Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Oт какво стават ресьори на FEROZA?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

    да ще пробвам задължително но след няколко месеца че сега ме блъсна кола и се възтановявам и не мога да лежа под машината си. а до колкото до твърдото аз съм свикнал винаги колите ми са били със спортно окачване и . купил съм и тръби от неръждавейка за изработка на роубар. сега се сетих да ви попитам и какво правим със проблемните ключалки по вратите ? особено задната много бързо се разбива и вратата започва да хлопа . мисля че е заради резервната гума.....

    Коментар


    • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

      А трапецовидния ограничител на който ляга вратата след затварянето под ключалката там ли ти е и регулиран ли е защото с ключалката и пантите хващат пътя
      >>MI SUBI HI >< ShoguN<< 3.0 V6 24, автоматик , къса база
      Защото така ми харесва...
      Телефон: НЯМАМ
      Когато немогат да стигнат нивото ти,хората започват да те плюят

      Коментар


      • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

        мисля че не .можеш ли да качиш снимка да видя какво трябва да си набавя. а до колкото до пантите на всички врати имаха луфтове и се стигна до стругарска помощ и нещата се оправиха но за няколко месеца задната отново се разхлопа.

        Коментар


        • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

          погледнах за трапецовидния ограничител.имам го . но е факт че за няколко месеца вратата хлопа след прецизно регулиране.

          Коментар


          • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

            да в и кажа въобще не си заслужава да купувате оригинални. от волга стават идеално, само са с 5мм по широки но не пречи. ако основния ви ресьор е здрав, подлагаш с тези от волга. също така иска да се шпреговат оригиналните и този от волгата. намерих магазин в пазарджик има нови волгови за 25 лв единия... рли мен ресьорите се бяха изправили, подложих един от волга и стана супер.

            Коментар


            • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

              Първоначално публикуван от trifon1 Преглед на мнение
              да в и кажа въобще не си заслужава да купувате оригинални. от волга стават идеално, само са с 5мм по широки но не пречи. ако основния ви ресьор е здрав, подлагаш с тези от волга. също така иска да се шпреговат оригиналните и този от волгата. намерих магазин в пазарджик има нови волгови за 25 лв единия... рли мен ресьорите се бяха изправили, подложих един от волга и стана супер.
              Пусни снимки моля

              Коментар


              • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                може да го снимам тези дни и ще ви покажа. цял ловен сезон го карах джипа из гората пълен с по четири души вътре и супер се държат ресьорите. аз подложих само с един от волга. но мисля това лято да извхвърля старите , без основния и да подложа още по един или два листа от волгата. тъй като волгови ги има нови в магазина.

                Коментар


                • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                  Здравйте колеги! И така поради факта че ресьорите на рокито ми са като дъски и аз търсих решение на проблема и така почетох из форума и доколкото разбрах ставали от жук и намерих аз 2 за общо 50лв още не са сваляни от жука и изглеждат доста добре. И така искам преди да ги купя да се консултирам последно с вас пасват ли ресьорите от жук идеално на роки, стават ли и за предни и за задни и ширината им еднаква ли с оригиналните ? Рокито е 87-ма 2000 бензин ф80 предните ресьори са с 2 листа а задните с 3. Знам че много е изписано по темата но така и не съм уверен до толкова че да ги купя за това моля помогнете. Благодаря предварително!

                  Коментар


                  • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                    Първоначално публикуван от Coolpapabel Преглед на мнение
                    Здравйте колеги! И така поради факта че ресьорите на рокито ми са като дъски и аз търсих решение на проблема и така почетох из форума и доколкото разбрах ставали от жук и намерих аз 2 за общо 50лв още не са сваляни от жука и изглеждат доста добре. И така искам преди да ги купя да се консултирам последно с вас пасват ли ресьорите от жук идеално на роки, стават ли и за предни и за задни и ширината им еднаква ли с оригиналните ? Рокито е 87-ма 2000 бензин ф80 предните ресьори са с 2 листа а задните с 3. Знам че много е изписано по темата но така и не съм уверен до толкова че да ги купя за това моля помогнете. Благодаря предварително!
                    За предни със сигурност НЕ. / на Рокито са параболични/
                    Задни стават да подложиш под основния лист. Ако задните ти са с 3 листа.....най-вероятно са преправяни.
                    Къде е джипа да го видя и ...доста неща мога да ти помогна - правил съм ги 3 пъти вече моите!!!!!

                    Коментар


                    • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                      Колега не знаеш колко мн ме очая. И сега какво правим или по точно какво търсим решен съм да си оправя ресиорите и тъкмо намерих 2 жуков и сега те пък ми вършат полвинчата работа. Задните както казваш може да са преправяни но това е без значение защото целта е да ги подменя. Какво да търся и за отпред и отзад? Иначе джипката е в Ловешко.

                      Коментар


                      • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                        Първоначално публикуван от Coolpapabel Преглед на мнение
                        Колега не знаеш колко мн ме очая. И сега какво правим или по точно какво търсим решен съм да си оправя ресиорите и тъкмо намерих 2 жуков и сега те пък ми вършат полвинчата работа. Задните както казваш може да са преправяни но това е без значение защото целта е да ги подменя. Какво да търся и за отпред и отзад? Иначе джипката е в Ловешко.
                        Задните оригинално са 4+1 или 5+1 /оффроуд/. Кое искаш да подменяш - основните листове как са, дълга или къса база? За предните има друг "лек". Снимай да ги видя и звънни / тел. на ЛС/ - ще ти обясня какво да правиш.

                        Коментар


                        • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                          Здравейте! Явно моите са преработвани преди да го купя аз защото както казах отзад са 3 отпред са 2 листа това което искам да подменя е всичко което ще направи джипа по висок и по товароносим. Мисля че е къса база но на снимката ще го видиш там се вижда и задния ресьор каква е дъска а предните дори леко обръщат дъгата надолу вместо нагоре... абе ужас. Гого понеже сега не съм покраи джипката ще ти кача една снимка на която горе долу се вижда за какво става на въпрос.



                          Uploaded with ImageShack.us

                          Коментар


                          • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                            Забравих да добавя че главните листове са здрави но и те са трагично прави. Гого ако имаш някакво решение или идея пиши на лс ще ти се обадя.

                            Коментар


                            • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                              Да споделя и моите импровизации на тема "ресори"...
                              Наскоро си купих една ферозалия , оказа се че трябва да изхвърля щатните ресори , поради очевидни причини.


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0839.jpg
Прегледи:1
Размер:148.7 КБ
ID:5608303
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0844.jpg
Прегледи:1
Размер:144.2 КБ
ID:5608325

                              Въоръжен с рулетка прерових запасите си от ресори и се оказа че от Исузу Миди /пътническо бусче/ отговарят на всички размери.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0838.jpg
Прегледи:1
Размер:170.7 КБ
ID:5608313

                              Лееко се подвоумих дали да изхвърля най долния лист /т.н. "чакащ"/.
                              Не го изхвърлих .

                              Замерване на настояща височина , и подбор на подходящи тампони. От УАЗ - някакви + други незнайни..

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0843.jpg
Прегледи:1
Размер:93.0 КБ
ID:5608316Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0845.jpg
Прегледи:1
Размер:162.1 КБ
ID:5608318Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0846.jpg
Прегледи:1
Размер:146.7 КБ
ID:5608319

                              "Новите" ресори.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0859.jpg
Прегледи:1
Размер:141.0 КБ
ID:5608322Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0860.jpg
Прегледи:1
Размер:121.8 КБ
ID:5608323

                              Финално замерване , след "разгазване" за улягане.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0857.jpg
Прегледи:1
Размер:97.8 КБ
ID:5608324

                              Спечелих 4 см. Нямам впечатления от промяна на возията . Струва ми се че , си е същото дърво.
                              Уморените коне не ги убиват , нали ??

                              Коментар


                              • От: Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                                Колеги от доста време не е писано в темата.
                                За толкова време освен до сега споделените опити, ако има още такива с "чужди" ресори,
                                моля да сподели своя опит, че ми предстои смяна и на моите.

                                До сега колкото разбрах точните модели с размери на ферозовите ресори са: ГАЗ 24 /ВОЛГА/, ЖУК и от горе посоченият пост Исузу Миди.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X