Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с аларма, имобилайзер на LR Discovery 300 Tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Land Rover Discovery 300TDI гасне в движение

    Може, т.н. "дизелов имобилайзер" реагира на сигнали от контролен модул, като включва и изключва захранването към стоп клапана. Лощото е, че е скрит, както казах зад стоманен щит върху стоп клапана. Щита има скрит болт вътре в помпата и или се разглабя помпата, или се разрушава щита, ама аз не смея там да разрушавам.

    Коментар


    • От: Land Rover Discovery 300TDI гасне в движение

      Не може ли да му се пусне постоянен+ на смотания клапан? Да се види колко волта отиват при работещо положение............ или е по-сложно?
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • От: Land Rover Discovery 300TDI гасне в движение

        Туй чудо имобилайзера не подлежи ли на ремонт? Малко не типична за мен препратка, но примерно в Дару Кар нали поне няма да знаят нещо по въпроса? Странна работа, само тоя модул ли може да е проблемен и за смяна или махане?

        Коментар


        • От: Land Rover Discovery 300TDI гасне в движение

          Не може, в имобилайзера влизат три жици - захранване, маса и комуникация. От него в клапана една жица - захранване. Ама за да влезе "захранване" в клапана, ИМО-то трябва да рече "да".
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 27-06-13, 13:04.

          Коментар


          • От: Land Rover Discovery 300TDI гасне в движение

            Отиди да ти го махнат, или неутрализират, или каквото там правят по него специалистите. И аз преди 2-3 години имах ядове с имобилайзера.

            Коментар


            • От: Проблеми с аларма, имобилайзер на LR Discovery 300 Tdi

              При мен всичко работи ок, но когато се задейства алармата не излиза звук. Нещо има проблем със сирената или нещо от този род.
              Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

              Коментар


              • От: Проблеми с аларма, имобилайзер на LR Discovery 300 Tdi

                Дойде време и аз да се запиша в темата.От как имам джипа в началото на няколко пъти ми се изтощаваше акумулатора за една нощ до нула. Мерих за утечки - няма . Сложих ключ маса. Вчера в двора гася и след две минути - няма палене. Стартера върти и нищо. Проверих на кабела на помпата и вместо плюс имаше минус. Докато проверявах изчезна индикацията на таблото за свещите и стартера.Колата се оправи като от вътре заключих с алармата , изчаках лампичката на таблото да започне да мига по бавно и опитах да запаля. Светна ключето . Върнах контакта , отключих с дистанционното , отворих , затворих вратата и всичко беше наред.Като загася двигателя без да заключвам лампичката на таблото след около няколко минути започва да мига . Като дам контакт загасва и колата пали .
                Има ли някой в София да е махал заводската аларма и къде ?

                Коментар


                • От: Проблеми с аларма, имобилайзер на LR Discovery 300 Tdi

                  Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                  Има ли някой в София да е махал заводската аларма и къде ?
                  Те тук правихме такова нещо но съм забравил подробности, и за това по-долу съм питал кой беше, ама отговор нъц за сега.
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • От: Проблеми с аларма, имобилайзер на LR Discovery 300 Tdi

                    Благодаря за помощта . Проблема е решен.

                    Коментар


                    • От: Проблеми с аларма, имобилайзер на LR Discovery 300 Tdi

                      Здравейте ,
                      Благодаря на дядо владо и ivo-police, за отзивчивостта но днес намерих време и сам започнах да действам. Започнах в 12:47 и в 13:25 вече всичко беше разглобено

                      Първо извадих пепелника и поставката. Отзад се крият 6 болта. След развиването излиза цялото и следва часовника и джобчето за дреболии. При тях използвах 2 пластични карти за да могат да се приберат крачетата и сами излизат:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140404_124755.jpg
Прегледи:1
Размер:114.7 КБ
ID:5576214

                      Изскубах врътките на парното и отзад се видяха 2 болта. Вече и пластмасата отстраних + радиото. Останаха само духалките, които извадих много лесно, но трябва да се внимава да не хвръкне една " крива шайба" (вижда се на снимката)

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140404_125316.jpg
Прегледи:1
Размер:110.9 КБ
ID:5576215Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140404_125631.jpg
Прегледи:1
Размер:123.8 КБ
ID:5576216Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140404_125843.jpg
Прегледи:1
Размер:106.9 КБ
ID:5576217

                      Вече бях развил всички болтове, но чудото(голямата пластмасова облицовка) още не изпадаше.Чудих се и забелязах под радиото където седи една пластмаса да обира фугата че има болтове. Тя е на 2 щипки които я държат в долната част(а болтовете зад нея). Развих и тях изкарах имобилайзера и колата изглеждаше така:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140404_131644.jpg
Прегледи:1
Размер:74.5 КБ
ID:5576218Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140404_135726.jpg
Прегледи:1
Размер:121.4 КБ
ID:5576220

                      Вътре в черната кутия се крие една платка която се вади много лесно. Обърнах я отзад и видях следното. Силно се надявам това да е бил проблема(2 пъти за 6 месеца ми изгасна от нищото както си се движех). Ако ли не ще си направя домашно приготвен
                      AMR4956



                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140404_132419.jpg
Прегледи:1
Размер:122.5 КБ
ID:5576219
                      Последно редактирано от bestbg; 04-04-14, 16:13.
                      LR Discovery 300Tdi 1996
                      Subaru Outback 2.5 1998
                      Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                      Коментар


                      • От: Проблеми с аларма, имобилайзер на LR Discovery 300 Tdi

                        Здравейте, от месец и аз се сдобих с Дискавъри, то че си има доста проблеми си има имаше 2 ключа за палене и едно дистанционно, което работи и едно дето не отключва и заключва, днес ми направиха ключовете да стават за ключалката защото ставаха само за паленето, та въпроса ми е как да програмирам и второто дистанционно да работи? Ключаря го мери на някакъв уред че подавало сигнал пробвах с описания начин тук във форума заключване с ключа и задържане и 5 сек натиснат бутон на дистанционното за заключване колата издаде звук и премигнаха мигачите после същата процедура със отключване и 5сек при задържан ключ и накрая само заключване с ключа. Но уви не реагира дистанционното колата е 1998 300TDI
                        Последно редактирано от freon; 01-11-14, 15:17. Причина: правописни грешки
                        Landrover Discovery 300TDI 1998

                        Коментар


                        • От: Проблеми с аларма, имобилайзер на LR Discovery 300 Tdi

                          Пробвайте следното:
                          Отключете колата с ключа.
                          Натиснете бутона на дистанционното за заключване минимум 4 пъти последователно.
                          Така дистанционното трябва да се е синхронизирало с алармата и централното заключване,ако всичко друго е наред.
                          Обикновено този номер трябва да се прави след смяна на батерия на дистанционното.
                          2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                          Коментар


                          • От: Проблеми с аларма, имобилайзер на LR Discovery 300 Tdi

                            Да, и това пробвах както го пише в английското упътване, не се получи, та се чудех има ли други варианти.
                            Щом издава звук и светлина колата уж приема обучението, ама на резултат няма.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-11-14, 09:37.
                            Landrover Discovery 300TDI 1998

                            Коментар


                            • Здравей те , търся някой в района на Бургас за лекуване на имобилайзера на Discovery 1, Благодаря!

                              Диското е 300тди
                              _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
                              Disco 200 TDI

                              Коментар


                              • От: Проблеми с аларма, имобилайзер на LR Discovery 300 Tdi

                                Успях да съживя дистанционното на алармата ,някой знае ли как да обуча второ дистанционно ?
                                _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
                                Disco 200 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X