Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евтини лебедки

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Евтини лебедки

    Стана така че един познат искаше да си вземе лебетка от Вромос. Понеже съм сериз и работя по оборудване на джипове с OFF-ROAD глезотии реших да му помогна. Обадих се на вносителяVROMOS, като казах че човека си беше харесал определен модел, но от там ме посъветваха че за целта е по добре друг модел, така и направих. Понеже работя с други фирми неможех да ползва отстъпка докато не направя определен оборот, съгласен бях. При първото дърпане на лебетката се къса болчето на въжето при положение че няма и 1/3 развита от въжето, до тук горе доло добре,но при развиване на лебетката по на татък се чува страшно прештракване в редуктора. Върнахме лебетката при Вромс и очаквахме резултат,слет два дена си получихме лебетката ремонтирана без дае навито въжето на нея но се оказа че трябва да платя 51лв ремонт и транспорта общо 102лв хубаво, но клиентите след това мое съобщение искаха да вънем лебетката на Яввор. При разговора с него той сподели че може да закупи лебетката на половин цена а при споменаването от менр че не съм искарал и 1 лв той отвърна, че въобще него интересува. Дано с тези 102 лв съм спомогнал за по нататъшното бизнес развитие на Явор ,с нетърпение чакам бъдещи бизнес взаимоотношения. Ако някой иска да истрие темата значи иска от тези 102 лв Аз лично съм с лебетка WARN, но ме подразни пренебрежителното отношение на Явор продаващ лебетките vromos и T-MAX, едно към мен като евентуален бъдещ представител на неговата фирма и едно към неговия клиент. Яворчо е вносителя на въпросните лебетки www.T-MAX.lg и www.vromos.com . То е ясно че ще продължа да работя с другите вносители, няма да споменавам техните имена да неизлезе реклама ,но нека поне други да си вземат поука от историята и данесе полъгват от прикаските на ПЕДИГРИ (храна за кучета)

  • #2
    До: Евтини лебетки

    Първоначално публикуван от SARO Преглед на мнение
    Стана така че един познат искаше да си вземе лебеДка от Вромос. Понеже съм серВиз и работя по оборудване на джипове с OFF-ROAD глезотии реших да му помогна. Обадих се на вносителя VROMOS, като казах че човека си беше харесал определен модел, но от там ме посъветваха че за целта е по добре друг модел, така и направих. Понеже работя с други фирми неможех да ползва отстъпка докато не направя определен оборот, съгласен бях. При първото дърпане на лебеДката се къса болтчето на въжето при положение че няма и 1/3 развита от въжето, до тук горе долу добре,но при развиване на лебеДката по на татък се чува страшно преЩракване в редуктора. Върнахме лебеДката при Вромос и очаквахме резултат,слеД два дена си получихме лебеДката ремонтирана без дае навито въжето на нея но се оказа че трябва да платя 51лв ремонт и транспорта общо 102лв хубаво, но клиентите след това мое съобщение искаха да въРнем лебеДката на Яввор. При разговора с него той сподели че може да закупи лебеДката на половин цена а при споменаването от мене че не съм иЗкарал и 1 лв той отвърна, че въобще него интересува. Дано с тези 102 лв съм спомогнал за по нататъшното бизнес развитие на Явор ,с нетърпение чакам бъдещи бизнес взаимоотношения. Ако някой иска да изтрие темата значи иска от тези 102 лв Аз лично съм с лебедка WARN, но ме подразни пренебрежителното отношение на Явор продаващ лебедките vromos и T-MAX, едно към мен като евентуален бъдещ представител на неговата фирма и едно към неговия клиент. Яворчо е вносителя на въпросните лебетки www.T-MAX.lg и www.vromos.com . То е ясно че ще продължа да работя с другите вносители, няма да споменавам техните имена да неизлезе реклама ,но нека поне други да си вземат поука от историята и данесе полъгват от прикаЗките на ПЕДИГРИ (храна за кучета)
    Форумите са хубаво нещо веднъж написал ли си нещо не можеш да го промениш и си носиш последствията

    На горе изписаното много се зарадвах понеже не веднъж се е получавала такава ситуация и всеки път се налага да обясняваме какво точно плащат клиентите.

    Под ника SARO се крие Георги Андреев от Плевен не знам какъв бизнес има и как препродава нашите лебедки но както съм му и казал не ме интересува. Преди седмица се обади и поиска да купи лебедка GEW 10 000Lb. за репатрак колегата му обясни че това е лебедка за 4х4 и му препоръча лебедка от серията NEW които са специално за целта и покриваме 1 година гаранция за тях. След много размисли (понеже била скъпа) направиха поръчка и ние съответно им я изпратихме с куриер и попълнена гаранционна карта. В понеделник се обади по телефона да ме уведоми че лебедката издава шум. Отговора ми беше да свалят въжето и да изпратят само лебедката за да плащат излишни килограми на куриерите, като обещах да от ремонтираме лебедката за 1 ден и да я пуснем обратно. Лебедката пристигна в три кашона в първия самата тя във втория въжето и в третия водача на въжето. За мое голямо учудване пратката беше изпратена за моя сметка при условие че в гаранционната карта е написано изрично за чия сметка са разходите по транспорта а именно за сметка на клиента.

    Прилагам квитанцията която заплатих при пристигането на пратката:


    Лебедката веднага беше дефектирана и установихме скъсване на болта който придържа края на въжето към барабана, това няма как да се случи ако въжето не се развие до край което е абсолютно неправилно. Шума за който беше върната лебедката се установи че е от неправилно монтиран зегер в спирачната система на лебедката. Това беше ремонтирано и веднага тествахме лебедката. По телефона осведомих Георги Андреев какво сме направили и защо ще изпратя лебедката с наложен платеж от 51лв а именно транспорта на лебедката от Плевен до Бургас. Той не възрази на това. В горния пост е написал "трябва да платя 51лв ремонт" ,
    Естествено при получаването на лебедката куриерите начисляват транспорт Бургас - Плевен и сумата за плащане естествено е 102лв.
    Вчера в поредния телефонен разговор обещах да продължим гаранционния срок като стартира с вчерашна дата.

    А относно обръщението към мен и сравненията няма да ги коментирам, просто са ми под нивото.

    Само мога да заявя най отговорно че лицето Георги Андреев SARO е лъжец и с горе написаното от него цели единствено да урони авторитета на VROMOS а не да помогне на някой

    П.П. Поне заглавието да беше написано без правописни грешки.
    Последно редактирано от Явор-Vromos.com; 20-03-09, 10:28.

    Коментар


    • #3
      До: Евтини лебетки

      Първоначално публикуван от SARO Преглед на мнение
      Стана така че един познат искаше да си вземе лебетка от Вромос. Понеже съм сериз и работя по оборудване на джипове с OFF-ROAD глезотии реших да му помогна. Обадих се на вносителяVROMOS, като казах че човека си беше харесал определен модел, но от там ме посъветваха че за целта е по добре друг модел, така и направих. Понеже работя с други фирми неможех да ползва отстъпка докато не направя определен оборот, съгласен бях. При първото дърпане на лебетката се къса болчето на въжето при положение че няма и 1/3 развита от въжето, до тук горе доло добре,но при развиване на лебетката по на татък се чува страшно прештракване в редуктора. Върнахме лебетката при Вромс и очаквахме резултат,слет два дена си получихме лебетката ремонтирана без дае навито въжето на нея но се оказа че трябва да платя 51лв ремонт и транспорта общо 102лв хубаво, но клиентите след това мое съобщение искаха да вънем лебетката на Яввор. При разговора с него той сподели че може да закупи лебетката на половин цена а при споменаването от менр че не съм искарал и 1 лв той отвърна, че въобще него интересува. Дано с тези 102 лв съм спомогнал за по нататъшното бизнес развитие на Явор ,с нетърпение чакам бъдещи бизнес взаимоотношения. Ако някой иска да истрие темата значи иска от тези 102 лв Аз лично съм с лебетка WARN, но ме подразни пренебрежителното отношение на Явор продаващ лебетките vromos и T-MAX, едно към мен като евентуален бъдещ представител на неговата фирма и едно към неговия клиент. Яворчо е вносителя на въпросните лебетки www.T-MAX.lg и www.vromos.com . То е ясно че ще продължа да работя с другите вносители, няма да споменавам техните имена да неизлезе реклама ,но нека поне други да си вземат поука от историята и данесе полъгват от прикаските на ПЕДИГРИ (храна за кучета)
      Тоя пост го гледам в още два форума......
      Сериозно се е заел тоя да хфърля кал

      Коментар


      • #4
        До: Евтини лебетки

        Първоначално публикуван от nikito776 Преглед на мнение
        Тоя пост го гледам в още два форума......
        Сериозно се е заел тоя да хфърля кал
        Дай линкове

        Коментар


        • #5
          До: Евтини лебетки

          Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
          Дай линкове
          Едното е тук


          Първоначално публикуван от SARO Преглед на мнение
          ... При първото дърпане на лебетката се къса болчето на въжето при положение че няма и 1/3 развита от въжето ...
          Това не си го представям как ще стане при така описаната ситуация.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            До: Евтини лебетки

            Другото е тук

            Коментар


            • #7
              До: Евтини лебетки

              Повечето колеги тук познаваме фирмата Вромос и знаем, че може да се има доверие на нейната коректност.
              Така че подобни постове, няма как да извървят при нас.

              Не зная дали е така в другите форуми.
              Във всеки случай мога а отбележа - Колега SARO, защо ни лъжете ?
              Какви 51 лева за ремонт сте дали ?

              Така ли възнамерявате да се отнасяте и с бъдешите си " многобройни " клиенти ???
              Последно редактирано от Nik Nikolov; 20-03-09, 11:09.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #8
                До: Евтини лебетки

                Не съм адвокат на Явор ... респсктивно фирмта им - Вромос,
                Но те са едни от най-коректните търговци, които познавам!

                А и никой търговец, който продава една стока от години, и е хвърлил сума пари да я наложи на пазара .... не е луд да си гони клиентите. Още повече в случая .... не продаваме хляб по 100 000 бр. месечно, а лебедки в случая .... няколко бройки месечно.
                На всичкото отгоре трябва и да се бори с останалите търговци на пазара.
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #9
                  До: Евтини лебетки

                  Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                  Не съм адвокат на Явор ...
                  но и на мен не ми е ясно за какво в същност е оплакването?

                  Скъсването на болтчето на въжето няма как да се получи освен поради неправилна експлоатация (развиване на въжето повече от допустимото).
                  Доколкото разбирам от написаното, рекламацията за другия проблем е била приета и установеният дефект е бил отстранен бързо.
                  А това, че транспортните разходи са за сметка на клиента е стандартно условие в повечето случаи.

                  Понеже се споменава Warn, всеки може да види, че това го има и в техните условия. Да не говорим, че изобщо няма да признаят гаранция за употреба на лебедката за търговски цели (примерно на кола за пътна помощ).
                  Прикачени файлове
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Евтини лебетки

                    Радвам се, че обвинението рухна със страшна сила, защото от доста време ми се иска да се оборудвам с негова лебедка, ама пусти пари.

                    Общо взето така се получава когато не прочетеш условията по гаранцията.
                    Аз също имах такова срамно преживяване (с друга фирма) но, след като ми обясниха си прочетох гаранцията, обадих се и се извиних, че грешката е моя.
                    Нито Аз се чувствах прецакан, нито те некоректни.

                    Вече чета и слушам внимателно.

                    Поздрави.
                    Барабар Петко с мъжете...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Евтини лебетки

                      Аз съм дилър на Вромос от три години и мога да кажа само хубави неща или абсолютно коректна ф-ма,имам продадени над 100 лебедки без една рекламация,не казвам,че са най добрите но съотношение цена-качество са перфектни,а и темата е озаглавена ЕВТИНИ ЛЕБЕДКИ.А лебедките за пътна помощ са друга вода.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Евтини лебетки

                        Нека запазим добрия тон.Мисля ,че проблемат ще се реши между тях.Принципно аз съм монтирал зве такива лебедки и хората са останали доволни.Но мисля ,че споровете се решават с разумни разговори а не с нападки и обиди ,все пак сме цивилизовани хора.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Евтини лебетки

                          Наистина нека се изяснят как стоят нещата. На мен ми се виждат много 50 лв. за куриер. Не знам колко тежи това чудо, но скъпичко ми се струва. Това разбира се не го определя нито Явор, нито клиента. Ако клиента е разбрал, че е платил само транспорта в двете посоки, мисля че недоразумението е изгладено.
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                          Коментар


                          • #14
                            До: Евтини лебетки

                            Първоначално публикуван от marin199
                            .............................. Не знам колко тежи това чудо, но скъпичко ми се струва. ...............................
                            Пише Колега.
                            Пише!!

                            61 кг.

                            Ама кой да чете ......
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Евтини лебетки

                              Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                              Пише Колега.
                              Пише!!

                              61 кг.

                              Ама кой да чете ......
                              Благодаря колега. Сега го видях. И да беше преди това не знам на изуст тарифата на Еконт. Не мисля, че в това е същността на въпроса. Просто клиента е трябвало да разбере, че плаща транспорта в двете посоки, а не да мисли, че плаща ремонт. Дали той не е разбрал или не му е обяснено е важно в случая. Пък като я е купувал от Бургас за ползване в Плевен да е прочел, че при ремонти транпорта е за негова сметка. Вече отделни въпроси са, че не си е взел подходящата лебедка и кой знае как я е използвал.

                              Поправяй ме по-често и следващия път, като се запива в Ямбол в "Къщата" имаш бира от мен ))
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X