Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой кой е на сняг.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Кой кои на сняг.

    Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
    Ами защото всичките имат едно общо нещо - задвижването на четирите колела. И защото хората си ги купуват, за да ги карат 99% по асфалт...
    Дефендъра не е за асфалт.

    Коментар


    • #32
      До: Кой кои на сняг.

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Дефендъра не е за асфалт.
      Хъм, може би при него процентът е друг, но според едно допитване в Европа само 15% от собствениците на Дифендър са ги вкарвали в сериозен офроуд. Използват си ги за "гъзарска" ежедневна кола, да си влачат разни ремаркета с коне, каравани. Според мен това са мазохисти. Но хора има всякакви. Даже се продават спрейове с изкуствена кал, за да не изглеждаш нелепо
      ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
      Volvo XC90 D5 Executive '12
      Volvo XC60 D5 Summum '11
      Alfa Romeo Spider 2.0 '90

      Коментар


      • #33
        До: Кой кои на сняг.

        Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
        Ами защото всичките имат едно общо нещо - задвижването на четирите колела. И защото хората си ги купуват, за да ги карат 99% по асфалт. И искат да знаят как тези техни коли се държат през зимата, когато върху асфалта падне сняг. Никъде не става дума за офроуд.

        Миналата година на теста в Алпите освен жипките имаше и Панда 4х4, и Порше 911 4S, и Audi RS4 - особено последните две имат клиренс 8 см - за какъв офроуд може да става дума?
        Затова ги купуват хората,заради ,,подходящата'' реклама!Нямам нищо против Вас,автожурналистите,само че не ни натрапвайте ,,измислени'' тестове.Забравих да спомена и различните по мощност двигатели.А защо не поканихте и някое Самурайче?Да ви удари ,,теста''в земята?Сигурно щяхте летни сликове да му сложите.Ето ви една ,,реклама'' на Дифендъра.Снимана е от непрофесионалисти,с не рекламна цел:
        http://www.youtube.com/watch?v=FtuxODcoMdk&NR=1
        Без платен ,,водач'' и без електроники...


        П.П:Ако темата беше,,как пишман-шофьор,главна счетоводителка,може да се прибере до вкъщи''нямаше да пиша и ред
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #34
          До: Кой кои на сняг.

          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение

          П.П:Ако темата беше,,как пишман-шофьор,главна счетоводителка,може да се прибере до вкъщи''нямаше да пиша и ред
          Ами в интерес на истината темата на теста е точно такава. Как ще се качиш до къщата си, ако живееш на стръмна улица и завали голям сняг. Или как ще се качиш от Банско до Шилигарника, ако през нощта падне дълбокия сняг. Точно това е темата. Изобщо не става дума за геометрична проходимост, чупене на мостовете, мощност на двигателя, даже и за клиренс или дълбочина на газене.

          Просто в спора темата се измести и забравихме откъде сме тръгнали.

          П.П. Апропо - в клипчето оня пич що люлее Дифендъра - май се опитва да замести електрониката нещо?
          ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
          Volvo XC90 D5 Executive '12
          Volvo XC60 D5 Summum '11
          Alfa Romeo Spider 2.0 '90

          Коментар


          • #35
            До: Кой кои на сняг.

            Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
            Хъм, може би при него процентът е друг, но според едно допитване в Европа само 15% от собствениците на Дифендър са ги вкарвали в сериозен офроуд. Използват си ги за "гъзарска" ежедневна кола, да си влачат разни ремаркета с коне, каравани. Според мен това са мазохисти. Но хора има всякакви. Даже се продават спрейове с изкуствена кал, за да не изглеждаш нелепо
            Офроуда няма как да бъде несериозен. Иначе не е офроуд, а каране по черен път. Ама и черния път понякога стига до такива местенца, като това, което сте показали по горе. Затова са такива автомобили 4x4, като Дефендъра. А за ходене на ски, останалите 4x4 от теста.
            Ставаше въпрос, че не е коректно да се сравняват.

            Коментар


            • #36
              До: Кой кои на сняг.

              Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
              Ами в интерес на истината темата на теста е точно такава. Как ще се качиш до къщата си, ако живееш на стръмна улица и завали голям сняг. Точно това е темата. Изобщо не става дума за геометрична проходимост, чупене на мостовете, мощност на двигателя, даже и за клиренс или дълбочина на газене.

              Просто в спора темата се измести и забравихме откъде са тръгнали.

              П.П. Апропо - в клипчето оня пич що люлее Дифендъра - май се опитва да замести електрониката нещо?
              Именно,с подходящ шофер,не ти трябва кой знае каква електроника.И всичко опира до ГУМИ!!!И във Вашата статия не виждам нещо много в плюс на електрониката-баш когато си трябва ГАЗ,тя се намесва и СПИРА колата!!
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #37
                До: Кой кои на сняг.

                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                Именно,с подходящ шофер,не ти трябва кой знае каква електроника.И всичко опира до ГУМИ!!!И във Вашата статия не виждам нещо много в плюс на електрониката-баш когато си трябва ГАЗ,тя се намесва и СПИРА колата!!
                Старите системи (като на Кайена например) правят точно това. Новите обаче - не. Точно това е извода.
                ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                Volvo XC90 D5 Executive '12
                Volvo XC60 D5 Summum '11
                Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                Коментар


                • #38
                  До: Кой кои на сняг.

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  Ставаше въпрос, че не е коректно да се сравняват.
                  Дали е коректно или не, не знам, пък и нищо не мога да направя - моята задача е да преведа и адаптирам статиите на германските колеги. Нито съм участвал в подбирането на автомобилите, нито някой ме е питал дали ми харесва кастинга. Е, понякога ни канят да присъстваме и да караме, но нищо повече. Ние си плащаме лиценза, получаваме текстовете и снимките и НЯМАМЕ право да променяме нищо освен цените на автомобилите и оборудването.

                  Аз виждам нещата така - Дифендъра е взет като репер. Все пак е класика.

                  Но да се отрича целия прогрес според мен е малко сектанска и неинтелигентна позиция.
                  ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                  Volvo XC90 D5 Executive '12
                  Volvo XC60 D5 Summum '11
                  Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                  Коментар


                  • #39
                    До: Кой кои на сняг.

                    Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                    Старите системи (като на Кайена например) правят точно това. Новите обаче - не. Точно това е извода.
                    Айде,и от Порше не са платили като хората...Ц-Ц-Ц-Ц-Цт.Извода е да не се сравняват несравними нещаНаправете коректен тест,тогава ще си говорим.РАВНИ УСЛОВИЯ!След това идва кой е по- по- най-

                    П.П.Писали сме заедно.Знам какво е да ти ,,спуснат'' нещо от централата
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • #40
                      До: Кой кои на сняг.

                      Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                      Старите системи (като на Кайена например) правят точно това. Новите обаче - не. Точно това е извода.
                      Хубави са тия системи, докато накой датчик на АБС-са не даде фира.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Кой кои на сняг.

                        Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                        ...

                        Аз виждам нещата така - Дифендъра е взет като репер. Все пак е класика...
                        Абе с Дефендера криво-ляво ще се замъкнеме на ски. Ама от тия тестове някой ще си помисли, че с тия возила може да кара ОФ, като него и тогава....

                        Коментар


                        • #42
                          До: Кой кои на сняг.

                          Аз съм пристрастен,ама тия да бяха сложили и едно Субару поне от "кумова срама",сигурно ги е дострашало
                          SUBARU LEGACY 2.2 4WD GX
                          0878299791

                          Коментар


                          • #43
                            До: Кой кои на сняг.

                            Добре де, но в дълбок сняг си трябват МТ гуми сякаш, а не зимни.

                            Ето и 2 клипчета, които са показателни, че ЛР някак си се справя в сняг...

                            http://www.youtube.com/watch?v=Q_81j...eature=related

                            http://www.youtube.com/watch?v=zMl7kCVtZ1M

                            Ta аз също си мисля, че тоз тест е манипулиран, поне малко.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Кой кои на сняг.

                              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                              Добре де, но в дълбок сняг си трябват МТ гуми сякаш, а не зимни.

                              Ето и 2 клипчета, които са показателни, че ЛР някак си се справя в сняг...

                              http://www.youtube.com/watch?v=Q_81j...eature=related

                              http://www.youtube.com/watch?v=zMl7kCVtZ1M

                              Ta аз също си мисля, че тоз тест е манипулиран, поне малко.
                              Съмнявам се да е манипулиран (макар и да е възможно), но тук въобще не става въпрос за дълбок сняг! А за Много добре утъпкана писта! Тук значение има относителното налягане на гумите върху земята (снегът), системата на задвижване (дали едно или всички колела въртят - РАВНОМЕРНО) и Стила на каращият (50%!).
                              Съгласен съм, че едно Субару с добри зимни гуми и разумен водач би се представило много добре в този тест, което не значи, че с него бих отишъл в гората на разходка
                              Според мен идеята на теста е резонна, тества се възможността на асфалтов автомобил да преодолее стръмен ПЪТ с навалял сняг или заледяване, нещо което може да се случи.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Кой кои на сняг.

                                Първоначално публикуван от ivan ivanov Преглед на мнение
                                И аз си го платих чинно.Нещо такова са правили:
                                http://www.youtube.com/watch?v=8zfKRdgoRo4
                                Аха, шофьорът на Патрула натисна спирачките да не би да вземе да се качи повече от Ауди-то. Поне да му бяха изключили стоповете ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X