Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Мисля, че вече е късно.

    Можеш да опиташ да го заредиш с нормално зарядно устройство.
    По принцип има смисъл такова зареждане да се прави след като е престоял и преди да го ползваш наново.

    Също можеш да му досипеш вода (ако е спаднало нивото).

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      ...и най-накрая пак ще иде до магазина да си купи нов. Щом вече му върти номера, при първите минусови температури ще е тотален мъртвец.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Края на 2013г. като си купих по-предната кола имах такива дертове с акумулатора. Направих го "обслужваем", долях му вода(дестилирана) и го заредих. Изкара зимата без грижи. На следващата имаше проблем в началото, долях го, заредих го и пак изкара без грижи. Предната зима я кара баща ми и вече имаше грижи, но тъй като е специфичен размер така и не купи нов. От пролетта я кара брат ми и вече нямаше на къде - купи си нов.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
          Направих го "обслужваем", долях му вода(дестилирана) и го заредих
          В тази връзка, този модел : "BOSH 74Ah S4" - може ли да се направи "обслужваем"?!
          Има ли рискове при въпросното упражнение?

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            За в бъдеще забрави за марката Бош!
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Нищо си и няма на марката Бош. Просто S4 си е S4 и ако някой очаква да е нещо повече от Монбат Формула примерно - бърка.

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Нищо си и няма на марката Бош. Просто S4 си е S4 и ако някой очаква да е нещо повече от Монбат Формула примерно - бърка.
                Ми, повече е. От 8 години в джипката съм с такова, в другите ми 2 возила от повече. Няма клема, дето да не си стои лъскава нито основа, дето да е ръждясала. Миналата година бях свидетел как за пореден път български акумулатор пръска капчици киселина при определени условия. Голямо нямане на опции трябва да има за да пробвам пак. В тераното изкарват нещо като 4-5 години.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Преди две години си купих нов акумулатор, и понеже бях със 75Ah, си взех също такъв, но като го монтирах, видях че хлопа, и си умрях от яд, че не погледнах преди да го купя, и да си взема 95/100, какъвто е предписан за модела.
                  Нямаше как да го връщам, и си го сложих.
                  Гаранцията му изтече, та сега няма да ме яд да го махна, и мисля да си взема 100Ah.

                  От една година приятели ми фАлат AGM-ите, а и с Ясен си говорихме по темата, но и е ясно, че със стандартното ми зареждане AGM няма да живе много, а не искам да го преправям.

                  Дайте акъл, при това положение, какъв акумулатор да си взема ?
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Сега погледнах цените на AGM-ите, и въобще не ми харесаха, но пък ми изпадна нещо.

                    Какво ще му се случи на AGM-а при напрежение 13.8V, каквото е моето ?
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Ще седи вечно недозареден и постепенно ще разбалансира клетките.

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Аз след рязкото умиране на акумулатора ми края на февруари си взех никому неизвестния ZXZ на промоция - 100А за 105 лв. с 2 години гаранция, за тея пари всичко след гаранцията е бонус. Може и да удари някой марков по живот.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Първоначално публикуван от jack52 Преглед на мнение
                          В тази връзка, този модел : "BOSH 74Ah S4" - може ли да се направи "обслужваем"?!
                          Има ли рискове при въпросното упражнение?
                          Стига да искаш. Клетките нямат капачки, а са затворени отгоре с една обща шина. Подкарваш я от единия край с отверката и ги отваряш.

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            За UPS APC ми трябват 2 броя акумулатора 12v 18Ah.

                            Тези, които свалих са 12v 17Ah на Енерсис и са се разтекли и окислили за 2 години.
                            Дайте идея за марка и от къде да си ги купя, че ми е спешно.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Виж какво съм пуснал да се продава, може да ти свърши работа. Един 40Ач.
                              Land Rover Defender 110SW 300tdi

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Един не му върши работа. Трябват му два, при това нови.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X