар


                • #9
                  До: Перпетуум мобиле? или поредната измислица ...

                  Ако имате предвид машини, чийто принцип на работа е все още неясен или необяснен,ДОБРЕ! Но ПЕРПЕТУУМ МОБИЛЕ няма.
                  диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

                  Коментар


                  • #10
                    До: Перпетуум мобиле? или поредната измислица ...

                    Първоначално публикуван от ArSey Преглед на мнение
                    Ако имате предвид машини, чийто принцип на работа е все още неясен или необяснен,ДОБРЕ! Но ПЕРПЕТУУМ МОБИЛЕ няма.
                    Стара тема се вади от забвението, само ако имаш да кажеш нещо съществено по нея. Твоите две изречения ги има по-горе в няколко екземпляра. Полза никаква, само навърташ мнения и привличаш вниманието на Въдворителите.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Перпетуум мобиле? или поредната измислица ...

                      Ок! Затрайвам си!
                      диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

                      Коментар


                      • #12
                        До: Перпетуум мобиле? или поредната измислица ...

                        " Перпетум мобиле няма.. " може да сте прави ест, но представете си един дядо през 1500-ната година, който копае на полето и как ще отидете да му обясните, че след време всички хора по света ще могат да се свързват помежду си с малки gsm-4ета, които ще се зареждат по час два и ще работят по 3-4 дена, и няма да трябва да пише писма на хартия и да ги чака по 3 месеца, за да получи отговор... или пък че за да си отиде на 200 км, няма да трябва да пътува 1 ден, а може да се качи на спортната кола и да е там след 1 час като тя се движи на автопилот а той си гледа "кино" или пък, че ако си сложи 5 слънчеви панела винаги ще има ток и топла вода в тях... най-много да ви замери с мотиката, защото сте тръгнали да му говорите абсурдни глупости.. а спътниците от които се вижда всичко?! Богохулство!! Моментално на гилотината Така, че според мен перпетум мобиле може да се измисли и да се направи така, че малки на размер и евтини устройства да изработват енергия много повече от нуждите на едно семейство, все пак магнитните полета или сленчевите лъчи на са измислени и съобразени с икономическото състояние на човечеството и е възможно да дадат енергия милиони пъти по-голяма. А пък за икономистите в сайта, виждам че има такива.. мисля, че при вас съществува едно понятие " синергия " което ако си приложи в такъв вид механизъм или система би могло да доведе до по-голям шанс за осъществяването и. Да речем, че системата се задейства не само от магнитните полета, а също така от слънчевата енергия, от вятъра, гравитацията, свойството за свиване и разширяване на различните видове материали, принципа на скачените съдове, центробежнета сила, преобразуването на въглеродния диоксид, звуковите вълни (те също са вид енергия, която може да бъде впрегната) и тн., някои от тези неща се комбинират по подходящ начин (да се обслужват едно-друго) в синергия, като КПД-то надхвърли еденица.. не мисля че това е толкова нереално или е реално поне колкото радиовълните и гамалъчите
                        Последно редактирано от Ясен; 28-11-08, 21:14. Причина: на маймуница не се пише!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Перпетуум мобиле? или поредната измислица ...

                          Синергия има в икономиката. После като се разчуе, му викат на същото нещо пазарен балон. Във физиката има числа. Срещу някои от тях не се рита.

                          ...На селянина с мотиката и сега да му обясняваш нещо, ще те замери с мотиката. Това, защото е селянин с мотика. А на грамотни хора да обясняваш нещо за multi-level-marketing във енергийния баланс, е друго.

                          Аз съм склонен да повярвам, че е възможна практически употребима телепатия. Примерно. Защото осъществяването и няма да противоречи на това, което с голяма точност знаем за света.

                          Но да измъкнеш енергия от магнитни полета на постоянни магнити - това върви само пред някой, който (преведено на икономически термини) не е виждал чичковците, които зареждат банкноти в банкомата. И съвсем не върви пред този, който сам може да си смята минималната вноска по кредитната карта.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Перпетуум мобиле? или поредната измислица ...

                            Е не си прав. Представи си света след още 500 год.
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • #15
                              До: Перпетуум мобиле? или поредната измислица ...

                              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                              Е не си прав. Представи си света след още 500 год.
                              Не мога. Но за някои неща съм сигурен:

                              Зарядът на електрона ще си е същият, масата му също, бира без пари пак няма да дават.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X