Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой кой е на сняг.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кой кой е на сняг.

    Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
    Ситуацията плачеше за клипче.
    Сутрин, полусумрак, тихо... И само едно Г реве на едно място.
    и после ходи обяснявай в БМВ-форума че Г-то не закъсва по паркинги

    Коментар


    • До: Кой кой е на сняг.

      Първоначално публикуван от GOLF-SM Преглед на мнение
      Някой пробвал ли е голф синхро на сняг ? Да видите как отвявя джипките като спрели.
      Ъ-хъ,редовно. Истинска случка: Миналата зима,на непочистен път с пресен 20-см.сняг подстъпите към Осогово бяха блокирани от ентусиасти,които боксуваха безпомощно и се лашкаха от единия банкет до другия. След 10 мин. висене оставиха място за минаване,едно ново Субару Трибека боботна и отпра нагоре. Аз се лепнах за него и пристигнахме при хотела горе с малка разлика. През цялото време шофера на субито трескаво гледаше в огледалото,сигурно подозираше,че докато сме чакали съм се вързал за задната му броня...
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • До: Кой кой е на сняг.

        Не знам какво повече щеше да направи в случая като с Х5 който и да е джип,нали се виждаше,че въртят и 4те гуми-лебедката ли щеше да разтяга-още по-голям срам.Някой спомена за лашкане,но това е автомат-ще го лашне направо в Дару Кар.
        Последно редактирано от genadi.tsvetkov; 06-02-10, 21:39.
        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
        Враца

        Коментар


        • До: Кой кой е на сняг.

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Tедо, пропускаш нещо което го знаеш много добре.
          Тия "кофти" участъци дето паркетника остава на две гуми, джипката ги минава на четири, щото има ходове на окачването. Положението за паркетника става още по зле ако прибавим бавните скорости, агресивните гуми и блокировките. Повечето джипки разполагат с такива козове. Полагат им се, щото точно за такива "кофти" терени са правени. Там баш им е силата.
          Иначе е ясно че на пътя паркетника има огромно предимство.
          Ама темата беше за снега. И там на пътя паркетника е с предимство.
          Обаче само на утъпкан на пътя сняг. Има ли неотъпкан сняг, нещата се променят.
          Ама то като не е утъпкан се едно път няма. И се връщаме в началото.
          Едното е джип, а другото ... на пътя кефи.
          да взема да снимам пред офиса на 20см неутъпкан сняг как минавам с пасата... като взех да чиста пътека за ходене се оказа, че трябва да ползвам греблото като лопата, а не да го бутам напред... На пътя трябва да има поне 30см пресен сняг или 10-15см полуотъпкан за да стане "по-добре" за класически джип отколкото за СУВ...

          А както писах по-горе на утъпкан път с голям баир СУВ-а печели с това, че може да поддържа по-висока скорост следователно има по-голяма инерция и може да мине и участък с почти нулево сцепление... "Агресивните" гуми направо умират на такъв участък особено в комбинация с ниската скорост...
          Пиша от личен опит с Тойота 73-ка... Веднъж както уж "стабилно" катереше на 3-та бавна, изведнъж на средата на един стръмен завой забуксува и се свлече назад като котка по ламарина... Ако имаше поне 50кс още и да я засиля нагоре, щеше да се качи...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • До: Кой кой е на сняг.

            А както писах по-горе на утъпкан път с голям баир СУВ-а печели с това, че може да поддържа по-висока скорост следователно има по-голяма инерция и може да мине и участък с почти нулево сцепление...
            Извода какъв е ,че няма иделна мащина.

            Коментар


            • До: Кой кой е на сняг.

              Трябва ли да показвам сега Патрул, или 70-сетка, или Ге снегорин?
              Навнесоха се такива, дето са чистили цял живот снега на паркетниците.
              Все едно сайта не е за офроуд, няма раздел с разходки, няма раздел за състезания?
              Трябва съвсем да не се познават конструкциите на джипките и леките коли за да вярва някой на рекламите на търговците.
              Айде стига приказки, навън добре е наваляло. Изкарвайте паркетниците и да пробваме. Джипове ще се намерят.

              Коментар


              • До: Кой кой е на сняг.

                Карах Самурай с Кобра наложи се миналата зима по един утъпкан склон да ме изтегли жената с Бора 4motion е със зимни гуми разбира се.Та че трябва да се съобразяваме не само с джипката ,а и как е обута.

                Коментар


                • До: Кой кой е на сняг.

                  Първоначално публикуван от niko_van Преглед на мнение
                  Карах Самурай с Кобра наложи се миналата зима по един утъпкан склон да ме изтегли жената с Бора 4motion е със зимни гуми разбира се.Та че трябва да се съобразяваме не само с джипката ,а и как е обута.
                  Хм ... то обувките са най-важни, после са системите
                  Не че и магарето зад волана не играе важна роля
                  Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                  И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                  вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                  Коментар


                  • До: Кой кой е на сняг.

                    Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                    Същата картинка като тази х5 видях пред мен с форд куга със зимни гуми(спецялно се доближих и загледах) на един паркинг. Вижда се как въртят наистина и 4-те гуми но джипа не помръдва. Снега беше неутъпкан около 5-10см. Уазката си вървеше без проблеми покрай кугата с я-245, които теоритично изобщо не са за сняг.

                    Направи ми впечатление, че гумите бяха доста широки, въпреки че са зимни
                    Днес ми се случи същото. Всичките гуми се въртят,но колата стои на едно място. Гумите са 235/65/R17,Michelin Latitude-зимни.
                    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                    Volkswagen Bora AKL

                    Коментар


                    • До: Кой кой е на сняг.

                      Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                      Днес ми се случи същото. Всичките гуми се въртят,но колата стои на едно място. Гумите са 235/65/R17,Michelin Latitude-зимни.
                      И на мен
                      На паркинг, сняг около 15-20 см. и отдолу лед с наклон - няма тръгване нагоре
                      Назад никакви проблеми. И ако не беше от място колата щеше да си върви прекрасно но тръгването особено срещу "стената" от неотъпкан сняг е проблем
                      Това не значи нищо за колата и задвижването, а само за гумите и условията
                      А пак казвам, малка засилка в такива случаи Прави Чудеса

                      Коментар


                      • До: Кой кой е на сняг.

                        Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                        Днес ми се случи същото. Всичките гуми се въртят,но колата стои на едно място. Гумите са 235/65/R17,Michelin Latitude-зимни.
                        А на мен ми се случи онзи ден в Бистрица където скачат парапланеристите да се въртят и 4-те гуми а колата да върви назад Ама беше склон и отдолу беше лед, пробвах да мина пеша да видя какво е - еми не можех и пеша да вървя там А колата ми е далеч от паркетник
                        А гумите ми са пирели АТR
                        Грандоман WJ 3.1 QD

                        Коментар


                        • До: Кой кой е на сняг.

                          При мен най-комичното беше,че бях на абсолютно равна повърхност. Изключих ЕСП-то ,дадох на 4WD LOCK ,въртях малко на първа на 3000 оборота и издрапа. Естествено я "раклатих" (първа-задна бърза смяна) няколко пъти и така...
                          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                          Volkswagen Bora AKL

                          Коментар


                          • До: Кой кой е на сняг.

                            Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                            Днес ми се случи същото. Всичките гуми се въртят,но колата стои на едно място. Гумите са 235/65/R17,Michelin Latitude-зимни.
                            Колега ти сигурен ли си че са зимни
                            Аз съм с Алпин и съм сигурен че са
                            Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

                            Коментар


                            • До: Кой кой е на сняг.

                              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                              М-да, сравняваме круши с дини, с различни гуми, пък после с "присъщата немска прецизност" слагаме отпред немското. За мен този тест е смешен и несериозен.
                              Поне да им се сложат еднакви гуми, да се мерят дълги и къси бази отделно, а то двигатели бензин и дизел, от 1.7 до 5.0, всичко накуп и после теста е един "обективен"....
                              Moment mal... Нали се сещате (не само г-н Златев) ,че като тръгне Йорг за планината с Нивата нямда да си сложи гуми като на Г-класата,ами такива каквито са разрешени и с каквито ТРЯБВА (там не може да си сложиш каквото и да е гума,има си написано черно на бяло кое може и кое-не) да е колата. От друга страна не е възможно всички коли да са с еднакви гуми. Тук не се тества тунингована кола,а докъде може да стигне човекът Х с джипката си базово изпълнение. На който не му харесва да отиде да набие производителите,че слагат такива гуми.

                              dignatov, да сигурен съм,че гумите ми са зимни. Имат си голяма снежинка отстрани,ама като си на чист лед не помагат особено нито блокажи,нито гуми,нито нищо.

                              P.S. Като прочетох следващия пост (lama69) реших да спомена нещо,за да не стават грешки- на сняг колата няма спиране,смисъл не че не може да спре ))))) ,ами че си върви без никави проблеми- 6+.
                              Последно редактирано от Dino; 13-02-10, 12:24.
                              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                              Volkswagen Bora AKL

                              Коментар


                              • До: Кой кой е на сняг.

                                Аз в снеговете нямах особенни ядове....като изключим номерата дето го върти LSD-то. С него сякаш колата е по-склонна към занасяне на задницата, но му свикнах, предвид добрите му страни в гората.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X