Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

    И аз имам едни 18-ки за продаване. Без гуми са, не са перфектни, но нали за офф ти трябват, но за сметка на това са на смешна цена.

    Ето темата ми: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=40906

    Коментар


    • #17
      До: Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

      А сигурно ли е че 17" няма да влезне на апаратите.
      255/55R19 е много ниска гума. Създадена е специално за X5, Туарег и Кайен. В последствие се оказва подходяща и за ЛР Спорт, Воуг, Q7 и други луксозни всъдеходи с големи спирачки. Кайените на Транссибирия карат с такива. Гумата е диагонална и е изключително здрава. Малък недостатък е че контактната и повърхност с терена е съвсем малко по-малък от колкото при гуми с размер 255/50R19 и джанта 9J и идва малко широка.

      Коментар


      • #18
        До: Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
        А сигурно ли е че 17" няма да влезне на апаратите.
        255/55R19 е много ниска гума. Създадена е специално за X5, Туарег и Кайен. В последствие се оказва подходяща и за ЛР Спорт, Воуг, Q7 и други луксозни всъдеходи с големи спирачки. Кайените на Транссибирия карат с такива. Гумата е диагонална и е изключително здрава. Малък недостатък е че контактната и повърхност с терена е съвсем малко по-малък от колкото при гуми с размер 255/50R19 и джанта 9J и идва малко широка.
        Оригиналните 17" за Спорт и Диско 3 няма да влязат. Това е проверено, а вече за aftermarket продукти не знам трябва да се пробва. Не мога да разбера дали проблемите със 17" джанти и спирачните апарати могат да се решат с фланци.

        P.S. Между другото попаднах да оригинални джанти 19", но 8.5J, но пак излиза въпроса със спирачния апарат.
        Range Rover Sport 2.7

        Коментар


        • #19
          До: Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

          E то ако беше лесно, нямаше на нас да се падне.
          Пример:
          На Гранда алуминиева 16-ка не влиза защото опира отгоре на спирачния апарат. Да обаче влиза желязна 16-ка. А алуминиева 17-ка от Вранглер Рубикон със същия офсет не влиза защото опира челно на спирачния апарат и трябват фланци. Фланците пък ако са по-големи от 2см, колелото почва да обикаля и опира в бронята и подкалника.
          Това горното само като тема за размисъл.
          Ако ти се занимава имаи в предвид че офсета е нещото което кара гумите да опират. Може и с 2" по-големи гуми да сложиш и ако колелото е на правилното място да не опира, а с големи фланци може и заводските да опрат.

          Коментар


          • #20
            До: Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

            Извинявай за въпроса , но каква проходимост очакваш от Спорта след това вложение?Имам в предвид клиренса.

            Коментар


            • #21
              До: Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

              Първоначално публикуван от Воден дух Преглед на мнение
              Извинявай за въпроса , но каква проходимост очакваш от Спорта след това вложение?Имам в предвид клиренса.
              Бягаме от темата, но ще си позволя да се намеся. Виждал съм какво може колегата с неговия Спорт в горите около Белоградчик. Нека не забравяме, че това е ЛР, макар и градски, и спокойно с по агресисивни гуми може да се катери сериозно. Има мощен двигател и добри габарити. А и точно тая кола хич не я жалят.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #22
                До: Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

                В момента участвам в 3 търга в ebay за 19", но май ще ходя и до Пловдив да направя някой проби. Вариант фланци с 17 по ми допада, но трябва да съм сигурен, че е ОК. От днес съм с пълен достъп до сервизната документация (workshop manual) така че ще пада чете.
                Range Rover Sport 2.7

                Коментар


                • #23
                  До: Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

                  Сигурно звуча като идиот но нещо не мога да го разбера този параметър ЕТ. След като мойте са с ЕТ 53, джанти с ЕТ40 ще станат ли или не? По-малкото ЕТ ще ги изнесе навън или ще ги прибере на вътре?

                  Джантите, които заглеждам са 19" 8.5J offset 40, диаметър 120.
                  Range Rover Sport 2.7

                  Коментар


                  • #24
                    До: Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

                    Първоначално публикуван от incomis Преглед на мнение
                    Сигурно звуча като идиот но нещо не мога да го разбера този параметър ЕТ. След като мойте са с ЕТ 53, джанти с ЕТ40 ще станат ли или не? По-малкото ЕТ ще ги изнесе навън или ще ги прибере на вътре?

                    Джантите, които заглеждам са 19" 8.5J offset 40, диаметър 120.
                    Нямаш представа колко сложен въпрос зададе в момента.
                    Чак калкулатора се ошашка. Смята че и двете джанти 8.5J ET40 и 9J ET40 ще са по-изнесени с 13мм от 9J ET53
                    http://www.rims-n-tires.com/rt_specs.jsp

                    Джанта с офсет 40 ще стои по-изнесена с 13мм от джанта с офсет 53, при положение че и двете джанти са с еднаква широчина, защото офсета се мери от централната ос на широчината. Да ама тая с ЕТ40 не е широка 9J а 8.5J, тоест е с 13мм по-тясна.
                    По мойта сметка външната страна на 8.5J ET40 ще стои със 7мм по-изнесен навън, а вътрешната страна ще е с 20мм по-далече от носачите. Това в сравнение с 9J ET53.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

                      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                      Нямаш представа колко сложен въпрос зададе в момента.
                      Чак калкулатора се ошашка. Смята че и двете джанти 8.5J ET40 и 9J ET40 ще са по-изнесени с 13мм от 9J ET53
                      http://www.rims-n-tires.com/rt_specs.jsp

                      Джанта с офсет 40 ще стои по-изнесена с 13мм от джанта с офсет 53, при положение че и двете джанти са с еднаква широчина, защото офсета се мери от централната ос на широчината. Да ама тая с ЕТ40 не е широка 9J а 8.5J, тоест е с 13мм по-тясна.
                      По мойта сметка външната страна на 8.5J ET40 ще стои със 7мм по-изнесен навън, а вътрешната страна ще е с 20мм по-далече от носачите. Това в сравнение с 9J ET53.
                      От това би следвало, че 8.5J ET40 вероятно няма да опират в спирачните апарати ?!
                      Range Rover Sport 2.7

                      Коментар


                      • #26
                        До: Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

                        От това следва че с 8.5J ET40 по-големи гуми с 1" в диаметър и 1" в широчина няма да опират със сигурност. Вероятността да не опират и ако са с 2" по-големи в диаметър или с 2" по-широки също е голяма, но това може да бъде гарантирано само от проба, а и гума с такъв размер няма.
                        Дали джантата ще опира на спирачния апарат отгоре зависи от това колко цола е. В случая и двете са 19" така че няма такава опасност.
                        Това дали ще опира челно на спирачния апарат, вече зависи от самата форма на джантата, а за това никои производител размер не дава.
                        Ако търговеца е надежден и пише че стават за Спорт, значи стават.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

                          Първоначално публикуван от incomis Преглед на мнение
                          ...В момента участвам в 3 търга в ebay за 19"...
                          Добре де, ако ги спечелиш, как ще ти ги изпратят до БГ и колко ще ти струва?
                          Няма ли да е неоправдано скъпо...

                          Коментар


                          • #28
                            До: Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

                            Първоначално публикуван от cicovesko Преглед на мнение
                            Добре де, ако ги спечелиш, как ще ти ги изпратят до БГ и колко ще ти струва?
                            Няма ли да е неоправдано скъпо...
                            Транспорта до БГ за 4 бр. джанти е около 140 GBP. Джанти 4 броя оригинални за 250 GBP или общо за 400 GBP получавам 4-ри джанти по 2 лв паунда ~ около 800 лв за 4 броя оригинални джанти на LR с транспорта или по 200 лв на джанта. Аз поне оферта за джанти 19" за 200 лв на джанта в БГ не съм получавал.
                            Range Rover Sport 2.7

                            Коментар


                            • #29
                              До: Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

                              Чакам отговор от тук за джанти. По-точно понеже продават и Goodyear ги питах дали могат да ми оферират показаните джаните в комплект с гуми Wrangler MT/R и съответно на каква цена. Но понеже промених малко условията се гледам и други UK сайтове за нови джанит. В смисъл, че мога да си взема нови 19" за шосейните гуми , а да си използвам, старите за калните гуми, но ще видим. Скоро ще реша въпроса по един или друг начин. Така че съвети и предложения приемам още.
                              Range Rover Sport 2.7

                              Коментар


                              • #30
                                До: Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

                                Офертата е 224.50 GBP за GoodYear Wrangler MT/R 255x55x19 там в UK. Сега проверявам за всеки случай и цената тук.
                                Range Rover Sport 2.7

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X