Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лазер 100Kw края на ракетите ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Лазер 100Kw края на ракетите ?

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Не си ме разбрал. Имах предвид американците да ги ползват на корабите си за да поограничат прелитането на ирански безпилотни самолети над същите, а не за продажби на саудитците. В момента хем не е рентабилно да им пускат (на иранските безпилотни) ракети които струват 15 пъти колкото целта, хем едно е да взривиш такова нещо с ракета, друго - да го свалиш дискретно пък оня после нека доказва че ти си го свалил.
    Аха, разбрах те. Прав си ,че основното предимство на лазерът, е че не остава следи след поражението на целта, няма шрапнели, няма недоизгорели ракетни части, но погледни линка дето съм дал на австралийците- все пак става въпрос за доста сложен комплекс от локация и система за насочване, отделно самият лъч е все още в изпитателен процес за надеждност. Някога съм служил в подобна локационна станция за прихващане и поразяване на въздушна цел и знам със сигурност, че технологиите за прихващането на цел се развива успоредно с технологиите как целта да избяга от прихващане и поражение. И рекламата за евтино, често крие скрита цена, ако няма обосновка.

    За Гълфа ще дам и една подробност. Там човек през деня ако погледне небето ще види една сивота, влага и пясък до 5-6 000 метра височина,а при пясъчна буря всичко се обвива в жълта мъгла, със субстанция способна да влезе в херметичен часовник. В нито една от арабските страни там, въпреки високите технологии в ИТ сектора , мобилните устройства им работят в пъти по лошо отколкото в България, въпреки че е планинска страна. Просто проходимостта на сигнала е отврат при висока силикатна запрашеност и затова всички комуникации с висок клас са на жица.Природа.
    В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
    В. Иванов

    Коментар


    • #47
      От: Лазер 100Kw края на ракетите ?

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      Ми американците като не могат да свалят иранските дрони, както иранците (пък дали не са и китайците или руснаците) американските - с клавиатурата и мишката...
      Каква клавиатура и каква мишка. Дори и те не им трябват, направо ги замерят директно с нули и единици, и ония падат като есенни листа, да знаеш . Не дръж контакти толкова близо до леглото си. Влияе на сънищата
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #48
        От: Лазер 100Kw края на ракетите ?

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Каква клавиатура и каква мишка. Дори и те не им трябват, направо ги замерят директно с нули и единици, и ония падат като есенни листа, да знаеш . Не дръж контакти толкова близо до леглото си. Влияе на сънищата
        Хахахахах!!! Палиш от четвърт.... Е онуй с дизайн като от Стар Трек как го приземиха иранците миналата година..?!! Нали нещо GPS-а му хакнали (цяла тема има по въпроса и не съм я пускал аз)..?!!

        Коментар


        • #49
          От: Лазер 100Kw края на ракетите ?

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          Хахахахах!!! Палиш от четвърт.... Е онуй с дизайн като от Стар Трек как го приземиха иранците миналата година..?!! Нали нещо GPS-а му хакнали (цяла тема има по въпроса и не съм я пускал аз)..?!!
          Знам кой я е пускал Определено не е било с една клавиатура и една мишка. Ловя бас че и войничета са разпъвали станция някъде.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #50
            От: Лазер 100Kw края на ракетите ?

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Знам кой я е пускал Определено не е било с една клавиатура и една мишка. Ловя бас че и войничета са разпъвали станция някъде.
            Абе не знам какво са разпъвали, но аз пак попрехвърлих оная тема и пак без да се усетя от устата ми излезе едно "Евала!"...

            Коментар


            • #51
              От: Лазер 100Kw края на ракетите ?

              Евала де, евала...
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #52
                От: Лазер 100Kw края на ракетите ?

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Евала де, евала...
                А дали са дали такива и на Ким Бин Ладен..?!! Ей така - за майтапа...

                Коментар


                • #53
                  От: Лазер 100Kw края на ракетите ?

                  На ви. 20 вата непрекъснат СО2 (10,6 микрона).
                  Това не е боен лазер, но някаква представа за възможни поражения дава.

                  http://tube.offroad-bulgaria.com/vid...e0fcc8dd42ab6d

                  Коментар


                  • #54
                    От: Лазер 100Kw края на ракетите ?

                    Сложи една пластина от цветен метал с дебелина 1 мм пред този лазер и виж дали ще направи нещо.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Лазер 100Kw края на ракетите ?

                      Стефане, какво им правите на жените с тоя лазер? Като гледам къде е поставен...
                      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Лазер 100Kw края на ракетите ?

                        Ъ, аз си мислех че ви кефи лазера.
                        Каквото искаш. Ако щеш и хемороиди, кондиломи, кво да е. Макар че за тях не трябва тоя скъп микроскоп.
                        Исторически, лазерите бяха закачени за колпоскопите заради това, на което жените му казват "раничка на шийката на матката". Няма нищо общо с раните, изглежда като бяло петно, което с времето расте, и е много ранен симптом че ще се развие рак. 99% от рака, който тръгва от това място, се причинява от ретровируса на човешкия папилом, и си е значи банална вирусна инфекция. Между другото, гадината е толкова дребна, че презервативите не пазят от него, и за капак е прилично вирулентен. Върлува по жени във всяка възраст, и примерно 15 години след началото, вече е станала голямата беля. С лазера това петно просто се изпарява, и работата се забравя. Трае десет минути, не боли, и се оправя за 40 дена. Ако не е хванато навреме и работата е напреднала, пак с тоя лазер се прави конизация. Значи се изрязва едно клинче включващо засегнатия участък. За това вече пускат и упойка, за 15 минути. Но същата работа - няма кръвозагуба, няма вторични инфекции, нито други ядове, като от класическата операция.
                        И каква да е друга халтура, ако не те мързи, и можеш някак да курдисаш пациента пред колонката.
                        За обща хирургия не го завират в микроскопа, ами му слагат дълъг телескопичен перископ, нещо като ръкава на старите зъболекарски машини с въженцето.. Да си го премяташ накъдето искаш. На края на светловода, новите руски от Тула имат едно хитро око, което гледа в лъча, и с човешки глас разправя дали още си в тумора, или вече си минал през него, или си близо до края, и трябва да подкараш по-кротко. Имат и в едно тумбесто дипломатическо куфарче - като си толкова майстор и мангизлия - може да ги караш и направо в канавката, от запалката на колата.
                        То само си осигурява и стерилност, и хемостазата от всички малки съдове, че и по-големи, стига да не закачиш голяма артерия.
                        И от тоя, всъщност не остават и белези. Еле па в сравнение с ИАГ-овете (те светят 1,06 микрона), да не говорим със скалпела.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Лазер 100Kw края на ракетите ?

                          Там във филмчето има пластинки от алуминий В такъв смисъл той си е съвсем цветен метал, колкото и да е бял. Медта го отразява още по-добре. Никела, среброто, златото - много по-добре. Оптиката за това нещо, за да е прозрачна за него, и да е с достатъчен показател на пречупване, се прави от бездефектни монокристали сол, NaCl, които обаче няма как да защитиш от влагата, или например от германий, който изобщо изглежда като лупи от желязо, или от цинков селенид. Той поне е видимо прозрачен, изглежда като оранжево стъкло, но пък е отровен, и хич не е хубаво да му пръскаш оптиката вътре в срязания пациент. Което слава богу не се и случва.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Лазер 100Kw края на ракетите ?

                            Като гледам и тука ситуацията е като с прехваления противоракетен комплекс патриот . Върши не върши работа влиза на въоръжение защото са похарчени много пари . Модернизираме в движение и ако стане нещо стане . Ако не стане след някоя година тихо мълком изтегляме системата .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #59
                              От: Лазер 100Kw края на ракетите ?

                              http://www.popularmechanics.com/_mob...urce=pulsenews

                              Коментар


                              • #60
                                От: Лазер 100Kw края на ракетите ?

                                Не разбира се. Тогава и започва мощното пилеене на пари за уж модернизация. Всъщност за какво да е друго, защото няма какво да модернизираш в техническо изделие, чиито физически принципи на работа са ти неизвестни, или неправилни. А изясняването им си е строго фундаментална наука. Обаче за наука не е прилично да се дават пари - спонсорите и електората няма да те разберат.
                                Като пак не стане нищо - още по-добре. Тогава се пускат най-гръмогласните вопли за световния комунизъм, руската опастност и зловещата Свръх Корея, все тая дали източната или западната, и за още по-голяма глупост се вземат вече наистина много пари. Единствения начин това да се забави, е да се случи някоя подходяща беззащитна държава, и тогава приближената до текущия президент корпорация веднага се урежда пет нейни филиала да бомбардират въпросната държава с цел демократизация, борба с тероризма, умиротворяване (нужното да се подчертае), а шест други филиала на същата кантора получават също толкова пари за възстановяване, демократизация, развитие и други актуални за сезона политически заклинания. Ако няколко месеца не се намират никакви терористи за демократизиране - и лазерите стават за разграбване на бюджета.

                                А, то там проблемите са колкото искаш, и няколко отгоре. В това число - чисто квантови. Явно модната за сезона мантра за муфтене на бюджетни кинти е "ма ше стане ноо йофтено, вервай ми!". Тъй де - нали криза, икономии ... И други глупости.
                                Да кажат що за лазер е, та да се посмеем и за експлоатационните разходи. Щото аз не съм сигурен че и святкането от филмчето на Лъчо по-горе, е било по долар парчето, от тая дребна играчка. По-скъпо е.
                                Последно редактирано от Стефан; 13-04-13, 13:41.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X