Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си направим бояджийска камера ?!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Как да си направим бояджийска камера ?!!

    Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
    Информация,приемаме всякаква,примерно,имам две горелки,но нито една от тях не е оргиналната за камерата...Та,ако знам,горе-долу колко киловата,са нужни ще е от полза.

    За предпочитане е горелката да ти 160-240 киловата.
    Аз съм с Riello 40 нафтова, но ако имаш газ е за предпочитане газова, защото излиза по-евтино отоплението.

    Коментар


    • #32
      От: Как да си направим бояджийска камера ?!!

      привет на всички, аз съм новобранец в този сайт но започнах да си правя и аз сам камера, та да попитам и ще се радвам на отговор купих си горелката вече започнах да изолирам помещението но ударих на камък с турбината и топлообменика !! намерих фирма която да направи топлообменика но те са просто тенекеджий хората и незнаят как да го напрвят колегите от ЕМВЕКО който уж бяха приятели отказаха да помогнат с чертежа, а турбина не знам от къде да си купя ?? моля ви за помощ ако може, благодаря предварително

      Коментар


      • #33
        От: Как да си направим бояджийска камера ?!!

        QUOTE=cnccnc;1299509]привет на всички, аз съм новобранец в този сайт но започнах да си правя и аз сам камера, та да попитам и ще се радвам на отговор купих си горелката вече започнах да изолирам помещението но ударих на камък с турбината и топлообменика !! намерих фирма която да направи топлообменика но те са просто тенекеджий хората и незнаят как да го напрвят колегите от ЕМВЕКО който уж бяха приятели отказаха да помогнат с чертежа, а турбина не знам от къде да си купя ?? моля ви за помощ ако може, благодаря предварително[/QUOTE]


        За турбина....като търсиш гледай дебита,да е от 1600 кубика на час,нагоре.Мойта е с две-голяма и малка-ще пробвам да туря една картинка,ма нема много да се смеете,щот толкова мога на кАмпютъро
        Прикачени файлове
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #34
          От: Как да си направим бояджийска камера ?!!

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:91df12513ced.jpg
Прегледи:1
Размер:30.7 КБ
ID:5217993Натиснете снимката за да я уголемите

Име:95fbdf6c9bf8.jpg
Прегледи:1
Размер:10.5 КБ
ID:5217994
          Ето един пример за топлообменник и камера.

          Коментар


          • #35
            От: Как да си направим бояджийска камера ?!!

            И аз се опитвам да направя бояджийска камера без пари :-)
            Някой дали може да ме насочи откъде мога да намеря мощен вентилатор втора употреба?

            Коментар


            • #36
              От: Как да си направим бояджийска камера ?!!

              Първоначално публикуван от vassil m Преглед на мнение
              И аз се опитвам да направя бояджийска камера без пари :-)
              Някой дали може да ме насочи откъде мога да намеря мощен вентилатор втора употреба?
              От къде си?При мен има един,но трябва да го видиш,нуждае се от потягане.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #37
                От: Как да си направим бояджийска камера ?!!

                нмого ти благодаря приятелю, много ми помогна с това сега си имам представа за какво ства въпрос само трябва да ги извикам тия майстори да видят този чертеж и да започват

                Коментар


                • #38
                  От: Как да си направим бояджийска камера ?!!

                  Първоначално публикуван от cnccnc Преглед на мнение
                  привет на всички, аз съм новобранец в този сайт но започнах да си правя и аз сам камера, та да попитам и ще се радвам на отговор купих си горелката вече започнах да изолирам помещението но ударих на камък с турбината и топлообменика !! намерих фирма която да направи топлообменика но те са просто тенекеджий хората и незнаят как да го напрвят колегите от ЕМВЕКО който уж бяха приятели отказаха да помогнат с чертежа, а турбина не знам от къде да си купя ?? моля ви за помощ ако може, благодаря предварително
                  Обади се ако още не си намерил вентилатор, знам на едно място 2 по 5,5kW на добра цена.
                  Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как да си направим бояджийска камера ?!!

                    Здравейте колеги, и аз съм на същото дередже с камерата, та и аз ще имам нужда от вентилатори. Споделете само височината на камерите, защото при мен това ще се окаже проблем. Помещемието което ще пригодявам, няма много височина, а всички знаем, че повечето обем е по-благоприятен за разнасянето на маранята. Единственото хубаво на този етап е, че имам място надолу за скарата и изсмукването на въздуха. Другия ми проблем е с изкарването на маранята в атмосферата, тъй като съм между жилищни сгради и жив ще ме изядат, то и сега е ад, ама искам да вляза в цивилизацията, обмислям вариант под скарата да направя утайник, но това ще ми помогне частично според мен.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как да си направим бояджийска камера ?!!

                      На моята на изходящия въздуховод си има филтри за въпросната мараня...Също е имала и подови филтри-слагат се под скарите,ма незнам как им се отразява миенето.Засега тях няма да ги слагам.
                      Ако искаш,можеш да дойдеш да я видиш-телефона ми е в подписа.Така и така работата по нея е замразена в буквален и пеносен смисъл.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как да си направим бояджийска камера ?!!

                        Здравейте колеги тъй като пиша много бавно а трябва да ви обясня по на широко по темата за камерата моля пишете ми на имейла.Боядисвам коли от 15 години и мога да отговоря на над 90% от въпросите ви. три пъти съм правил камера исъм доволен от последната.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Как да си направим бояджийска камера ?!!

                          Колега кажи от къде да намеря вентилатори?...
                          нещо втора ръка ако може ?....благодаря предварително .

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X