Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Точно това не знаех - 12-те волта са предвидени за зареждане на акумулатор.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      650VA или вата?При 70-80 вата на 12-те,като сложим и неистината в тези 650 каквото и да е-това си е сериозно натоварване за такъв генератор.А и 12-те са за всички 12в. да ги наречем къмпинг консуматори,а не и за зарядно.Зареждай го със собствения на генератора.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Мисля, че темата отлежа достатъчно. Реших да проверя някои "факти" от нея:
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...7825&p=2225355

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Аз съм мерил. Тия 12 ги приемай съвсем условно. Пиковете са примерно на 17-18 волта,.....
          Почти позна. Реших да премеря.... ъъъъ 24 волта. Ямаха EF1000iS Баси. Пише инвертер. Като гледам размера, това сигурно е най квадратната възможна синусоида. Аман от модернизми.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
            Почти позна. Реших да премеря.... ъъъъ 24 волта. Ямаха EF1000iS Баси. Пише инвертер. Като гледам размера, това сигурно е най квадратната възможна синусоида. Аман от модернизми.
            Е то че е инвертор не значи еднозначно че е синусоидален. Под товар мери ли го?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Е то че е инвертор не значи еднозначно че е синусоидален. Под товар мери ли го?
              Не, но свалих схемата. Нема друг такъв таш@к. 220 е през инвертор а 12 само грец след намотката. Единственото хубаво е че е мноооооого тих.
              Те YaEf1000is.pdf
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Е та то е дадено 12VDC. При това положение, колкото по-квадратно, толкова по-добре.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Аз ти казах че само за зареждане става, ти не ми вярваш.

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Ми...то и за зареждане не е баш добре. Ако го забравиш и ойде коня. И точно 12-те волта не са квадратни. Погледни схемата в края на пдф-то. Имам идея да му бодна едно честотно управение за двигател. Имам няколко 1.5кв
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                      Ми...то и за зареждане не е баш добре. Ако го забравиш и ойде коня.
                      Ти па сега искаш животът да е идеален. Ми не е.

                      Ама не можеш и лесно да го забравиш, защото докато стигне да презарежда ще свърши 2-3 пъти бензинът.

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Може де е с маркуч от бензоколонката.
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Такава дивотия не съм правил в живота си,та даже ме е срам да пиша!В полумрак,сънен размених полюсите при закачване на акумулатора.В моменат на закачването изпуши кабела откъм плюса.После нищо не работи.Много бързах,та просто са качих на друга кола,но се чудя - по принцип,акумулатора ли скапах,електриката на джипа/Фероза/ ,или и двете?
                          VENI-VIDI-VICI!

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Не знам каква е електриката, но трябва да има големи бушони.
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                              Не знам каква е електриката, но трябва да има големи бушони.
                              Това е лошото я, на свещите са 80 а на запалването 100А, като нищо ще пуснат обратният ток........
                              Роден рибар, а принуден да работи.......

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Първоначално публикуван от dit_dh Преглед на мнение
                                Такава дивотия не съм правил в живота си,та даже ме е срам да пиша!В полумрак,сънен размених полюсите при закачване на акумулатора.В моменат на закачването изпуши кабела откъм плюса.После нищо не работи.Много бързах,та просто са качих на друга кола,но се чудя - по принцип,акумулатора ли скапах,електриката на джипа/Фероза/ ,или и двете?
                                Спарки беше направил тоя фокус на Фабия, даже беше писал тук. Резултатът беше (обратно на моите очаквания) нещо в рамките на 20лв.

                                Общо взето, диодите на алтернатора закъсяват веригата и така пазят всичко останало, а нещо някъде между тях и акумулатора изгаря.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X