Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    И както винаги пак се достига до златното правило - не е важно потреблението,а зареждането та съвета горе е много правилен.Какьв да е кекав соларен панел ще ти дава повече от ампер на ден
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Средства не мога да отделям за тази цел, пък явно не е и нужно. Щом двата вентилатора ще могат да работят 40-50 часа с тоя акумулатор, всичко е ОК.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Някой може ли да каже каква е разликата между Gigawatt 60 Ah JIS и Gigawatt 60 Ah и кой е по-добрия вариянт?
        Другия който заглеждам е Exide Premium 60 Ah.Та кой от трите ще препоръчате за Нивичката.
        Последно редактирано от kameno karp; 27-07-17, 01:01.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Джипа е стандарт за мързелив собственик на батерия,няма обслужване там
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Като попитах Гугъла,ето какво ми отговори:

            -Американски стандарт. SAE. Често използван и във Великобритания. това е тестовия метод използван от Асоциацията на автомобилните инженери SAE (Society of Automotive Engineers). За теста е необходимо температурата на батерията да се понижи до минус 18 ⁰С. Измерва се големината на тока, която акумулаторната батерия ще осигури в продължение на 30 секунди без напрежението й да се понижи под 7,2V.




            -Германски стандарт. DIN. Все по-непопулярен метод сред производителите на моторни превозни средства. Метода не е актуален за съвременните автомобили, тъй като не дава ясна представа за представянето на акумулаторите в стартовите цикли на натоварване. Тестването се състои само в един цикъл на натоварване от 150 секунди, в който напрежението на акумулатора не трябва да пада под 6V. След 30секунди в покой напрежението на акумулатора трябва да е поне 9V.




            -IEC. (International Electrotechnical Commission) Стандарт създаден от международната електротехническа комисия и вече не се използва като сравнителен тест на акумулатори от европейските производители. Теста се извършва при -18 ° C. Измерва се стартовия ток в продължение на 60 секунди като напрежението не трябва да пада под 8,4V


            -Японски стандарт. JIS (Japanese Industrial Standart) При японския индустриален стандарт замерването се извършва при минус 15 ⁰С, като акумулатора се натоварва в период от 10секунди и 30секунди с консумация 300А и 150А. Напрежението на акумулатора не трябва да пада под 6V.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
              Някой може ли да каже каква е разликата между Gigawatt 60 Ah JIS и Gigawatt 60 Ah и кой е по-добрия вариянт?
              По-добрият вариант е този който ти се събира в колата.

              JIS е японски стандарт освен за токовете и за размерите. Ако вземаш за ладичката не се занимавай с JIS, ще трябва да гласиш други опорни планки, защото той е по-висок и по-тесен.

              И пак - ако е за ладичката, вземи 75 Ah.

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                Някой може ли да каже каква е разликата между Gigawatt 60 Ah JIS и Gigawatt 60 Ah и кой е по-добрия вариянт?
                Другия който заглеждам е Exide Premium 60 Ah.Та кой от трите ще препоръчате за Нивичката.
                Премиум е най-високо ниво на стандартен Ексайд. Би следвало да е доста повече от всеки Гигават, ценово също.

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  По-добрият вариант е този който ти се събира в колата.

                  JIS е японски стандарт освен за токовете и за размерите. Ако вземаш за ладичката не се занимавай с JIS, ще трябва да гласиш други опорни планки, защото той е по-висок и по-тесен.

                  И пак - ако е за ладичката, вземи 75 Ah.
                  Благодаря за пояснението. Видно от друга тема, покупката на акумулатор се отлага, но като дойде ред ще взема възможно най-големия който се побира.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0771.jpg
Прегледи:1
Размер:350.9 КБ
ID:5780068
                    Акумулатора еТурски на 3г.и започна да прави проблеми в студеното време.
                    Пробвах да го отворя,не успях.
                    Зареждах го веднъж,и след седмица без да е ползван пак трудно върти стартера.
                    Днес ми писна,и след леко изнасилване/една отверка брак/ успях да го отворя.
                    Едната клетка почти да се покаже на сухо,долях му вода и го включих.
                    Нужно ли е да меря гъстотата на електролита,и дали ще успея да го спася?
                    А тази глупост да не можеш да си видиш нивото на електролита,ба си и тъпнята.
                    То ясно,защо ги правят така де.
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                      [ATTACH=CONFIG]946350[/ATTACH]

                      А тази глупост да не можеш да си видиш нивото на електролита,ба си и тъпнята.... .
                      А онова черничкото , срещу втора клетка ( от ляво на дясно) за какво служи ?
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Не знам.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          А онова черничкото , срещу втора клетка ( от ляво на дясно) за какво служи ?
                          оченце с цветен код. Черно - зареждай, зелено - пали, бяло - вторични

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                            Не знам.
                            Това беше шега,и винаги е било зелено.
                            За мене това оченце не показва нищо,защото е на една клетка мисля?
                            Предполагам,мери гъстотата на електролита?В което не съм и сигурен.
                            Е, ще покаже кога акумулатора ми е умрял,но аз ще разбера по-рано от него.
                            Както и в случая,при мен.
                            Въпроса ми е,трябва ли да меря гъстотата на електролита?
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Аз до сега “спасен” акумулатор не съм виждал. Всякакви гимнастики правят хората, ама тръгне ли да умира, няма спасение.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                                [ATTACH=CONFIG]946350[/ATTACH]
                                Акумулатора еТурски на 3г.и започна да прави проблеми в студеното време.
                                Пробвах да го отворя,не успях.
                                Зареждах го веднъж,и след седмица без да е ползван пак трудно върти стартера.
                                Днес ми писна,и след леко изнасилване/една отверка брак/ успях да го отворя.
                                Едната клетка почти да се покаже на сухо,долях му вода и го включих.
                                Нужно ли е да меря гъстотата на електролита,и дали ще успея да го спася?
                                А тази глупост да не можеш да си видиш нивото на електролита,ба си и тъпнята.
                                То ясно,защо ги правят така де.
                                Щом не е съвсем умрял - доливай, зареждай, затваряй и ползвай. При мен един изкара 2 зими с еднократно есенно доливане и зареждане, на третата зима вече трябваше да се зарежда през ден и имаше само един опит на стартер, чак тогава купих нов.
                                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                                Телефон - в профила!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X