Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой кой е на сняг.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кой кой е на сняг.

    Първоначално публикуван от GOLF-SM Преглед на мнение
    Някой пробвал ли е голф синхро на сняг ? Да видите как отвявя джипките като спрели.
    Aз!!!
    Да пускам ли клипчета или да правим тестове направо.В сняг се пробвам с който и да е джип,различен от паркетник...
    Айде залагайте и да излизаме в снега..
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • До: Кой кой е на сняг.

      Първоначално публикуван от бат'Марто
      Е,твоя гоУф не е от рацерските
      Как бре?Форумен си е...у голфаджийския..
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • До: Кой кой е на сняг.

        Относно видеото : който е карал 315ски нема и да се обади по въпроса, ако са нови зимни се "движиш" по утъпкан двърд сняг. А ако са летни нема природна сила де ще те мръдне ако налклона е над 1%.

        Лично наблюдение е че нещо от сорта на 20-30% от лъскавите коли у нас се движат с неподходящи за сезона гуми, а сега е и криза.. та какво му чудното на заснетото.

        Който е карал читав лек автомобил с двойно съшо нема да спори кое е по стабилно и лесно управляемо на слежни условия, кола или джип.

        Джипа има предимство пред лек автомобил, САМО извън пътя.

        Като казвам джип имам предвид нещо на мостове с редуктор.

        Х5 НЕ е джип а SUV, нали сме технически грамотни..

        пп. Някой смял ли се е от 20год си джипка на 500кс SUV докато го задминава с +150км неговата скорост? Що тогава много бързо се сещаш за предназначението на автомобилите и не правиш сравнение..

        Коментар


        • До: Кой кой е на сняг.

          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
          Aз!!!
          Да пускам ли клипчета или да правим тестове направо...
          Крайно време е да направим една тест-разходка, щото така само си чешем езиците.
          Пускай клиповете да подгряваме.

          Коментар


          • До: Кой кой е на сняг.

            Първоначално публикуван от бат'Марто
            С редукторни се сещам за Унимог,УАЗ и Чибуратора(ма и то половин УАЗ)...Другото не било Жип...
            Редуктор на скоростната кутия. Не мостове.

            Коментар


            • До: Кой кой е на сняг.

              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
              В сняг се пробвам с който и да е джип,различен от паркетник...
              Условие за дълбочината на снега ще има ли?
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • До: Кой кой е на сняг.

                Аз мисля че човека е имал летни гуми. Иначе пък съвсем да не отцепи. Мойто Х5 е със Пирели скорпион - зимна шарка и върви навсякъде. Е във дъблок сняг не смея да влиза, както с Тераното, но съм го карал на сняг и си върви. На утъпкан също, по наклон също. Бучи доста но си минава. Мога да снимам една улица дето малко коли се качват зимата, а БМВ-то си излезе. Жалко че сега по нея няма сняг но е с павета (от тези огромните като легнали бурдюри - 30/50), щото асфалт не може да се задържи заради наклона.
                Така че проблема му е в гумите.
                Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                Коментар


                • До: Кой кой е на сняг.

                  Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
                  Аз мисля че човека е имал летни гуми...
                  Не е с летни гуми. Гледай пак клипа.
                  По скоро са ниско-профилни, широки и легна на корем.
                  Това показва защо от 20-тина см. нагоре джипа има предимство.

                  Коментар


                  • До: Кой кой е на сняг.

                    Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
                    Аз мисля че човека е имал летни гуми. Иначе пък съвсем да не отцепи. Мойто Х5 е със Пирели скорпион - зимна шарка и върви навсякъде. Е във дъблок сняг не смея да влиза, както с Тераното, но съм го карал на сняг и си върви. На утъпкан също, по наклон също. Бучи доста но си минава. Мога да снимам една улица дето малко коли се качват зимата, а БМВ-то си излезе. Жалко че сега по нея няма сняг но е с павета (от тези огромните като легнали бурдюри - 30/50), щото асфалт не може да се задържи заради наклона.
                    Така че проблема му е в гумите.
                    Радвам че все пак (след всичкия спам),има някой прозрял същноста на въпроса ,,кой кой е на сняг(кал,скали,пясък)-този с правилните гуми
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • До: Кой кой е на сняг.

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Крайно време е да направим една тест-разходка, щото така само си чешем езиците.
                      Пускай клиповете да подгряваме.
                      Eто.За подгрявка:




                      http://vbox7.com/play:8a05815b
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • До: Кой кой е на сняг.

                        Да ви кажа и на мен какво ми си случи вчера сутринта... Пред блока...
                        Нещо като на Х5-цата, бялата.
                        Предната вечер нямаше място, там където обикновено си спирам, и спирам на едно неразринато място от другата страна на блока, като точно пред джипката отпред остава една голяма бабуна, която сега си спомням, предния или по-предния ден един трактор беше изстъргал пътя и я беше трупнал там...
                        През нощта наваляло 7-8см сняг и всичко станало отново приятно бяло и позаоблено. Почти тъмно си беше още. Една лелка нещо взе да мърмори, че защо съм спрял баш там до пътечката и, дето си разрива, а аз не съм и на пътеката, а до нея нарочно съм спрял в нечистеното, ама т`ва друга история... Айде, гледам да се махна по-бързо и изчистих само половината преден джам, колкото да мръдна на пътя, да не и бутам снега от джипа на изчистеното. Даже краката си тупнах настрани, и.... тръгвам. И, нали съм вече с джип , а и бях забравил каква е субстанцията на бабуната пред мен (а въобще не съм и мислил за това), тръгвам директно напред, та после като минавам оттам да се кефя какъв коловоз съм направил през бабуната . Да, ама додЕ тръгнАх, и спрЕх... Бе, викам си, трябваше да включа двойното (че бях само на задно). Включих, т`ва буксува, не помръдва. Надърпах блокажи, задни, предни, лашкам, не ще... Докато буксувам, оная отвътре нещо взе да зеИ, защо, не знам...?! Тъкмо дойде жената и вика "кво си направил бе", и се гласи да седне, и викам: "я изчакай малко, че май ще трябва да бутнеш" В следващия момент се сещам, че нищо няма да може да бутне, т`ва да не е трабант, и вадя лопатата... Копнах малко под предния мост, а той се закотвил с дифа най-отгоре на бабуната, а бабуната заледена кафява смрад; къртя някакви буци. Пуха яхнал буцата и рита като буболечка с крачета .
                        А откакто съм го взел (3-4 месеца), досега не бях закъсвал никъде да ми трябва лопата, и седя вътре, буксувам, и някак си странно не мога да повярвам . Та след като махнах малко материал, лашнах 2-3 пъти и излязох, и пак минах напред, ама малко по-надясно.

                        Поздрави!
                        Без блокажи си за никъде. :D
                        Без лебедка, хептен...

                        0887 731062 - Цецо

                        Коментар


                        • До: Кой кой е на сняг.

                          Има разлика едно е да се буташ в буци лед и много сняг, друго е на паркинг на равно и на 10см сняг да си седиш на едно място

                          Коментар


                          • До: Кой кой е на сняг.

                            Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                            Да ви кажа и на мен какво ми си случи вчера сутринта... Пред блока...
                            Нещо като на Х5-цата, бялата.
                            Предната вечер нямаше място, там където обикновено си спирам, и спирам на едно неразринато място от другата страна на блока, като точно пред джипката отпред остава една голяма бабуна, която сега си спомням, предния или по-предния ден един трактор беше изстъргал пътя и я беше трупнал там...
                            През нощта наваляло 7-8см сняг и всичко станало отново приятно бяло и позаоблено. Почти тъмно си беше още. Една лелка нещо взе да мърмори, че защо съм спрял баш там до пътечката и, дето си разрива, а аз не съм и на пътеката, а до нея нарочно съм спрял в нечистеното, ама т`ва друга история... Айде, гледам да се махна по-бързо и изчистих само половината преден джам, колкото да мръдна на пътя, да не и бутам снега от джипа на изчистеното. Даже краката си тупнах настрани, и.... тръгвам. И, нали съм вече с джип , а и бях забравил каква е субстанцията на бабуната пред мен (а въобще не съм и мислил за това), тръгвам директно напред, та после като минавам оттам да се кефя какъв коловоз съм направил през бабуната . Да, ама додЕ тръгнАх, и спрЕх... Бе, викам си, трябваше да включа двойното (че бях само на задно). Включих, т`ва буксува, не помръдва. Надърпах блокажи, задни, предни, лашкам, не ще... Докато буксувам, оная отвътре нещо взе да зеИ, защо, не знам...?! Тъкмо дойде жената и вика "кво си направил бе", и се гласи да седне, и викам: "я изчакай малко, че май ще трябва да бутнеш" В следващия момент се сещам, че нищо няма да може да бутне, т`ва да не е трабант, и вадя лопатата... Копнах малко под предния мост, а той се закотвил с дифа най-отгоре на бабуната, а бабуната заледена кафява смрад; къртя някакви буци. Пуха яхнал буцата и рита като буболечка с крачета .
                            А откакто съм го взел (3-4 месеца), досега не бях закъсвал никъде да ми трябва лопата, и седя вътре, буксувам, и някак си странно не мога да повярвам . Та след като махнах малко материал, лашнах 2-3 пъти и излязох, и пак минах напред, ама малко по-надясно.

                            Поздрави!

                            СРАМ бате,СРАМ............добре,че не те е снимал някой папарак,да се чудим после как да отстояваме реномето на марката
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • До: Кой кой е на сняг.

                              Внимавайте какво има заровено под снега щото вчера успях да кача ЦРВ-то на отрязан дънер от дърво. Отначало помислих, че съм разказал играта на ходовата част, а в сервиза се оказа, че няма нищо, само една от видиите на калобрана хвръкна. Та качих се на едно дърво ... . Но явно снегът е смекчил удара и така се предпазих от поражения. Ама си играхме с колегите с крика, ринахме сняг и подлагахме тротоарни плочки близо час и половина докато се освободя от мъртвата хватка на дървото. Та по кротко със засилките в непознати купчини сняг.
                              Vitara 2.0 V6
                              Honda CRV (Gen 1)
                              Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                              ВАЗ 2131

                              Коментар


                              • До: Кой кой е на сняг.

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                СРАМ бате,СРАМ............добре,че не те е снимал някой папарак,да се чудим после как да отстояваме реномето на марката

                                Ситуацията плачеше за клипче.
                                Сутрин, полусумрак, тихо... И само едно Г реве на едно място.
                                Без блокажи си за никъде. :D
                                Без лебедка, хептен...

                                0887 731062 - Цецо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X