Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Не дозареждане,ако презарежда единия е сигурен пътник,въпрос на време
    Днеска го играя три пъти тоя номер
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Става въпрос за трактор Т-150 с кразов двигател, който пали с 24 волта ток. Варианта с шалтера беше преди доста години, но не се разбрахме с тоя шалтер и направихме всичко на 24 волта. Пак казвам, че аз си го направих проблема с кабелчето за 12 волта, от пусти мързел да си купя адаптер от 24 на 12, и да го монтирам. За два месеца работа, с кабелчето, единия се изтощи до степен да не мога да запаля, другия не се знае колко е презареждан. Лошото е, че при работа волтмерът в кабината показва 28 волта и не дава реална представа по отделно какво се случва. Като меря с мултицета двата пак показва 28, но като ги меря по отделно единия показва 15 и нещо, а другия 12 и нещо(не помня точните цифри). Сега съм ги свалил и ще дозаредя по-изтощения и каквото стане. Благодаря за отговорите

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        А, да - провери нивото и на двата. Този презареденият най-вероятно е останал сух.

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Проверих го, с изненада установих, че не е сух.

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Добре, шансовете растат.

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Първоначално публикуван от dimitar_77 Преглед на мнение
              Става въпрос за трактор Т-150 с кразов двигател, който пали с 24 волта ток. Варианта с шалтера беше преди доста години, но не се разбрахме с тоя шалтер и направихме всичко на 24 волта.
              На шалтера няма какво да му стане,идиотоустойчив е,най-вероятно е бил свързан неправилно или някой е включвал бендекса на стартера принудително,без подаден пуск от ключа.При такова включване,пали бушоните(ако е от Ифа) или кабелите за зареждане(ако е от нива) комплект с изолациите на корпуса,при двата случая трябва да се отвори и да се погледне за щети вътре,рядко са неспасяеми.

              P.S.Точно на такъв дарак съм монтирал шалтер,но е с два цилиндъра по-малко.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Те това реле е супер хитрина за лебедки. Само не знам ще издържи ли няколко минути зор.

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Аз имам една питанка,от няколко дни ме чопли...Купих си един С-МАХ 1.8td и покрай обслужването реших да попремеря колко зарежда алтернатора и колко консумира в стендбай.Зарежда ок,но в покой консумира 1,7-2 ампера...което както и да го гледам е ми се струва много.Акумулатора е 75 амперчаса и с тая консумация по мои сметки трябва да умре за две денонощия...Да ама не,след седмица без да го пипам върти и пали като чистак нов...Как става и нормално ли е?

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    2 ампера са няколко минути, после спада на няколко стъпала и на финала е много по-малко, примерно 10ма.

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      2 ампера са няколко минути, после спада на няколко стъпала и на финала е много по-малко, примерно 10ма.
                      Как да го спипам колко време е това?Чакам да угаснат всички ламБи и заключено цз...

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Те това реле е супер хитрина за лебедки. Само не знам ще издържи ли няколко минути зор.
                        И повече ще може,вътре е със сериозни контакти,изглежда като включвателя(шалтера) на стартер,но доста по-масивно.Някъде трябва да имам разглобен,ако го намеря,ще снимам.

                        P.S.Каква ти е идеята,да управляваш лебетка или да я подкараш на 24в!?
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                          Как да го спипам колко време е това?Чакам да угаснат всички ламБи и заключено цз...
                          Или с повече търпение, или с регистриращо устройство.

                          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                          да управляваш лебетка или да я подкараш на 24в!?
                          Да я подкарам на 24, разбира се. Получаваш почти двойна скорост и почти двойна теглителна сила, а ускореното загряване на лебедката се компенсира от много по-краткото време за което се изтегляш. Бяхме инсталирали подобно нещо на жипа който ходи бадева до Малайзия и ефектът върху и без това мощните лебедки беше поразителен.

                          Всъщност 12в е много смотано напрежение за мощни електромотори.

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Да я подкарам на 24, разбира се.
                            Става,няма да имаш грижи,ще имаш адекватно зареждане и на двата акумолатора,при работа на единият няма да имаш заряд.Вероятността да изпуши нещо,клони към мотора на лебеда.Шалтерът за предпочитане е да е нивов,по-сериозен е като конструкция.

                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Нещо са много малко големите гайки по тая джаджа. По мои сметки трябва да са поне 3 и едното на маса примерно.

                              Иначе не се плашат лебедковите мотори от такива неща. На повечето лебедки 12 и 24в вариантът са с един и същи мотор.

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Нещо са много малко големите гайки по тая джаджа. По мои сметки трябва да са поне 3 и едното на маса примерно.

                                Иначе не се плашат лебедковите мотори от такива неща. На повечето лебедки 12 и 24в вариантът са с един и същи мотор.
                                Точно са си,разгледай схемата на предната страница.Силовите са два,и два по-тънки(3-4см/2)за заряд + един за управление.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X