Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде са най-евтините телета?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде са най-евтините телета?

    Предстои ми да закупя 50 теленца /женски/, ще правя стадо юници, с мой транспорт..

    Търся теленца, дето "са си дръпнали коластрата", "живи мощи" не ми вършат работа..

    Засега съм се спрял на "северозападнала" България - около 1,7 лв. живо тегло...

    Ако някой знае нещо за другите части на страната - предварително благодаря...

  • #2
    До: Къде са най-евтините телета?

    Ще питам съседите, всички при нас гледат крави. Но мисля че към Делиормана ще е най евтино, питай Шуменци Търговище, Разград Силистра, там гледат много добитък а най евтино им изкупуват продукцията.
    Е най евтините при братята роми разбира се.
    Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

    Коментар


    • #3
      До: Къде са най-евтините телета?

      Така зададен въпросът звучи като къде са най евтините колиКви телета за месо за млеко каква порода предпочиташ?С каква цел създаваш стадото ?Какъв е района откъм паша и друг фураж.Обясни точно какво търсишИмам много приятели които се занимават с крави с удоволствие бих помогналПоздрави
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #4
        До: Къде са най-евтините телета?

        И за двете...

        Ще правя стадо - около стотина крави, за мляко, но да ми носят и по едно теле за месо /бичетата/..

        На порода въобще не държа, даже напротив, имам чувството че породистите са по-нежни откъм оцеляване и по-скъпи разбира се...

        Терена е полупланински 750 м. н.в., свободна паша - 100 тина декара, оградени с електропастир и вътре са си оборите. Хълмисто - ливаден тип /южни склонове, мисля че е добре, в момента имам стадо около 20 тина бройки - виреят добре/.

        Нямам проблем с фуражите - добивам си ги сам.

        "Братята" ми отварят очите, че биците за да направят месо се връзват след отбиването и се угояват на място, докато достигнат тегло за кланницата. Съответно ослепяват и откачат. Иначе ставали такива, че не можеш да разбереш кое му е задник, кое врат.

        Такова месо, според мен е токсично, не е възможно бик да порасне без движение и да има нормален метаболизъм!

        Моите са късметлии, на практика са свободни, нищо че натрупват костна маса, освен месото, но са си вкусни!

        Предварително благодаря!

        Коментар


        • #5
          До: Къде са най-евтините телета?

          Вальо много глупости са ти надрънкали, посъветвай се с човек от бранша за да не гризнеш нещо с биците...
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            До: Къде са най-евтините телета?

            Само като пояснение за случайно попаднали в темата като мен :

            Юница

            Съществително нарицателно име, женски род, тип

            (млада) крава, която все още не се е телила (раждала)
            Етимология

            Фразеологични изрази

            млада юница
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #7
              До: Къде са най-евтините телета?

              Току що говорих с приятели които се занимават с крави.Първо за цената са те излъгали в момента е 3-3.50живо тегло.Имало голямо търсене на женски телетаголяма бройка на куп не може да се намери.Много голям пазар има на Секирово гр. Раковски от там може да се вземат по няколко на няколко ходения.Един приятел при мене докара от Видинско 12 бичета 50 дневни купил ги е по 3 лева килото.Едно друго приятелче има 20тина крави и трийсе бичета.Той постоянно обикаля и купува бичета та даде следния акъл.Той ги купува съвсем малки на един два дена по как се упазариш 120-130-до150 лева и после ги пои с млеко от кравите и млекозаместител.Така каза че е най изгодно.И бичетата само на паша така е най изгодно.И по далече от кравите че научат ли се да гонят кравите нещат да пасат само ревът и ги търсятКолкото до породата нашенци гледат най много черношарените че били най млечниама кога ги храниш как требе а не само на паша и вечер малко трици.Гледал съм как ги хранят в Холандия и Германия няма нищо общо с наща паша.Тая крава е за техния климат с обилна целогодишна паша а у нас след средата на юли всичко изгаря и кравите се скитат полугладни по цел ден.Ако си спомняш преди години из Софийските села се гледаха само кафяви крави плод на дългогодишно стихийно кръстосване на местното сиво искърско и сиво кафяво алпийско от Швейцария и Австрия.Те тая порода беше най приспособена за нашия климат.И се напасват на много по бедни пасища.Такива крави има Самоковско Ловешко `и Ямболско.На изложението в Сливен последната събота на май месец има юници и бичета и може да си купиш много хубави и постепенно да започнеш поглъщателно кръстосване.Дано съм бил полезен.Пожелавам ти успехАко науча нещо ново свиркам веднага
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #8
                До: Къде са най-евтините телета?

                Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                Току що говорих с приятели които се занимават с крави.Първо за цената са те излъгали в момента е 3-3.50живо тегло.Имало голямо търсене на женски телетаголяма бройка на куп не може да се намери..............
                Да бе, търсенето е огромно ! От как не изплащат тия субсидии.......

                Случайно обаче тия " Приятели " могат да ти направят услуга, не че ще спечелят, ама айде от тях да мине .......

                Ех, батенце... " аверската" е най сладко - ша знаЙш !

                Стария, кажи им да се снимат за годишника на Тарикатите.
                Не са ти приятели тия, не са ...........

                Волк, циганите от село Мечка имаха 20 + 30 телета, ама умрели от глад, много скъп бил фуража.
                Не са ми казвали да са за продан, обаче ако искаш, можем да идем да ги питаме, според мен бяха в безизходица хората.
                Ти ще прецениш, дали може да ги върнеш към живот тия телета, че бяха рагу и зъби.
                Последно редактирано от Nik Nikolov; 22-03-09, 10:26.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #9
                  До: Къде са най-евтините телета?

                  Такива вече купих от един фалирал мащабен бизнесмен /от програмите/...

                  През ден си отиваха едно по едно, при положение че всеки ден ветеринаря им правеше системи...

                  За цената - на 2,20 ми ги карат в обора, на 1,70 ме чакат да ги взема намясто /предполагам полуживи/..

                  Стария, това за породите е много вярно, затова съм се насочил към "българско, мешано безпородно", защото е оцеляло чрез естествения подбор.. Едни разкошни симентали в района,внесени директно отвън дадоха фира, не им понесе климата...

                  Ник, идеята за Мечка е много добра, ако някой има връзка с хората, да ги пита какви са им очакванията за пари, поне докато не са измрели от глад...

                  Пък, както казва Стария, ще пробвам да ги кърмя...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Къде са най-евтините телета?

                    Всъщност не е много добра, тия хора достатъчно са го закъсали, а аз подхождам крайно към пазарлъка..

                    По-добре да ги откарат в кланница, вероятно даже ще им платят по-добре...

                    Не става от една страна да искаш да помогнеш, от друга, да искаш да оглозгаш кокала!

                    Ще кажат, ето защо са идвали тия от София, да ни вземат без пари добитъка!

                    Не става! Поне не в Мечка!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Къде са най-евтините телета?

                      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                      Да бе, търсенето е огромно ! От как не изплащат тия субсидии.......

                      Случайно обаче тия " Приятели " могат да ти направят услуга, не че ще спечелят, ама айде от тях да мине .......

                      Ех, батенце... " аверската" е най сладко - ша знаЙш !

                      Стария, кажи им да се снимат за годишника на Тарикатите.
                      Не са ти приятели тия, не са ...........

                      Волк, циганите от село Мечка имаха 20 + 30 телета, ама умрели от глад, много скъп бил фуража.
                      Не са ми казвали да са за продан, обаче ако искаш, можем да идем да ги питаме, според мен бяха в безизходица хората.
                      Ти ще прецениш, дали може да ги върнеш към живот тия телета, че бяха рагу и зъби.
                      Ако ме видиш у годишника на тарикатите да не се учудишСега сериозно ако цига нин можеше да гледа животни нямаше да е циганин а каракачанин.Едно изпуснато животно докато го съвземеш знаеш ли колко храна ше изяде залудо губиш и време.А доброто животно го взимаш и то почва веднага да наддава.И ти кажи сега имам две телета които пият по 7-8 литра чисто млеко на ден.И това 100 дена до отбиването.Бабата продава млекото по 1.20лв.Значи телето изпива до отбиването млеко за 800-900лв.без трудът по гледането малко сено и фуражец.Ако дойде някой да го купува колко да му искам та да имам и печалба?Затова си ги колиме и си ги ядеме бейби биф се нарича месото от такива телета и на запад е най скъпоАко ти кажа какво правеше едно приятелче преди няколко години как се роди телето един чук и у реката грехотаама млекото скъпо.Та най добре и най на далавера как прави приятелчето малки на ден два телета та ти да си ги захраниш .Не ти трябват мършляци от закърджавела стока файда йок.Поздрави
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • #12
                        До: Къде са най-евтините телета?

                        Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                        Ако ме видиш у годишника на тарикатите да не се учудишСега сериозно ако цига нин можеше да гледа животни нямаше да е циганин а каракачанин.Едно изпуснато животно докато го съвземеш знаеш ли колко храна ше изяде залудо губиш и време.А доброто животно го взимаш и то почва веднага да наддава.И ти кажи сега имам две телета които пият по 7-8 литра чисто млеко на ден.И това 100 дена до отбиването.Бабата продава млекото по 1.20лв.Значи телето изпива до отбиването млеко за 800-900лв.без трудът по гледането малко сено и фуражец.Ако дойде някой да го купува колко да му искам та да имам и печалба?Затова си ги колиме и си ги ядеме бейби биф се нарича месото от такива телета и на запад е най скъпоАко ти кажа какво правеше едно приятелче преди няколко години как се роди телето един чук и у реката грехотаама млекото скъпо.Та най добре и най на далавера как прави приятелчето малки на ден два телета та ти да си ги захраниш .Не ти трябват мършляци от закърджавела стока файда йок.Поздрави
                        Напълно подкрепям мнението ти
                        ТЛК 80 4,2ТД-95г

                        Коментар


                        • #13
                          До: Къде са най-евтините телета?

                          Прав е Стария!

                          Да добавя, че онези "живи мощи", бяха тотално болни от някакви екземи, абе африканска работа...С ветеринара ми излезнаха бая скъпи!

                          Май така ще е най - добре - на ден, два, прпоблема е че в нормалното мляко няма коластра, а без нея си остава калпаво животното...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Къде са най-евтините телета?

                            И аз подкрепям Стария. На село имам комшия с доста добитък, имам и роднина пак в нашия край, който гледа към 80 глави добитък и напълно споделям мнениято, че от циганин гледач не става. Горе-долу става за пастир. Ама горе-долу. Комшията не пуска циганина до обора, хеле пък да дои. Миналото лято му удавиха един такъв циганин му удави една крава.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Къде са най-евтините телета?

                              Номера с вързания бик са го правили и правят отдавна и то не само циганите /то има ли циганин със стока/...

                              Даже има лаф - "Бик няма ли рани от верига по врата - не е за клане!"

                              Аз не го приемам, въпреки че всяко движение изгаря сума ти калории!

                              Но е крива тая работа - не е за мене!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X