Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW motorrad BG

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: BMW motorrad BG

    В същият сайт се предлага подходящата помпа на (според мен) добра цена.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • От: BMW motorrad BG

      Първоначално публикуван от Sev Преглед на мнение
      Американската помпа много ми прилича на китайска такава https://ru.aliexpress.com/item/12V-N...OrigTitle=true
      КТМ , от поне десет години ползват китайски помпи за първоначално вграждане.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: BMW motorrad BG

        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        КТМ , от поне десет години ползват китайски помпи за първоначално вграждане.
        от Китай до Китай има голяма разлика.
        А по въпроса за помпата, добър аналог е Pierburg 7.18259.50.0

        Коментар


        • От: BMW motorrad BG

          Ако 4 бара не са прекалено много има на VDO за под 200 лв. Да бъда точен 175лв.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • От: BMW motorrad BG

            Варианти има доста, просто търсехме подходящ аналог. Колегата си взе някакъв Бош и сглобява вече. Аз пък точно обратното, снощи разхвърлях резервоара, предния капак, за да стигна до плочката с датчиците на Хол. И както знаете, кабелната изолация вътре в кабелния сноп беше в лошо състояние. Сега поръчах един 4-жилен силиконов кабел, дават го да държи до 180 градуса, и ще има заигравка с поялника. Само да отбележа, както и Sev беше писал в една тема тук във форума. Проблема касае повечето R модели, без оглед кубатурата и годината на производство. Моя е декември 2000 г. и напоследък имах затруднен старт, след работа на място 10-мин. няма палене. Върти като луд и няма никой. На другата вечер пали що годе нормално (пак затруднено) и отново същия филм. Оказа се че американците много харесват тези 1100-ци и им навъртат стотици хил. киометри. Уж на 70-80к мили се проявявал проблема, но при мен няма и 60к км. и започна да прави мизерии. Масово сменят окабеляването на датчиците. Ето и едно полезно четиво http://users.rcn.com/dehager/service...ll_sensors.pdf

            Коментар


            • От: BMW motorrad BG

              Поправих машината. Надявам се с новия силиконов кабел да няма повече проблеми. Доста работа но за един ден приключих. Сега пали без никакви проблеми, без значение топъл или студен. Явно напуканата изолация е бъркала нещата сериозно. Добре че го хванах още в гаража, а не на път.

              Коментар


              • От: BMW motorrad BG

                Първоначално публикуван от daniel.1423 Преглед на мнение
                Успях да намеря и мотора вече е ОК, https://cdn3.volusion.com/2b95c.ejoz...jpg?1472715511 , това търсех. Въпросният контролер е доста проблемен, поне от ровенето във форумите. Даже се е обмисляло и да влезе в recall листа ако не се лъжа. Изгори ли, бензиновата помпа спира да работи, съответно мотора не пали. Ако се случи по време на път можеш да и направиш байпас с директен ток от акумулатора, като помпата работи на максимум обороти, но можеш да се прибереш.От изгорелия контролер направих следното нещо, за не дай боже, ако изгори и този http://www.motorcycleinfo.co.uk/reso...troller_15.jpg ползвах буксите от изгорелия пре запоих ги и ако изгори тази щуротия на път, с въпросното нещо се прави байпаса. Благодаря за информацията за частите, ще го имам в предвид за напред
                А ако пали и гасне след 3-4 секунди дали е възможно да е пак от този контролер?

                Коментар


                • От: BMW motorrad BG

                  Напълно възможно е! При мен започна да гасне, след това запали. Така на няколко пъти, докато не спря да пали

                  Коментар


                  • От: BMW motorrad BG

                    Е ако подаде директно на помпата и ако е контролера ще разбере, нали?

                    Отдавна бях чел че защитата от вода предпазва контролера от повреди. Слагаха изрязано дъно от PVC шише. Също натрупването на govna влошава охлаждането и....
                    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                    Коментар


                    • От: BMW motorrad BG

                      Да, ще разбере. Или пвц дъно, аз сложих обилно силикон, щото точно от водата е проблема

                      Коментар


                      • От: BMW motorrad BG

                        Благодаря.Смених го.

                        Коментар


                        • От: BMW motorrad BG

                          Първоначално публикуван от daniel.1423 Преглед на мнение
                          Да, ще разбере. Или пвц дъно, аз сложих обилно силикон, щото точно от водата е проблема
                          Дъно?
                          Силикон къде? А всъщност от къде прониква влагата, през куплунга или от долу?
                          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                          Коментар


                          • От: BMW motorrad BG

                            Силикон намазах хубаво, около уплътнението на самия контролер и около кабелите които влизат в него. При мен, беше проникнала водата точно от там, първо през уплътнението, после покрай кабелите, нищо че са залети с нещо като силикон и до ел.платката на контролера. Да се надявам, че за напред няма да има проблеми, но кабела за бай паса е с мен

                            Коментар


                            • От: BMW motorrad BG

                              Да съживим темата с нещо ново и интересно
                              https://www.youtube.com/watch?v=qQ_imEPmWuk
                              LZ1NIM/P
                              B pos

                              Коментар


                              • От: BMW motorrad BG

                                Ако се върнем пак на контролера, на моя е шунтиран и с паленето помпата работи на максимално налягане. Мотора за момента е изминал няколко десетки хиляди по този начин и няма проблеми с електроника, запалване, мощност и т.н . Гаранционно е сменян 2 пъти и когато изгаря за трети път, е направен така и вече както споменах няколко години по късно и хиляди километри няма проблеми
                                Който оцелее ще закусва!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X