Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW motorrad BG

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: BMW motorrad BG

    Февруари се сдобих с тази машинка F700GS. Много ми пасна, като се вземе на внимание ниския ми ръст Ще трябва да се разделям с RT-то.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:F700gs.jpg
Прегледи:1
Размер:231.7 КБ
ID:5771785
    BMW F700GS
    BMW R1150RT

    Коментар


    • От: BMW motorrad BG

      Изглежда много читав "LIKE"

      Колко км. му сложи?
      Интересно как виждаш нещата от боксер на редови? ревю, ревю....ю...ю
      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

      Коментар


      • От: BMW motorrad BG

        Едва 4000 км. му навъртях. В края на август ни се роди дете. Трябваше лятото да съм на близо до жената. Иначе последните четири мотора са ми все с различни двигатели. Преди този имах G650GS, а преди него V-Strom 650. В завоите се държи като 650, но е доста по-пъргав и спира по-добре, защото е с два диска отпред. И с втори човек се държи добре. Возих децата. Аз този модел много си го харесах още като излезе, но нов нямаше как да се купя. Купих го от една жена на едва 7000 км. Продадох оригиналните куфари и купих тези на снимката.
        BMW F700GS
        BMW R1150RT

        Коментар


        • От: BMW motorrad BG

          По скоро очаквам да има поведение като сторма, все пак е 2-редови. 75 к.с. пък го доближават до 1150-те
          И не се измъквай, 4Ккм си е достатъчно за оценка. Онези от списанията и на половина не правят.

          п.п.
          Първоначално публикуван от astika Преглед на мнение
          Едва 4000 км. му навъртях. В края на август ни се роди дете. Трябваше лятото да съм на близо до жената. ......
          Значи да не се оплаквам с моите 6Ккм при същите (дори и месеца) условия.
          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

          Коментар


          • От: BMW motorrad BG

            Здравейте! От скоро пак съм собственик на R1200gs 2007, не ми е първото BMW. Преди време имах R1100gs. Като закупих мотора се появи един проблем с абс модула, светнаха чек и абс светлини, след 3 месеца ходене по мъки разглабяне , чистене проверяване на ел. управления, закупуване на още един за части, ту работеше ту от ново проблеми. За това реших да рискувам с абс емулатор. В е-бай едни поляци правия тази щуротия, която превръща мотора от abs в non abs. Поставяш тъй наречения абс емулатор и забравяш за досадните проблеми с тези модули, мотора си прави всички останали чекове и всичко е наред, без мигащи чек и абс светлини. Имаш надеждни спирачки които няма да те оставят на сред пътя Ако някой бере подобни проблеми нека ми пише ще му обясня по- подробно! пс Виждам от доста чуждестранни теми че точно тези модули са проблемни и много хора се оплакват от тях!

            Коментар


            • От: BMW motorrad BG

              Първоначално публикуван от daniel.1423 Преглед на мнение
              Здравейте! От скоро пак съм собственик на R1200gs 2007, не ми е първото BMW. Преди време имах R1100gs. Като закупих мотора се появи един проблем с абс модула, светнаха чек и абс светлини, след 3 месеца ходене по мъки разглабяне , чистене проверяване на ел. управления, закупуване на още един за части, ту работеше ту от ново проблеми. За това реших да рискувам с абс емулатор. В е-бай едни поляци правия тази щуротия, която превръща мотора от abs в non abs. Поставяш тъй наречения абс емулатор и забравяш за досадните проблеми с тези модули, мотора си прави всички останали чекове и всичко е наред, без мигащи чек и абс светлини. Имаш надеждни спирачки които няма да те оставят на сред пътя Ако някой бере подобни проблеми нека ми пише ще му обясня по- подробно! пс Виждам от доста чуждестранни теми че точно тези модули са проблемни и много хора се оплакват от тях!
              Привет,
              Аз нямам подобни проблеми, но ми е интересно е предполагам, че ще е полезно за всички, ако го споделиш информацията директно в темата......

              Ако те разбирам правилно - след това вече мотора няма ABS - така ли е ?!?

              Ако не греша също така 2007ма година беше гранична и за серво усилвателя на спирачките - ти имаш ли такъв .....тъй като май и те са модул, който понякога дава проблеми - там дори нещата може би са по- скоро механични, тъй като се управлява от два електромотора ........

              Поздрави
              Асен


              Коментар


              • От: BMW motorrad BG

                Да, мотора вече няма ABS има нормални хидравлични спирачки (да отбележим, че модела се предлага и без серво усилвател или ABS MODULE). Механични не бяха, защото го разглобих из основи, почистих, проверих всичко работеше,едното ел. моторче беше прекъснало. Пренавиха го в София, пак нищо. Взех втори модул за части. Него също разглобих да видя, всичко идеално, ел мотори, клапани и тн.( модула беше от BMW r1200st, в този модул 90% от механиката е еднаква , управлението е различно.Този модел и двете спирачки прехвърлят една на друга( предна- задна,задна- предна) при GS задна работи само за отзад, а предната прехвърля и на задно колело. Смених ел. моторчето което беше пренавито пробвах и с ел. клапаните но уви нищо. Като говорим за около 3-4 месеца мъки позвъняване на представителства и др. майстори. Четене по форуми как тези модули са проблемни и са оставяли не един и двама на пътя с 10% спирачки.... Реших да рискувам и да закупя въпросния ABS Emulator. Момчетата преправят ел. управление и мотора става без ABS и Servo усилване, със надеждни спирачки, моторите без ABS module от това поколение са доста по-редки, но ги има. Проблемните модули се слагат на доста модели, ако не се лъжа на повечето BMW от 2004 до 2008 година. И в Ebay е пълно със обяви от типа за този модул по 700-800 euro. В BMW представителство цената мисля беше около 5600лв, като BMW не предлагат ремонт на тази част, само замяна

                Коментар


                • От: BMW motorrad BG

                  Сигурно е интересно преправянето, частите държат цена, но за мен лично това си е чисто "осакатяване" колкото и добре да работят спирачките с преправената система. Аз бих потърсил модула от същия модел, втора ръка, все пак има доставчици дори на ударени, които да се ползват за "донори".
                  LZ1NIM/P
                  B pos

                  Коментар


                  • От: BMW motorrad BG

                    Пак казвам, че модела се предлага със същите спирачки без серво усилватела, а що се отнася до "осакатяването" по-скоро ще се осакатя ако на 3,4,5к км остана без спирачки

                    Коментар


                    • От: BMW motorrad BG

                      На мен ABS ми работи перфектно и пак искам да го махна, не защото не вярвам в ABS, a защото не ми харесва усещането - като дръпнеш ръчката и с пръстите си усещаш помпата, нищо не можеш да модулираш сам, защото нищо не чустваш. На павета винаги си мисли, че съм блокирал предното колело и ми отпуска спирачките и това си е, веднъж подпрях една баничарка пред мен не защото не реагирах навреме, а защото ABS-a ми удължи спирачния път защото си мислеше, че съм блокирал предната (луфта на двата сензора ми е точно на 0.45 мм)

                      от 10-ина години не бях карал друг мотор и скоро карах същия като моя, но без ABS - бях забравил колко добра е директната връзка и пак си го работя с два пръста.

                      Ако някой търси да купи ABS pressure modulator за iABS (със серво мотор), да се обади - още не съм го махнал и може да се види, че всичко си му работи, а аз ще си направя резервоара от 30 л. на 38 л.

                      хаха

                      частите, които ще освободя са следните:




                      Sensor ring, front, integral ABS 34527667325
                      Set of brake pipe control circuits, rear 34327664163
                      Set of brake circuit pipes, rear 34327663552
                      DISTRIBUTION PIECE 34322330717
                      Brake pipe control circuit, front 34327677908
                      Set of brake circuit pipes, front 34327677907
                      Pressure modulator, partial integral ABS 34517685790
                      Bracket, pressure modulator 61212306934
                      Hex bolt with washer M6X12-U1-8.8 07119904517
                      Protection cap 21521154976
                      Vent hose with cover I-ABS 34517677998
                      Catch basin 34517671066
                      You'll never find out - I got no key hole....

                      Коментар


                      • От: BMW motorrad BG

                        Здравейте! Имате ли кординати на хора занимаващи се с части за BMW. Изгоря контролера за налягането на бензинова помпа. Мерси!

                        Коментар


                        • От: BMW motorrad BG

                          Имаме много, дори отстъпки ползваме.
                          моля те напиши къде се намираш и ми дай коя част ти трябва, вземи номенклатурния номер на бмв оттук: realoem.com
                          You'll never find out - I got no key hole....

                          Коментар


                          • От: BMW motorrad BG

                            Успях да намеря и мотора вече е ОК, https://cdn3.volusion.com/2b95c.ejoz...jpg?1472715511 , това търсех. Въпросният контролер е доста проблемен, поне от ровенето във форумите. Даже се е обмисляло и да влезе в recall листа ако не се лъжа. Изгори ли, бензиновата помпа спира да работи, съответно мотора не пали. Ако се случи по време на път можеш да и направиш байпас с директен ток от акумулатора, като помпата работи на максимум обороти, но можеш да се прибереш.От изгорелия контролер направих следното нещо, за не дай боже, ако изгори и този http://www.motorcycleinfo.co.uk/reso...troller_15.jpg ползвах буксите от изгорелия пре запоих ги и ако изгори тази щуротия на път, с въпросното нещо се прави байпаса. Благодаря за информацията за частите, ще го имам в предвид за напред

                            Коментар


                            • От: BMW motorrad BG

                              Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
                              На мен ABS ми работи перфектно и пак искам да го махна...
                              Само за обща култура питам - а АБС-а нали може да се изключва на Адвенчъра? Или не става по време на движение? И при изключен такъв, сервото пак си работи редовно, нали? А усещането на лоста как е тогава?
                              SUZUKI V-STROM 1000
                              Jeep Cherokee 2.5CRD
                              TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                              о889 525 о74 - Владо

                              Коментар


                              • От: BMW motorrad BG

                                АБС се изключва да, но серво усилвателя продължава да работи, от краткия ми опит с него е, че горе-доло педала е като пневматична спирачка (с малко усилие спирачния педал, гумите може да завлекат или както се казва да прескочиш мотора), която в първия момент не харесах въобще, но приятели казват, че като свикнеш било хубаво.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X