Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
    Последният пост в тази тема е от преди 10 години - инициативата актуална ли е?

    Моят няма да го сменя до следващата зима но пък имам по двора няколко непотребни...
    От вчера е темата, не знам къде видя 10 години
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Извинявам се, моя грешка.
      ОК, с удоволствие ще се включа.
      Враг усраине

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        120А е алтернатора, запали ли, няма грижи. А все още не е отказвал да запали и на минус 15 тия дни. А и горе-долу държи ток, след едно раздвижване 100км, после няколко дни си въртеше като нов. Но моя режим, две паления, 15 минути, 7км (общо), е нездравословен за дизели и техните акумулатори.
        Акумулатор не ми се сменя, много студено, пластмасови кори... мързел.
        Затова си има зарядни,помисли и за соларни през деня.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Имам един акумулатор от типа Ca-Ca.Ползван е но е сранително читав. Смених го на колата понеже една сутрин като беше -17 зимата при палене ми се рестартира часовника, иначе палеше. Искам да го ползвам в UPS за да държи по дълго време. Доколтото знам тези акумулатори след 2-3 дълбоки заряда умирали за разлика от старите оловно-антимонови.

          Има ли смисъл да го слагам на UPS-а, или да го продам примерно за 30 лв и да си купя тягово акумулаторче 9 Ah?
          Ники

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Има ли някаква особеност при зареждане на акумулатор Bosch AGM 95 Ah?
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Спрямо какво?

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                В сравнение с обикновените акумулатори. Този го рекламират като гелов, така ли е?п.п. В акумулатори.бг ми казаха, че се зарежда със специално зарядно.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Специално, да. Дотолкова, че да има режим за зареждане на AGM, който пък се изразява със завишено ниво на напрежението спряма конвенционален. Зареждан с такова, което няма такъв режим просто ще остава с една идея недозареден. Мисля, че дори продаваните в плод-зеленчука чарджъри имат такъв режим, тоест почти всяко ново е предвиждано за такъв тип акумулатори. Но никое не разпознава автоматично дали е гелов или обикновен. Следва да се превключи ръчно.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                    Специално, да. Дотолкова, че да има режим за зареждане на AGM, който пък се изразява със завишено ниво на напрежението спряма конвенционален. Зареждан с такова, което няма такъв режим просто ще остава с една идея недозареден. Мисля, че дори продаваните в плод-зеленчука чарджъри имат такъв режим, тоест почти всяко ново е предвиждано за такъв тип акумулатори. Но никое не разпознава автоматично дали е гелов или обикновен. Следва да се превключи ръчно.
                    До тук - добре. Но как колата "разбира" как да го зареди?
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Не разбира.
                      В кола, настроена за акумулатори с течен електролит, ще седи вечно под 50% зареден.

                      Правилното напрежение за зареждане на такова чудо е между 14.6 и 15.0 волта.

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Ми никак. Колата или е предвиждана да работи с AGM или не е. По тази причина е леко излишно да се ползва такъв ако колата не предвиждана за гелов. AGM или литиев няма да работи оптимално в по-старият тип автомобили!
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Мхм... сутринта не можах да си запаля "Либито". Не реагира на дистанционно (отворих механично с ключ), нито издава някакви звуци при даване на контакт. Понеже бързах, взех друга кола и не съм правил нищо.
                          "Optima Red Top" на близо 6 години употреба (купувана юни-юли 2012 г., беше с голямо намаление, кой знае колко години е седяла преди това в магазина). Това нещо подлежи ли на някакво зареждане (четох някъде, че е AGM), мога ли да го заредя със старо БГ-соц-зарядно (едно таквоз тежко, грозно, няма никакви скАли и циферблати по него) и ако да - колко време?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Можеш - ама ако знаеш какво правиш.

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Можеш - ама ако знаеш какво правиш.
                              Не знам, затова питам.
                              Освен да снимам БГ-соц-зарядното, ако са оцелели някакви надписи отдолу на корпуса му.
                              Соц-зарядното работи десетилетия, вкл. и при мен, по следния начин: включваш зарядното в мрежата, при което то почва да бръмчи , връзваш + на зарядното с + на умрелия акумулатор и - на зарядното с - на акумулатора, на който предварително са му отвити тапите (или изтръгната / изтърбушена горна част ако е от т.нар. "необслужваеми", щото тя всъщност е просто обща капачка), престоява така вързан една нощ и после му се затварят клетките и се слага на колата.
                              Ама тука по-горе чета "2 часа с еди-к`ъв си ток, после 1/2 час с еди-к`во си"
                              Па и това е AGM, не виждам откъде би могло да се отваря. А дали се зарежда - това питам.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Не знам, затова питам.
                                Освен да снимам БГ-соц-зарядното, ако са оцелели някакви надписи отдолу на корпуса му.
                                Соц-зарядното работи десетилетия, вкл. и при мен, по следния начин: включваш зарядното в мрежата, при което то почва да бръмчи , връзваш + на зарядното с + на умрелия акумулатор и - на зарядното с - на акумулатора, на който предварително са му отвити тапите (или изтръгната / изтърбушена горна част ако е от т.нар. "необслужваеми", щото тя всъщност е просто обща капачка), престоява така вързан една нощ и после му се затварят клетките и се слага на колата.
                                Ама тука по-горе чета "2 часа с еди-к`ъв си ток, после 1/2 час с еди-к`во си"
                                Па и това е AGM, не виждам откъде би могло да се отваря. А дали се зарежда - това питам.
                                Инструкция:

                                Включваш без да отваряш тапите (и без това няма да ти е лесно да ги отвориш).
                                Държиш включено НЕ ПОВЕЧЕ ОТ 3 ЧАСА.
                                Слагаш на колата и пробваш да палиш.
                                Ако запали отиваш да ти измерят напрежението на зареждане.
                                Ако не - отиваш за нов акумулатор а тоя ми го запазваш че ми е любопитно, после ще го дадем за дефибрилатора.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X