Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ 69 за 750лв. - заслужава ли си???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Не знам какви са тези мостове тип Тимкен, само знам , че Тимкен е американски производител на лагери.

    Коментар


    • #32
      Цанко, ние не говорим за лагерите на главината за който ти казваш,че се регулира така че да няма луфт и да се върти леко колелото , а за сферите.
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • #33
        Тимкен са целите мостове. Колхозни, граждански, обикновенни. Синоними на едно и също, например обичайните мостове на УАЗ и всичките на ГАЗ-69, 66 и още хиляди марки и модели автомобили. Произведени вероятно в десетки милиони серии. Доколкото знам - на името на инженера, който ги е измислил.
        Ако моста не е крив - пакетите отгоре и отдолу трябва да са еднакви.
        Пишман майсторите слушам само в няколко случая. Например като се оплакват че им преча където съм спрял, като казват къде е кофата с гайки та да си взема квото трябва, други подобни. За да стана инженер ми трябваше собствена глава а не кръчмарски легенди. Освен това чертежи на тия мостове има под път и над път, тия дълбоко секретни сведения ги има във всяка книжка за ГАЗ-УАЗ и хич да не е, вече няколко пъти съм се возил с такъв мост.

        Коментар


        • #34

          Я ми пояснете кой ъгъл се регулира с пластините
          Според мен се регулира само натегнатостта на шенкелите независимо от кой модел са.А броя пластини трябва да е еднакъв +/- 0,1мм за да може полуоската да си запази осовата линия/остта на въртене/.

          Коментар


          • #35
            При твърдите мостове вертикалния наклон на шенкела е зададен при производството и не подлежи на реглаж.Пластините регулират само луфта на лагерите.
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • #36
              Първоначално публикуван от bobsen
              ако трябва да бъда честен джипа е доста добър но не за това време и не за сериозен оф става само за разходки като колекционерска кола няма части вечно нещо ще преправяш просто му е минло времето

              Недей така.Ако си загледал някой състезания в русия ще видиш че все още има газ-69.Което показва че все още става за нещо.Сега някой ще каже че няма нищо общо с оригинала.Има джипове за който има информация в която пише че само двигателя е сменен с три литров на Уаз и че са му сложили блокировки.Всичко друго е оригинално.Един измислен добре джип винаги ще си остане джип а не паркетник както казват някой хора.За това мисля че Стефан,Пламен Исаев,Близнаците и всички хора който се интересуват ще са съгласни.Всеки джип който се е доказал веднъж няма как да пропадне!
              https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

              Коментар


              • #37
                Джипа си е много хубав (за мене).Има си неща за дялане,но ще стане! Относно пластините,наистина едната беше оригинална 0.незнам колко,а другата беше изрязвана от алуминиева доста дебела ламарина.Ще ги вьрна и и ще видим дали ще охлаби волана! БЛАГОДАРЯ на всички за мненията! Много важни неща научих.
                marti6

                Коментар


                • #38
                  По магазините продават пластини сложи по една отгоре и отдолу и волана ще стане лек.
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X