Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с аларма, имобилайзер на LR Discovery 300 Tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми с аларма, имобилайзер на LR Discovery 300 Tdi

    Отскоро имам LR Disco 2.5 TDI от 96 г. Започнах полека лека да го стягам. едно от нещата което не търпеше отлагане по разбираеми причини бе поставяне на аларма. Колата имаше някякво избушено дистанционно което всеки можент щеше да откаже и аз реших да и сложа що годе прилична аларма с централно заключване имобилайзер и т.н. Когато започнах с колега да я монтираме се оказа, че заводски поставената аларма има и тя вграден модул имобилайзер, успяхме да хванем две от прекъсванията - на стартера и електромагнитния клапан за горивото, но явно има още едно което е към комтъра.
    ПИТАНЕТО Е СЛЕДНОТО : - Има ли някой схема на захранванията на комютъра на LR Disco 2.5 TDI двигател 300, от рестайлера след 94 г. производство 96 г. или пък инфо откъде да сваля тази схема?
    защото сега стана пълна боза, едната аларма (новата) се активира „пази“ колата, упрявлява централното заключване, а другата управлява имобилайзера.
    Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
    Discovery 2.5 TD5 2000 EX
    Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

  • #2
    "комтъра" и "комютъра" вероятно значат компютъра. Принципно Дискавъри 1 е без каквато и да е електроника по двигателя, последните производства от 1997 и 1998г. се продават с "electronic emission control" на Bosch и разни мозъци по помпата, но само за определени страни (изисвания там). Може и да бъркам, Asen - Dezki би ме поправил..

    Коментар


    • #3
      диско 1 има една малка платка която незнам точно какво контролира но като изгори колата не пали, вероятно този имобилайзер е свързан с нея. защо не отиде при някои от сервизите на ленд ровер да го махнат
      drive alive

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Yaro
        "комтъра" и "комютъра" вероятно значат компютъра. Принципно Дискавъри 1 е без каквато и да е електроника по двигателя, последните производства от 1997 и 1998г. се продават с "electronic emission control" на Bosch и разни мозъци по помпата, но само за определени страни (изисвания там). Може и да бъркам, Asen - Dezki би ме поправил..
        Абе и от по рано имат система за контрол на вредните емисии и ЕГР и това са предимно моделите за западна европа, така че не е трудно да се купят в БГ такива коли. Тези, които бяха продадени в БГ чисто нови нямат подобни системи.
        Сега за АЛАРМАТА:
        Оригиналната аларма се деактивира, като автомобила се отключи с ключа.
        Схеми имам само в сервиза и в момента нямам представа какво къде е свързано.
        http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
        Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

        Коментар


        • #5
          Yaro прав си комптъра = комютър. Моля за извинение.
          Смятам ,че има компютър управляващ най-малко ГНП. управлението на газта не е с жило а с ел. педал. при изключена оригинална аларма и заобиколени защити на имобилайзера ефекта е следния: - стартера върти, но няма запалване ( има подадено захранване на електромагнитния клапан на горивото). при включени куплунзи на оригиналната аларма и и заобиколени защити на имобилайзера ефекта е следния - колата пали. ако в тази ситуация, след запалването се извадят куплунзите - няма проблем ДВГ работи. При последващ опит: гасене палене на ДВГ и нов опит за палене - отново не се получава. Ефекта при това е като при въздух в системата - аха да запали но не!
          Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
          Discovery 2.5 TD5 2000 EX
          Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

          Коментар


          • #6
            Доста странно защото мойто е 97г и е с жило за газта.
            M.P.

            Коментар


            • #7
              Chico, за мoят LR Disco съм убеден на 100%, че е 96г. познава се лесно като си погледнеш 10 символ, от ляво на дясно в номера на рамата. При мен е T. При теб трябва да е V. Ти сигурен ли си, че твойта помпа е оригиналната?. Може да е сменена с такава с механично управление.
              Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
              Discovery 2.5 TD5 2000 EX
              Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

              Коментар


              • #8
                Аларма на Диско, фабрична, въпроси...

                Диско 300тди 96г.,алармата си е негова, фабрична.
                Пищи когато си иска и от каквото си иска - вятър, котка на капака, лошо настроение...Ще ме отстрелят комшиите вече
                Та питането ми е : някой има ли идея как може да и се намали чувствителността Или проблема е другаде

                Коментар


                • #9
                  До: Аларма на Диско, фабрична, въпроси...

                  Доколкото знам, алармата е чувствителна само от вратите навътре - ултразвук - обемна аларма. За да изключиш ултразвука /когато оставяш да кажем куче или котка в колата/ трябва да заключиш с ключа. Отключва се само с дистанционното. Поне в клиентското ръководство няма описано намаляване на чувствителността. Моето Д1 и пред колоните на рок-концерт да го сложиш, и барабаниста отгоре да качиш, пак няма да писне. Вероятно нещо мръдва вътре или имаш друга повреда по алармата. Алармата е вързана и с капака на двигателя - може прекъсвача да се е разхлабил и да контактува при вятър, ама сериозен вятър трябва да е!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Аларма на Диско, фабрична, въпроси...

                    Алармата работи при нещо отворено, или присъствие на някой в купето.
                    На мен ми се е включвала заради оставена отворена джабка.
                    Провери си всички ключета, които са на врати, джабка, капак, ако някой не работи всеки път, след някакво време, след заключване, алармата започва да свири.
                    Кофти е че на мен ми се включила след като съм се качил в асансьора, и комшиите ми казаха че свири.

                    П.

                    О.
                    Land Rover Discovery 300TDI 1995 Basic

                    Коментар


                    • #11
                      До: Аларма на Диско, фабрична, въпроси...

                      Фабрична ли ти е алармата наистина Ако е такава явно много се различава от тази на Фрийто - при нея просто няма ,,обемен" компонент...
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • #12
                        До: Аларма на Диско, фабрична, въпроси...

                        Ръководството и аз прегледах/благодарение на това, което беше качил ти на български / но заключване само с ключа не помага. Не намерих начин да заключа без аларма - явно не може.
                        Ключетата по принцип ги проверявах - добре са, но отпред имам удар и може наистина да ми мърда капака от вятър, ще проверя. Бях се засилил една вечер да реша генерално проблема - да отскубна клемите на сирените, но тъкмо се прибирам и тя отново ми се подигра. Явно алармата е вързана към сирените директно а клемите са за клаксона.
                        А има ли опит някой със сервизите за аларми и такава фабрична аларма? Струва ли си да ги пускам да ровят вътре ?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Аларма на Диско, фабрична, въпроси...

                          Първоначално публикуван от ogy Преглед на мнение
                          Алармата работи при нещо отворено, или присъствие на някой в купето.
                          На мен ми се е включвала заради оставена отворена джабка.
                          Провери си всички ключета, които са на врати, джабка, капак, ако някой не работи всеки път, след някакво време, след заключване, алармата започва да свири.
                          Кофти е че на мен ми се включила след като съм се качил в асансьора, и комшиите ми казаха че свири.

                          П.

                          О.
                          Това със жабката не го знаех, сигурно съм го пропуснал в ръководството...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Аларма на Диско, фабрична, въпроси...

                            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                            А има ли опит някой със сервизите за аларми и такава фабрична аларма? Струва ли си да ги пускам да ровят вътре ?
                            Не , пък и повечето не се наемат.
                            Аз при подобен случай си откачих сирената , стоя ден-два откачена , и като я закачих отново си беше ОК , и досега. Не твърдя , че това е решило проблема, но е факт.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Аларма на Диско, фабрична, въпроси...

                              Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                              Не , пък и повечето не се наемат.
                              Аз при подобен случай си откачих сирената , стоя ден-два откачена , и като я закачих отново си беше ОК , и досега. Не твърдя , че това е решило проблема, но е факт.
                              Откачи я как , цялата ли ? Примен са две - до двата фара и откачането на клемите не помага !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X