Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за акумулатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Питане за акумулатор

    Аз лично съм много доволен от Banner (Starting Bull или нещо подобно беше), 100 Ач, 760 Ампера стартов ток.Австрийски са.

    Една фирма (Руди нещо си) в село Лозен ги продава евтинко, около 200 лева, имат и гаранция. На три дизелови коли съм карал с такъв и съм невероятно доволен.

    И най-важното - 100% не са ментета както повечето Бош и т.н., които се продават в България.

    Наесен ще сложа такъв и на Вожда.

    http://www.bannerbatterien.com/banne...bull/index.php
    ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
    Volvo XC90 D5 Executive '12
    Volvo XC60 D5 Summum '11
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90

    Коментар


    • #17
      До: Питане за акумулатор

      И аз съм за Банерите. Един го търкалях 7-8 години. Иначе с Българските максимум 3-4.

      Коментар


      • #18
        До: Питане за акумулатор

        Момчета у нас маи продават бракуваните акомукатори на бош аз на пежо 306 кабрио 2.0 бензин сложих чисто нов бош силвър 65ач и за една година 2 пъти ми го смениха гаранционно като втория път 5 души се изредиха да го мерят дали колата зарежда и накрая пак го смениха.
        0-

        Коментар


        • #19
          До: Питане за акумулатор

          Като става въпрос за акомулатор,някой можели да сподели подходящ акумолатор за лебетка 10000-12000 либри.

          Коментар


          • #20
            До: Питане за акумулатор

            Първоначално публикуван от alexi2828 Преглед на мнение
            Като става въпрос за акомулатор,някой можели да сподели подходящ акумолатор за лебетка 10000-12000 либри.
            Без никога да съм имал лебедка на кола- гелов, силов и най-големия които можеш да събереш. Поне по лодките е така. Там имаме по десетина лебедки, не вярвам да е по различно.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #21
              До: Питане за акумулатор

              За Банер:
              http://www.rudy96.com/products/products_main.htm

              100А/Ч 760А е 213лв.
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #22
                До: Питане за акумулатор

                Благодаря на всички за съветите
                Ами Banner ще бъде. ще се обадя да си поръчам.... да видим дали ще ми го доставят до Русе.

                Коментар


                • #23
                  До: Питане за акумулатор

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  Без никога да съм имал лебедка на кола- гелов, силов и най-големия които можеш да събереш. Поне по лодките е така. Там имаме по десетина лебедки, не вярвам да е по различно.
                  Както времетраене,как е най-добре да се използва лебетката,има ли вариант ако я използваш по продължително време да избие някоя клетка на акомулатора,колко вроме трябва пауза за да не прегрее акомулатора.Благодаря за съвета

                  Коментар


                  • #24
                    До: Питане за акумулатор

                    От моя твърде скромен, засега де, опит с лебедките.... Когато ползваш лебедката, най добре ДВГ-то да е запалено, всички останали консумативи изключени, и леко подаваш газ..... Да не убиваш аккомулатора.....
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #25
                      До: Питане за акумулатор

                      При лебедките, обикновено лебедката прегрява преди акумулатора. Зависи от много фактори, разбира се. И за двете, добър критерий е да можеш да държиш ръката си върху тях без да е болезнено топло. Ако е, спираш да дърпаш и чакаш да изстинат.

                      Освен това, обикновено лебедката харчи повече ток, отколкото генераторът произвежда. Разликата се взема от акумулатора. Той пък не обича дълбоко разреждане, затова паузите за зареждане са препоръчителни. Примерно минута теглене, минута-две почивка.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Питане за акумулатор

                        Първоначално публикуван от alexi2828 Преглед на мнение
                        Както времетраене,как е най-добре да се използва лебетката,има ли вариант ако я използваш по продължително време да избие някоя клетка на акомулатора,колко вроме трябва пауза за да не прегрее акомулатора.Благодаря за съвета

                        Зависи от лебедката,зависи от натоварването и,зависи кьде е..................на мен са ми избивали нормални 6 волтови щото ги бяха наредили като войници една до друга,системата работи на 24 волта,3 различни банки с батерии,2 зареждачки,генератор и най-вече мешани батерии - гласмат половината другата половина нормални и на нормалните като ги отворихме след пресичане на океана им нямаше тавана

                        Не са и големи натоварванията - работим сьс спектра вьже колко палец дебело и кривим халки нерьжвавейка колкото кутре.


                        Как да е,давам по темата.

                        Вземи си AGM батерия,малко е двойна на цената на обикновенните,но си заслужава.



                        И аз сьм против БОШ,но това намерих за пример.Може и Оптима ако е на нормална цена.За какви пари си говорим,че ако е за батерия до 250-300 кинта мммммммммм няма как да стане.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #27
                          До: Питане за акумулатор

                          Благодаря за съветите на всички.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Питане за акумулатор

                            1. Измери си колко ти е дължината на мястото за акумулатор
                            2. Ако си от Русе, на 2 места има най-изгодни цени - на кръстовището на Рига има един магазин за автоаксесоари и масла и на ъгъла на кръстовището на Корабния техникум има един чичо, дето продава автоаксесоари. Там за 150лв си вземаш един як български акумулатор Монбат около 90-100Ач и чешеш с пълна сила! Ще те издържи поне 3 години. За сравнение, хубава марка (Бош, Варта, Магнети Марели, Делко) ще те издържи с 1-2 години повече, но:
                            1. Ще го платиш двойно по-скъпо. На тия пари, дето ще ги дадеш вповече, като им шибнеш лихвата, излиза, че не си струва просто. По-добре ги похарчи за нещо друго. След 3 години ще си вземеш друг
                            2. Не подпомагаш българската икономика
                            3. Ще ти трябват пари и за други неща, така че не се изсилвай

                            Коментар


                            • #29
                              До: Питане за акумулатор

                              Здравей tk3c - Русе,
                              Ами да знам магазините и ще взема да отида да си харесам нещо Предната ми кола беше с акумулатор Монбат - 3 години вече и все още си работи.
                              Мерси за инфото.

                              Коментар


                              • #30
                                От: До: Питане за акумулатор

                                Здравейте.
                                Тези дни разглеждах сайтовете за акумулатори. Марките Starline и Vega ми направиха впечатление, че са с доста ниски цени. Starline даже е с 3 г. гаранция. Някой запознат ли е дали са читави?

                                Starline е Чехска, а Vega е Корейска.
                                Благодаря и поздрави
                                WJ 4.7 Limited
                                0889 70 70 42

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X