Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Още нещо се сетих за акумулатора, той се зарежда нормално с една десета от капацитета си "40 ач - 4 а ток" "80ач - 8 а ток" и тнт. като поемането на ток трябва да продължи 12 часа, в последните два часа амперметъра може да падне, което показва че акумулатора е зареден..
    Ако се зареди по бързо, или прекалено бързо, това означава че няма достатъчно капацитет батерията...
    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Я да питам тук дали АГМ батерия има някакви по-особени изисквания към заряда или нормално си се зарежда в автомобил с 13,8-14,2 волта. На субаруто акумулатора е доста тъпо сложен до мотора и няма никаква защита от температурата в моторния отсек и като гледам моя изглежда като да избива електролит и го овлажнява отвън, та си мисля че скоро ще се предаде и има ли смисъл да го сменя с АГМ след това. В този ред на мисли АГМ-а има ли някакво предимство ако работи в същите условия или е все тая? Мерих волтажа на заряд и си е нормален, не кипи от това батерийката.
      Subaru Legacy 2.5
      Suzuki GS500 E

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        AGM с нормално зарядно регулиране 13.8-14.2 ще е вечно недозареден. Освен ако не работи при много висока температура в който случай както провърви. Може и да е добре, може и да се изпече.

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          С две думи да си спестя разликата в цената и да си купя пак обикновен и колкото изкара. Ма това е наистина тъпо решение да го сложат там и да не го екранират по никакъв начин от жегата на мотора.
          Subaru Legacy 2.5
          Suzuki GS500 E

          Коментар


          • Що е то акумулатор и с какво се яде?

            На повечето коли акумулатора е сложен "тъпо" до мотора и това, че избива електролит едва ли е заради това. Да не би да е препълнен, или да не уплътняват добре капачките? И как разбра че ще те предава?
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              На много коли е сложен тама ама доста от тях имат и някаква разделителна преграда или пластмасова кутия или какпак, които да не му позволяват да се напича свободно, на други е сложен към купето зад ламарина, и разни други такива хитрини. Аз и скоро не съм имал кола с батерия при мотора и съм отвикнал сигурно да я гледам там та затова и намирам кусури сигурно.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0004.jpg
Прегледи:1
Размер:132.7 КБ
ID:5731229

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0005.jpg
Прегледи:1
Размер:99.8 КБ
ID:5731230

              Не се вижда много хубаво понеже е влажно от конденз от нощес, но се е олял доста. Капака му се пробвах да го отворя да видя дали има нужда да се долее, но не помръдва изобщо. Явно не уплътнява много добре щом се олива така, а е въпрос само на време да падне нивото под минимума и да се предаде, иначе засега още работи ама и студ не евиждал. Аз просто си питам за да знам дали има смисъл да вземам АГМ или пак обикновен.
              Subaru Legacy 2.5
              Suzuki GS500 E

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Проблема ти с оливането е проблем на самия ти акумулатор,капака трябва да е запечатен така че да не излиза и капка,а при теб очевидно не е така.

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Ако напрежението не съответства на температурата, ще олива колкото и плътно да е запечатан. Ако пък е съвсем плътно ще гръмне и ще олее всичко.

                  Коментар


                  • Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Смени си акумулатора, преди да е разял калника. После ако пак олива, пиши. Но едва ли.
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Ще го сменя тези дни и ще видим. Ще пиша какво се случва с новия след няколко седмици експлоатация, а за калника няма опасност понеже батерията си е в пластмасова тарелка и няма контакт с железата наоколо.
                      Subaru Legacy 2.5
                      Suzuki GS500 E

                      Коментар


                      • Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Абе, аз точно защото видях, че я няма тарелката, писах. Пък и тя оригинално има дупка де.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Някъде преди около 10 години, като смених акумулатора на "мечката" (вероято оригиналният) ми направи впечатление, че от смененият имаше маркуче, което е отвеждаше газове от него под купето.
                          Имаще щуцерче един вид.
                          За уточнение - на мечище-то акумулатра стои в купето. Под гъза на пасажерите отзад.
                          На "новият" нямаше място за такива боржоазни лиготии и шлауха беше ампутиран.
                          Не ми е идвало наум, че е липса.
                          Та до ден днешен нямам наблюдения дали ври, кипи или се е обезводнил.
                          Нито пък съм се замислял какво му е походящото място.
                          Щом пали - всичко е наред [emoji3]


                          Sent from my SGP511 using Tapatalk
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Тарелката си е там просто не се вижда на тази снимка явно, но не знаех че има дупка на нея. Ще взема мерки скоростно.


                            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                            За уточнение - на мечище-то акумулатра стои в купето. Под гъза на пасажерите отзад.
                            А именно подобни решения се намират на последните 4 автомобила дето ползвах и затова съм отвикнал да е отпред при мотора.
                            Subaru Legacy 2.5
                            Suzuki GS500 E

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Е на Шкодата и той беше под задника на VIPката, а си беше какъвто има.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Да питам и аз.
                                Имам един "BOSH 74Ah S4" , води се нов, на има-няма 2 години... Та по въпроса: лятото не го ползвах около 4-5 месеца и сега освен, че недозарежда, се разрежда прекалено бързо. Например за разлика от преди когато зареждаше до 12,98в - сега след заряд пада до 12,59в. Някой ще каже това е ок. Да обаче не е, защото се случва да падне и за един ден...например на другата сутрин е 12,28 и отказва да запали, или особено градско, ако отида някъде наблизо по работа може и там да си остана...
                                Та интересува ме дали този модел може да се "излекува", въпреки че се води "необслужваем"...?!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X