Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви струва поддръжката на джипа ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко ви струва поддръжката на джипа ?

    Колко ви струва годишно удоволствието да карате 4х4 ?
    Аз примерно с колата ( опел кадет - 240 000 км. ) минавам по 10-15 000 Км годишно и това ми излиза доло горе 600 - 1000 лв. - това са ремъци, масла, филтри, гуми и дребни ремонти .
    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

  • #2
    Ами минимума е Х2, ама това е в най-оптимистичния вариант, без пари ремонти.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Re: Колко ви струва поддръжката на джипа ?

      Първоначално публикуван от v0id
      Колко ви струва годишно удоволствието да карате 4х4 ?
      Избягваме да го смятаме, за да не си разваляме удоволствието
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        Точно така, никой нормален джипер не смята това. Колкото - толкова. Ако не караш - не струва нищо. А може да докараш основен ремонт за 10 минути, каква година?

        Коментар


        • #5
          РЕ:

          То и аз не съм ги смятал с точност за колата но сега мисля да си купувам джип и ми се ще да знам доло горе какво ме очаква
          А куадра ти караш вранглер нали ?
          Най-добрия реглаж на преден и заден мост

          Коментар


          • #6
            Аз мисля че си зависи от марката !
            Аз примерно имах едно Муссо, което определено не беше джип,но и 3т. кола звучи малко странно!
            Та за него за 100 000км. за 3г. сметнах че съм дал 15000лв. само за части, като това е със сериозни отстъпки. А труда ми е безплатен защото си имам сервиз
            LZ1HKW
            Реглаж на преден и заден мост
            My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

            Коментар


            • #7
              Re: РЕ:

              Първоначално публикуван от v0id
              А куадра ти караш вранглер нали ?

              Еййй, жъгна го в сърцето!Карал е едно време Вранглер, ма сега кара Гранд Чероки, но му се иска пак да кара Вранглер
              RB Patrol Team

              Коментар


              • #8
                Re: РЕ:

                Първоначално публикуван от v0id
                То и аз не съм ги смятал с точност за колата но сега мисля да си купувам джип и ми се ще да знам доло горе какво ме очаква
                Ами каза ти човекът - минимум х2, ако не влезеш в някое приключение.
                Иначе е абсурдно да си извадиш някакъв извод от това какво ще ти кажат тук. При положение, че в голямата си част возилата в България (вкл. и джипките) са 2-3 употреба, разходите ти страшно много ще зависят от състоянието на това, което вземеш. Т.е. - от късмета ти.
                Поради този фактор разходите за иначе еднакви като марка, модел и възраст джипове могат да се различават в много пъти.

                При всички положения, поне по мое мнение, ако търсиш икономично возило НЕ си купувай джип. Ще ти харчи повече, ще ти отиват повече консумативи.
                Да не говорим пък, че ако (когато) тръгнеш извън асфалта, сам ще се набутваш в разходи, защото си счупил това или онова.

                А пък ако (като) те хване хубаво болестта и тръгнеш да правиш тюнинги вече става страшно ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от vladi333
                  Аз мисля че си зависи от марката !
                  Аз примерно имах едно Муссо, което определено не беше джип,но и 3т. кола звучи малко странно!
                  Та за него за 100 000км. за 3г. сметнах че съм дал 15000лв. само за части, като това е със сериозни отстъпки. А труда ми е безплатен защото си имам сервиз
                  Окей, ще знам да не се замислям за Муссо
                  Ще ми се да чуя и нещо за Сузуки, Исузу, Дайхатсу, Опел, Форд ...
                  Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от v0id
                    Ще ми се да чуя и нещо за Сузуки, Исузу, Дайхатсу, Опел, Форд ...
                    Ами чети де: Автомобили 4х4 - систематизирано

                    Постарал се е човекът да събере темите на едно място.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      Re: РЕ:

                      Първоначално публикуван от V93
                      Първоначално публикуван от v0id
                      То и аз не съм ги смятал с точност за колата но сега мисля да си купувам джип и ми се ще да знам доло горе какво ме очаква
                      Ами каза ти човекът - минимум х2, ако не влезеш в някое приключение.
                      Иначе е абсурдно да си извадиш някакъв извод от това какво ще ти кажат тук. При положение, че в голямата си част возилата в България (вкл. и джипките) са 2-3 употреба, разходите ти страшно много ще зависят от състоянието на това, което вземеш. Т.е. - от късмета ти.
                      Поради този фактор разходите за иначе еднакви като марка, модел и възраст джипове могат да се различават в много пъти.

                      При всички положения, поне по мое мнение, ако търсиш икономично возило НЕ си купувай джип. Ще ти харчи повече, ще ти отиват повече консумативи.
                      Да не говорим пък, че ако (когато) тръгнеш извън асфалта, сам ще се набутваш в разходи, защото си счупил това или онова.

                      А пък ако (като) те хване хубаво болестта и тръгнеш да правиш тюнинги вече става страшно ...
                      Да ти кажа болестта вече ме е хванала и няма лекуване ! Твърдо съм решил да е джип ... За сега съм се спрял на Сузуки Витара дълга база .
                      Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от V93
                        Първоначално публикуван от v0id
                        Ще ми се да чуя и нещо за Сузуки, Исузу, Дайхатсу, Опел, Форд ...
                        Ами чети де: Автомобили 4х4 - систематизирано

                        Постарал се е човекът да събере темите на едно място.
                        Чета постоянно от 1 месец и сум супер доволен че намерих толкова много информация на 1 място . Благодаря за което на хората, които са се постарали .
                        Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                        Коментар


                        • #13
                          В мобилето има една черна Витара кабрио от Бургас 3800. Гледа ли я.

                          Коментар


                          • #14
                            РЕ:

                            Не мога да я намеря, има една къса за 3800 от Враца ... ?
                            Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                            Коментар


                            • #15
                              Sidekick

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X