Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

    На скоро паднах с моето 250 кубиково атв.Как стана?! Карахме по един маршрут, и както си караме имаше един участак със страничен наклон,но наистина изисква концентрация.За момент се отплеснах и атв-то в дерето и точно може би 3-4 секунди преди да падна скочих и се отървах без никакви наранявания!

    Коментар


    • #77
      До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

      Един съвет от мен - не карайте по-бързо от вашия ангел

      Коментар


      • #78
        До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

        Първоначално публикуван от bi0nic Преглед на мнение
        още в началото когато почнах да карам АТВ с малък кубик - 200 че и китайче в една нива щях да се отрепя...всички тинейджъри като мен са гледали филми и са играли игри Nfs 2Fast2Furios навсякаде там има дрифтове въртенета на 360 и подобни...реших да се направя на голям и в една разорана нива почнах да правя понички...правих правих...накефих се....вдигна ми се адреналина високи обороти яко въртене...случи се нещо....задната гума удари твърда буца кал + камък мисля че и се обърна атв-то с гумите нагоре...успях навреме да отскоча от него защото преди това съм виждал доста травми и предупреждения че е по-добре да го зарежеш и да се хвърлиш...от тогава без каска не излизам да карам а подобни простотий почти не правя....
        вчера направих стщата глупост като теб, "геврече" в засята нива и след 2-рия АТВ-то с гумите нагоре, всичко стана за част от секундата и се осетих на земята, мигом погледнах назад и го видях как 220 килограмовата купчина се насочва право към мен за последното обръщане, оспях да му избягам...

        адреналина ми се вдигна 2-но и мътно си спомням колко лесно го обърнах в нормално състояние, паднах на раце и крака и за щастие се разминах само с счупен спусак на газта, за мой голям урок!

        до града го пребирах с подаване на газ от жилото,... вярвайте ми внимавах!

        от 2-3 хил. киломерта това ми е първото падане и разбрах колко сериозно трябва да се однасяме с машината за да защитим първо себе си, а за парите за части и ремонти да не говорим...

        благодаря на всички за поучителните ви мнения, може би пораснах малко повече докато ги четох

        пожелавам на всички ви безавариини ситуации, съдбата да е винаги на ваша страна, както беше при мен

        поздрави за итн. тема
        лошите неща .. ме правят по добър човек...

        Коментар


        • #79
          До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

          М-у другото това е един от най-честите инциденти с АТВ-та ... въртене без изнасяне на тежеста или надценена силата на машината , а това че си го обърнал за секунда от адреналина , ми се е случвало неведнъж ... последното беше като се обърнах във метър и половина вода и на 3 дърпания , сам , за 2 секунди направо го изтръгнах от водата ... като се замисля това са 160 килограма дърпани от течението на преляла река ... а аз съм 16 годишен !
          Няма кал - Няма кеф !!!
          Suzuki Samurai LJ410 1984
          Suzuki LTZ400 2008
          Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

          Коментар


          • #80
            До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

            Първоначално публикуван от bi0nic Преглед на мнение
            последното беше като се обърнах във метър и половина вода и на 3 дърпания , сам , за 2 секунди направо го изтръгнах от водата ... като се замисля това са 160 килограма дърпани от течението на преляла река ... а аз съм 16 годишен !
            Нали знаеш , че във водата е по-леко ? (спам)
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            08седем9010З60
            MAKE RALLY NOT WAR
            Confidence in Motion

            Коментар


            • #81
              До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

              Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
              Нали знаеш , че във водата е по-леко ? (спам)
              абе ако е била течаща вода въобще не е леко.

              Коментар


              • #82
                До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

                Първоначално публикуван от intruderzzz Преглед на мнение
                абе ако е била течаща вода въобще не е леко.
                Така е , но съм гледал клипа и не е нищо особено , освен това , че се катурна изведнъж и започна да вика "На мен ли се слува ? "
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                08седем9010З60
                MAKE RALLY NOT WAR
                Confidence in Motion

                Коментар


                • #83
                  До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

                  Пейчев , на клипа се вижда само как падам , и веднага ме повлече 1 метър със все АТВ-то , а краката ми бяха отнесени назад ... самото преливане не беше толкова силно но точно там където се обърнах , там беше мостчето и отдоло си имаше бая силничко течение ... а това че виках и пищях си беше вярно щото ми дойде като гръм от ясно небе ... ебаси шанса да ти изчезне АТВ-то под ледената вода а ?
                  Няма кал - Няма кеф !!!
                  Suzuki Samurai LJ410 1984
                  Suzuki LTZ400 2008
                  Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                  Коментар


                  • #84
                    До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

                    Първоначално публикуван от bi0nic Преглед на мнение
                    Пейчев , на клипа се вижда само как падам , и веднага ме повлече 1 метър със все АТВ-то , а краката ми бяха отнесени назад ... самото преливане не беше толкова силно но точно там където се обърнах , там беше мостчето и отдоло си имаше бая силничко течение ... а това че виках и пищях си беше вярно щото ми дойде като гръм от ясно небе ... ебаси шанса да ти изчезне АТВ-то под ледената вода а ?
                    И аз да бях и аз щях да викам , защото нямаше да вярвам , че мога да се обърна , но въпроса е как да се предпазим от такава ситуация ?

                    (Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии)
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    08седем9010З60
                    MAKE RALLY NOT WAR
                    Confidence in Motion

                    Коментар


                    • #85
                      До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

                      точно от тази - НИКАК , иначе при преминаване на речно корито и/или преляла река/поток , оглеждайте се за довлечени камъни и кал , ако вчера сте минали без проблем , днес може да останете там за доста дълго време , кара се с постоянна скорост , нито бавно нито бързо . При преминаване по мост , залят от вода , дори и да сте сигурни че е там , възможно е да била нарушена структурата му по ъглите от влачени какви ли не дънери и камъни и да е бил частично/напълно разрушен ! като цяло АТВ и вода над 30-40см не се понасят ВЪОБЩЕ ! Виждал съм преминавания през вода и как хора си вдигат краката на прдните спойлери - ГРЕШКА ! и най-малкия камък може да ви надигне малко и като нямате стабилна стойка да ви метне със все АТВ-то ! или си дъжте краката на степенките или ги преметнете назад , като положите самите крака на сгънката на спойлерите , захванати отзад с стъпалата ... ще кача 1 снимчица малко по-късно как го правя аз и е удобно при преминаване през вода ...
                      Няма кал - Няма кеф !!!
                      Suzuki Samurai LJ410 1984
                      Suzuki LTZ400 2008
                      Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                      Коментар


                      • #86
                        До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

                        хеи , вие каде карате в добри4ки регион ?

                        Коментар


                        • #87
                          До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

                          не е тук мястото за обсъждане - виж ми профила и ми виж скайпа и телефона , ако имаш интерес , караме около дончево , или където ни падне ... модератор да изичсти че...
                          Няма кал - Няма кеф !!!
                          Suzuki Samurai LJ410 1984
                          Suzuki LTZ400 2008
                          Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                          Коментар


                          • #88
                            До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

                            Засега, проблемните ситуации, които съм имал се състоят в рязко извиване на кормилото в едната посока, вселдствие на удар на предната гума в дърво, камък, при преминаване през "канавки"...
                            Оттам ми се разтяга едната китка, което е неприятно. Държа да спомена, че стискам доста здраво кормилото, но въпреки това, понякога така става. Естествено и при внезапно завъртане до крайно положение на кормилото е, че машината спира внезапно и има голяма опасност да изхвръкнеш през кормилото...
                            Как да се предпазим, освен якият хват?!

                            Коментар


                            • #89
                              До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

                              Първоначално публикуван от BajIliya Преглед на мнение
                              Засега, проблемните ситуации, които съм имал се състоят в рязко извиване на кормилото в едната посока, вселдствие на удар на предната гума в дърво, камък, при преминаване през "канавки"...
                              Оттам ми се разтяга едната китка, което е неприятно. Държа да спомена, че стискам доста здраво кормилото, но въпреки това, понякога така става. Естествено и при внезапно завъртане до крайно положение на кормилото е, че машината спира внезапно и има голяма опасност да изхвръкнеш през кормилото...
                              Как да се предпазим, освен якият хват?!
                              Монтираш си кормилен демфер или успокоител. И не е нужно да стискаш здраво кормилото по важно е да го буташ с еднаква сила на пред или да го дърпаш ефекта е по-голям от колкото да стискаш ръкохватките.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

                                Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                                Монтираш си кормилен демфер или успокоител. И не е нужно да стискаш здраво кормилото по важно е да го буташ с еднаква сила на пред или да го дърпаш ефекта е по-голям от колкото да стискаш ръкохватките.
                                Нещо не можах да те разбера, за демпфера е ясно, но какво да бутам кормилото бе колега, какво ще се случи като го бутам? Айде за дърпането се прадполага, че ще олекне една идея предницата, ама това да не ти е ктм-че 115кг с пълен резервоар...?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X