Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един бъдещ притежател на Тойота

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Още един бъдещ притежател на Тойота

    Здравейте колеги
    Нов съм във форума. Доста четох и установих че Тойотата е джипа който търся. Гледах ги в Приморско, добре се представиха на ралито в блатото и се чудя кое е по добро бензин или дизел. Извинявам се за елементарния въпрос , но се надявам на компетентен отговор.

  • #2
    До: Още един бъдещ притежател на Тойота

    Въпросът Ви, колега, е прекалено общ. За да не се превърне темата в поредната "бензин срещу дизел", ще Ви помоля да конкретизирате какъв модел Тойота Ви интересува и за какви цели ще го използвате.
    Зима иде

    Коментар


    • #3
      До: Още един бъдещ притежател на Тойота

      За риболов и разходки. Land Cruiser

      Коментар


      • #4
        До: Още един бъдещ притежател на Тойота

        Колега,джипа ,които си видял в Приморско е LJ 73 ,2400 смм,бензин,инжекцион,115 конски сили.Този мотор (22 R-E ) е много надежден,с верига .Имаше и още една тоиота LJ 70,която се представи много добре и двата дни и мисля,че беше с малкия дизелов мотор.Ако взимаш дизел ти препорьчвам по-големите мотори -3000 смм и 4200 смм.
        Ако пишеш все пак какво си гледал и наи-важно колко пари си приготвил за тази цел , ще получиш по-конкретна информация.

        Коментар


        • #5
          До: Още един бъдещ притежател на Тойота

          за риболов и леки разходки не е лош вариянт 2.4тд (2l-t) мотора. икономичен и непретенциозен. освен ако не искаш излишек от мощност тогава се вслушай в съвета на колегата .
          TЛК 80-4.2ТД
          ТЛК 73-2.4ТД
          ...................

          Коментар


          • #6
            До: Още един бъдещ притежател на Тойота

            Ако е за туризъм,2,4 бензиновия с газова си е перфектен,дизела е по надежден вероятно но и си носи неговото бреме.
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • #7
              До: Още един бъдещ притежател на Тойота

              Винаги съм избягвал да давам коментари в такива теми-дизел или бензин,по-слабия или по-мощния,защото ще се чуят много негетивни мнения особено за 2,4тд който ще препоръчам на колегата.

              Колега за риболов и леки заигравки в калта е достатъчно 2,4тд на ТЛК 70.
              Имал съм такава 85к.с.,с климатик по пътя съм поддържал скорост от 120-150км/ч от Пловдив до Силистра,без да загрява повече от необходимо.
              Някои колеги не са очаровани от този двигател,но вероятно не е бил в добро техническо състояние,това е за мен най-икономичния двигател на Тойота,подходящ за леки разходки из гората,за риболов и естествено да идеш до мястото по пътя.
              ТЛК 80 4,2ТД-95г

              Коментар


              • #8
                До: Още един бъдещ притежател на Тойота

                Явно нещата клонят към ТЛК 70, 73
                Проходимостта няма смисъл да се коментира
                2,4 TD мотора на Тойота наистина е икономичен, не блести с някаква мощност, въртящия момент е малко по голям от бензиновия 2,4i ,който е с 25 к.с. повече. Чел съм че имат склонност към прегряване .... Не лош вариант за евтин и здрав джип.
                Аз обаче бих избрал бензиновия, защо:
                1. Годинките и километрите на тези Тойоти вече са доста и читави екземпляри се намират по рядко. 2,4i се слави като един много надежден и непретенциозен мотор.
                2.Все пак по мощен от дизеловия, по бързо набира и не гори чак толкова много /при нормална употреба /
                3. По добре ще търкаля по големите гуми които най вероятно ще сложиш /но според мен не повече от 32"/

                Недостатък - както всеки бензинов мотор не харесва да кисне във вода.
                Щом си бил на Приморско си видял какво стана с бензиновите джипки в локвата. Моята Тойота също остана в нея, Но пък си видял че когато водата е в по "разумни" граници като втория ден в блатото - Няма Проблеми

                Мисля че е добре и Яро да си каже мнението
                BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

                Коментар


                • #9
                  До: Още един бъдещ притежател на Тойота

                  Колеги спрях се на ТЛК ЛГ 73 или 70 -бензин .Само да видим дали ще намеря някоя читава че не ми се виси по маистори . Помагаите

                  Коментар


                  • #10
                    До: Още един бъдещ притежател на Тойота

                    Колега,
                    я ни ориентираи колко пари си приготвил за джипката.Маи трябваше оттам да започнем ,защото има интересни коли за 4-5000 Евра,а ако току-виж си приготвил някои лев повече за заравяне в калта,може да минеш и на по-сериозна машина с 3 или 4литров дизелов мотор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Още един бъдещ притежател на Тойота

                      Първоначално публикуван от zodiak Преглед на мнение
                      Колега,
                      я ни ориентираи колко пари си приготвил за джипката.Маи трябваше оттам да започнем ,защото има интересни коли за 4-5000 Евра,а ако току-виж си приготвил някои лев повече за заравяне в калта,може да минеш и на по-сериозна машина с 3 или 4литров дизелов мотор.
                      явно на колегата му е легнал на сърце "бензинката" .......?
                      TЛК 80-4.2ТД
                      ТЛК 73-2.4ТД
                      ...................

                      Коментар


                      • #12
                        До: Още един бъдещ притежател на Тойота

                        Определено не съм съгласен, че 2LT е най-икономичния дизел на 70-та серия, но няма да споря. Пред него определено бих избрал бензина, но и двата нямат силици, каквото и да си говорим.
                        Успех в избора!

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от veilside Преглед на мнение
                          за риболов и леки разходки не е лош вариянт 2.4тд (2l-t) мотора. икономичен и непретенциозен. освен ако не искаш излишек от мощност тогава се вслушай в съвета на колегата .
                          2.4TD e "куцата Сийка"когато става въпрос за ТЛК J7,бензиновия също не блести с откровения,общо взето са "изтъркани куфари"Ще го усетиш и по саунда им-няма никакъв сонорен звук-работят като за бог да прости.

                          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                          Определено не съм съгласен, че 2LT е най-икономичния дизел на 70-та серия, но няма да споря. Пред него определено бих избрал бензина, но и двата нямат силици, каквото и да си говорим.
                          Успех в избора!
                          Яро,няма филм в който с малко бюджет да има Оскари-само оня индийския късметлия-тогава??? ТАТА!!!!!!
                          Винаги малкия мотор на една по-тежка каручка е катастрофално-гори повече,товари се,грее,разтраква се, никаква сигурност при ситуации на пътя
                          Последно редактирано от huko; 26-03-09, 20:19.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Още един бъдещ притежател на Тойота

                            Eeeeeeee...спрете се бре хора не изкарвайте малките моторчета техническа катастрофа. Всеки е тръгнал от некаде там.......и аз съм подсмърчал,като цигане на сладкарска витрина за голем мотор,амааааа. лошо нищо немога да кажа за 2LT то,човека е казал излишно:- за риба и разходки,не за дълбока оран и влачене на гаубица
                            TЛК 80-4.2ТД
                            ТЛК 73-2.4ТД
                            ...................

                            Коментар


                            • #15
                              До: Още един бъдещ притежател на Тойота

                              С 2L-T съм аз, Митко Фулдата и... група съветски специалисти
                              Зима иде

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X