Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се измерва конyс на един накрайник?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се измерва конyс на един накрайник?

    смятам да си правя горни щанги и е много важно да знам как се мери конyс.
    поздрави

  • #2
    До: как се измерва конyс на един накрайник

    Че сметни го, какъв е проблема. Пресечения конус се учи в VІІ ли, в VІІІ клас.
    Има такива транспортири, ама са скъпи, и като се използват рядко не си струва.

    Коментар


    • #3
      До: как се измерва конyс на един накрайник

      Аз си занесох на стругаря кормилната и междуколесната щанга. От там да си мери конуса на шарнира и конуса на дупката.

      Коментар


      • #4
        До: как се измерва конyс на един накрайник

        е толкова ли е трудно да се премери на какво разстояние са двата диаметъра?
        оттам насетне с цялата тригонометрия все ще се докара ъгъла на конуса, ама това е, на когото му трябва само..

        Коментар


        • #5
          До: как се измерва конyс на един накрайник

          Не е трудно, ако имаш правилния шублер. Аз го имам.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            До: как се измерва конyс на един накрайник

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            е толкова ли е трудно да се премери на какво разстояние са двата диаметъра?
            оттам насетне с цялата тригонометрия все ще се докара ъгъла на конуса, ама това е, на когото му трябва само..
            Абе то не е трудно, ама с обикновен шублер може да стане леко разминаване. И стругаря вдига рамене и вика така си ми го дал.
            С Таргата сме писали заедно.

            Коментар


            • #7
              До: как се измерва конyс на един накрайник

              Конуса е стандартен и е функция от диаметъра на сферата и резбата.
              Инфо от производител.
              Поздрави!
              VITARA, SAMURAI
              FIAT PANDA 4x4 CABRIO
              RENAULT ESPACE QUADRA
              ...и едно сивикче за града...

              Коментар


              • #8
                До: как се измерва конyс на един накрайник

                А как може да се премери сверата?
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  До: как се измерва конyс на един накрайник

                  на едно сузуки конуса е маи 12.5 но не съм сигорен накрайника е с гайка 12мм отвора на шенкела също 12 в горната част.
                  за сега поръчах накрайници като дойдат ше ги наложа но едвали само с налагане мога да разбера все пак
                  влиза докрай само като се стегне гайката.идеята беше да знам точния начин как се измерва не си спомням
                  нищо от 7-8 клас.
                  поздрави

                  Коментар


                  • #10
                    До: как се измерва конyс на един накрайник

                    За тези, които са позабравили геометрията:



                    Едностранния ъгъл на конуса, в градуси е:

                    arctg(H) = (D1-D2)/2L

                    Разбира се, D1 е труден за измерване. Аз лично, бих го измерил с прецизен ъгломер.
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #11
                      До: как се измерва конyс на един накрайник

                      Аз питах тука в махалата имаме няколко машиностоителни завода.
                      Шлайфан конус никой не пожела да прави. Казаха че не могат. Пък може и да не искат.

                      Коментар


                      • #12
                        До: как се измерва конyс на един накрайник

                        и когато нямаш правилния шублер, или ъгломер, тогава се стига до една лека апроксимация,
                        или се сещаме, че тези конуси са стандартизирани..
                        и ако излиза някаква грешка в 4-ти знак след запетаята, е нормално да си помислим, че d1 не е премерен правилно....

                        Коментар


                        • #13
                          До: как се измерва конyс на един накрайник

                          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                          Аз питах тука в махалата имаме няколко машиностоителни завода.
                          Шлайфан конус никой не пожела да прави. Казаха че не могат. Пък може и да не искат.
                          Не искат, Пламене. Трябва да въртят масата на шлайфа и или не знаят как точно да си я настроят (някои са с нониус и дори оптика), или не им се занимава. Точен конус се прави на шлайф, или на струг с ЦПУ.
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как се измерва конyс на един накрайник?

                            Не че нещо,но при автомобилите ъгъла на конуса на шарнири и накрайници е 12 градуса.За друг стандарт не съм чувал.По КИА-та съм правил на две места и не беше особено трудно...с подходящия човек...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X