Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой кой е на сняг.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Кой кой е на сняг.

    Някъде бях чел за най добрата 4x4 система и тя била на Мерцедес GLK. Пък на пистата се оказа след архаичния Дефендър, с всесезонни гуми. От включването на разните електронни системи, предпазните колани се самонатягали и това било много болезнено. А Кайена е определен като "тежък, високопроходим автомобил, от висок клас. Той пък последен на пистата.

    Коментар


    • #62
      До: Кой кой е на сняг.

      Нека и аз изкажа някои мисли относно прословутия зимен тест.
      Четейки някои от коментарите по темата, стигам до извода, че не всички от коментиращите всъщност са го чели. Или поне не достатъчно "задълбочено". В противен случай въпроси от сорта на "Защо печели Ауди Q5, при положение, че Тойотата се изкачва на 118.2м срещу 104.5м на Ауди." щяха да бъдат напълно излишни по простата причина, че критериите очевадно не са само преодоляването на ски пистата, ами и ускорението на сняг 0-50м, трасето за управляемост, както и изкачването по склон за време. За всичко това си има и съответните данни за всеки един тестов автомобил (както и някои други като "Максимален ъгъл на дрифт", например, които обаче най-вероятно не влизат в крайната оценка, ами са дадени просто като допълнителна информация). Едва ли обаче и крайното класиране има чак толкова голямо значение. На мен лично сухите данни от отделните изпитания са ми далеч по-интересни и съм дотолкова грамотен, че мога и сам да си направя изводите. Много важно, че Тойотата стига най-далеч по ски пистата, ако ме интересува най-вече управляемостта. И тогава няма да гледам кой на кое място е като сборна оценка, ами ще гледам кой най-бързо преминава през слалома. Примерно.
      Другото, което не мога да разбера е, какво толкова се захванахте за тоя Defender? Аз пък напълно разбирам участието му в теста. Той е нещо като отправна точка. Т.е. старата и проста 4х4 система, използвана дълги години, срещу най-съвременните разработки по темата. Той е базата за сравнение. А пък дали ще е Defender, Wrangler или Patrol е почти без значение. Без значение са и класовете на джипките. Тестът се казва "Сравнение на 9 системи за двойно задвижване в снега". Не "Сравнение на 9 малки SUV-та", не "Сравнение на 9 full size SUV-та", не "Сравнение на 9 хард офроудъри". Така че всякакви коментари относно проходимостта на джипките по терен, различен от отъпкан сняг, би следвало да са излишни. Но всичко това Carburettor вече го обясни.
      Колкото до равните условия - за какви равни условия може да става дума при толкова различен клас джипове? Сами разбирате, че няма как да им се сложат еднакви гуми.
      Няма как и да се тестват автомобили на всички производители в един тест. Трябва да заеме цялото списание. Пък и в един от предишните тестове на Auto Bild вече участваха и Subaru, и Лада, и... Unimog.
      Извинявам се ако съм бил по-остър, но пък и други такива мнения имаше, така че просто запазих стила.
      Държа също така да отбележа, че нямам нищо общо нито с Auto Bild, нито с колегата Carburettor. Просто изказвам мнение като страничен наблюдател.

      Коментар


      • #63
        До: Кой кой е на сняг.

        Първоначално публикуван от Harka Преглед на мнение
        ....
        Четейки някои от коментарите по темата, стигам до извода, че не всички от коментиращите всъщност са го чели. Или поне не достатъчно "задълбочено". В противен случай въпроси от сорта на "Защо печели Ауди Q5, при положение, че Тойотата се изкачва на 118.2м срещу 104.5м на Ауди." щяха да бъдат напълно излишни по простата причина, че критериите очевадно не са само преодоляването на ски пистата, ами и ускорението на сняг 0-50м, трасето за управляемост, както и изкачването по склон за време. ...... Много важно, че Тойотата стига най-далеч по ски пистата, ако ме интересува най-вече управляемостта. И тогава няма да гледам кой на кое място е като сборна оценка, ами ще гледам кой най-бързо преминава през слалома. Примерно.
        .....
        Тъй като аз зададох въпроса за Тойота, а съм чел теста и то не един път бих допълнил нещо.
        Ако съм решил да преплувам Ламанша, едва ли ще ми отбележат, че съм плувал най-бързо до половината, а после съм се отказал...
        Ако на този тест бяха приели условно 100м изкачване, то резултатите биха могли да ги приемат на база скорост, управляемост и т.н. Едва ли обаче има значение скоростта на изкачване, ако закъсаш по средата. Отдавна карам автомобили с двойно задвижване и имам представа какво могат на сняг. Ясно ми е, че тук не става дума за офроуд изпитание, както каза колегата Carburettor. Тази ски писта симулира утъпкан (леко заледен) път, на който модерните автомобили с електронни системи против приплъзване имат предимство пред класическото задвижване 4х4.
        Отново искам да подчертая, че това е единственото списание, което си купувам и чета и нямам нищо против него или колегата Carburettor.
        http://www.nakladkibg.com
        накладки, спирачни дискове, съединители

        088 8613380

        Коментар


        • #64
          До: Кой кой е на сняг.

          Harka,

          Прав си , коментара ти е много добър.Рядко се срещат такива постове във форумите, където емоцията има превес на реалните истини относно автомобилите, но това е нормално, все пак автомобилите ни би трябвало да са повод за емоции.
          Единствено малко се съмнявам за качествата на Тигуана, считам , че е малко прехвален, освен това съм го карал и не се очаровах така, както го описват във всички тестове на немците.
          Иначе за Субару се шегувах, голям фен съм на марката и затова.
          М/у другото , не съм попадал на подпбни тестове със Субару, ако имаш някой линк, прати, ще бъда много приятно изненадан.
          Успех.

          Коментар


          • #65
            До: Кой кой е на сняг.

            Първоначално публикуван от Harka Преглед на мнение
            Нека и аз изкажа някои мисли относно прословутия зимен тест.
            ..... Не "Сравнение на 9 малки SUV-та", не "Сравнение на 9 full size SUV-та", не "Сравнение на 9 хард офроудъри". Така че всякакви коментари относно проходимостта на джипките по терен, различен от отъпкан сняг, би следвало да са излишни. Но всичко това Carburettor вече го обясни.
            .....
            Няма как и да се тестват автомобили на всички производители в един тест. Трябва да заеме цялото списание. Пък и в един от предишните тестове на Auto Bild вече участваха и Subaru, и Лада, и... Unimog.
            ............
            Точно това му е проблема на това списание, че вечно сравняват не сравними неща. И това е валидно както за отрочето му ... 4х4 така и за основното списание. А в крайна сметка не искам да чета само реклами, а и обективни сравнения за които претендира, но такива няма...
            Range Rover Sport 2.7

            Коментар


            • #66
              До: Кой кой е на сняг.

              Първоначално публикуван от incomis Преглед на мнение
              Точно това му е проблема на това списание, че вечно сравняват не сравними неща. И това е валидно както за отрочето му ... 4х4 така и за основното списание. А в крайна сметка не искам да чета само реклами, а и обективни сравнения за които претендира, но такива няма...
              От 10 дена все това казвам,ама дифендъра им бил ,,отправна точка''Аз пък всичките ще ги бия с Дискавърито(на същия ,,тест'').Готов съм и да заложа.
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #67
                До: Кой кой е на сняг.

                Желая да направят такъв тест, но да участва и някой Т72. Дори и с все сезонните вериги. Той все пак има повече електроника от Т34.
                Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                Коментар


                • #68
                  До: Кой кой е на сняг.

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  Оправи ли предния мост, или ще атакуваш само на заден?
                  А оправен е отдавна
                  То беше нещо мега елементарно

                  Но това е идея да се пробвам само на заден
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #69
                    До: Кой кой е на сняг.

                    Всички забравяте, че тест може да се манипулира и несъзнателно. Самата дума манипулация, има и друго значение. Провеждането на тест е манипулация, дейстиве. Той трябва да се измисли, организира и прочее. Неизбежно води и до относително предвидими резултати. Съвременните системи се справят напистата с гуми за отъпкано, но за стандартно, класическо 4х4 задвижване си трябва малко повече отношение. Резултатите ще са коренно различни с класически зимни гуми и нови, меки МТ/Р-и /примерно/, напомпани на 0,5 атмосфера. Ако си с Дифендър в планината напълно реално е да си си там постоянно, демек да си го караш само на сняг обут с гуми за офроуд с шипове. Все пак ясно е, че с лускавите машини си си градско чаго и само минаваш, та креслото трябва да може да те измъкне криво ляво, все пак това си е торба с пари. Обаче ако си планинар или просто там работиш за зимата, какво би избрал, лъскава машина за хх 000 - ххх000 или един работен кон с буми, които не би искал да караш по шосетата И дали лебедката и джакът при нужда няма да те искарат от поредната пряспа, на път да изкопаеш поредната лъскава машина с луд шофер, който посред бурята е решил да "се изцепи" към софето, много повече пъти от гумите, тракшъна и всичко останало наблъскано в машината? И как да вярвам на нещо, дето ако му се изпоти датчика на калобраните и спира за месец докато дойде резервната част, която се прави в заводите в Китай? Щото тоя сняг, кой го е тъпкал и до кога ще седи тъпкан, колко дълбок трябва да е и каква настилка да има за да се води не-дълбок. Щото в реални услови, за България е изключено да разчистваш на почистване, 30 см нищо не е в планината, от навявания могат и да 2 метра да са на места... Та за дълбока Европа, всеки от съвовете е достатъчен, за планинските участъци, малко повече способности ще трябват, но е несравнимо с България. Тук си е за експедиционни автомобили с м н ого инвентар

                    Коментар


                    • #70
                      До: Кой кой е на сняг.

                      Ако ще е на сняг до 20-30 см или утъпкан, дори аз ще се наредя със Субару Аутбек 98 и AT гуми Щом няма да говорим за офроуд
                      Ей къде се пробвахме...
                      http://www.vbox7.com/play:92c7d863
                      Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                      Коментар


                      • #71
                        До: Кой кой е на сняг.

                        Последното изречение приемам за вярно,,ясно е че...''
                        П.П:Поради това ,че е снимка не мога да го цитирам.
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • #72
                          Не уточняват при Дефендъра какво е. Казват само "система за контрол на сцеплението".
                          Не знам пречи ли, не пречи ли, ама го изключват. По точно изключват ЕSP-то. В тая система влиза и АSR и ABS. А ASR-а си е чист тракшън.
                          Това само за правото изкачване по пистата и без Тойотата, Аудито и БМВ-то.
                          Много е ясно при Витарата. Там ESP-то се изключва само на бавните. Та да качат още нагоре, включват бавните и се качват почти два пъти по нагоре.

                          На мен друго ми е интересно. Как така ЕSP- системата при Q5 работи перфектно и автомобила се качва на 104м., а същата система при Тiguana го спира на 40м.? Дали няма нещо общо с надлъжния мотор при Q5 и напречния при Tiguana? От там Torsen дифа на Аудито и Haldex-са при Тигуана?

                          А най големия парадокс е, че изключвайки ESP- системата, Тигуана дърпа от 40м. на 52м. Халдекса нормално предава 90% отпред и 10% отзад. ESP- системата може да направи това съотношение 50-50. Излиза че до 52-та метра се е качил 90/10 преден-заден мост. Колко ли би се качил един Голф 4x2?
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-04-09, 16:53. Причина: 3 последователни публикации

                          Коментар


                          • #73
                            До: Кой кой е на сняг.

                            Може би има общо с масите на двата автомобила пряко свързани със сцеплението и инерцията.

                            Колкото до голфа мисля че Соти е капацитета в проходимостта
                            M.P.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Кой кой е на сняг.

                              Освен ABS-а да е отделно от ESP-то? Тоест изключвайки ESP-то, Халдекса взима сигнал от датчиците на ABS-а и придава до 50% и на задния мост? Някой да знае нещо по въпроса? Щото иначе е пълен т...к!

                              Коментар


                              • #75
                                До: Кой кой е на сняг.

                                Аз не разбрах какво чак толкова му има на снега,че да се впечатлявате толкова,сняг като сняг.
                                Последно редактирано от Гена; 04-04-09, 23:28.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X