Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с аларма, имобилайзер на LR Discovery 300 Tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Проблеми с аларма, имобилайзер на LR Disco 2.5 Tdi

    Уви, Диското още е в Гърция, защото баща ми се нервира и се прибра с влака, та сега ще трябва да ходя да го прибирам...

    Какво обаче открих. Начинът е малко по-просташки от описания Помпата на моделите с EDC има куплунг с три жици въху един израстък капсулован за корпуса, а не с една или две, като на другите. Принципно не става с подаване на 12 към която и да е от тях, защото в нея има интегрирана част от имобилайзера и съответно по една от жиците идва сигнал от алармата, който тя трябва да разпознае... за да пусне 12 към клапана и той да отвори. Та решението е да се хванат големия чук, секача и дрелката и въпросната глупост да бъде отстранена. После отдолу остава само една жичка, на която вече да се подадат 12 волта и нещата да заработят. В събота ще го пробвам и на практика и ще пиша пак
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #77
      От: Проблеми с аларма, имобилайзер на LR Disco 2.5 Tdi

      Ядец. Това ставало само при по-старата помпа, която върви с EDC-то. Моята се оказа по-нова и съответно клапана и управлението му са капсуловани задено и тази интервенция не става. Трябва да се разглоби помпата и да се смени с предишния модел клапан... Което няма как да стане там, та сега ще търся вариант да се репатрира до тук Така че горното явно няма да го пробвам лично, дано не му се налага и на друг да го пробва...
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #78
        От: Проблеми с аларма, имобилайзер на LR Disco 2.5 Tdi

        Само да кажа, че се оказа, че процедурата по смяна на батерията на дистанционното, която е описана в ръководството, важи само когато предната още работи и колата може да се отключи, преди да се смени батерията. Смяната на батерията при включен имобилайзер изисква друго обучение. Може да се пробва с поне 28 натискания на едното копче, но може и да не стане и да трябва сервиз. Та внимавайте, като започнат да ви отслабват батериите и ги сменяйте навреме.
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #79
          Проблем с Диско 300Tdi-спря да пали.

          Колеги помагайте.Днес загасих Диското за няколко минути и при следващ опит да запаля се оказа ,че това е нвъзможно.Стартера върти перфектно.Клапана на помпата работи.Отвъртях едната тръбичка на дюзата и се оказа ,че няма приток на нафта.Някой ако се е сблъсквал с подобен проблем или знае нещо по въпроса да казва.Май ще трябва да свалям помпата и да я нося на ремонт.Благодаря предварително.

          Коментар


          • #80
            От: Проблем с Диско 300Tdi-спря да пали.

            Ми какво друго. Вади я и я пусни на сухо. Ако не тръгне е ясно. А може и боклук да е намерила.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #81
              Re: Проблем с Диско 300Tdi-спря да пали.

              Първоначално публикуван от bigcat Преглед на мнение
              Колеги помагайте.Днес загасих Диското за няколко минути и при следващ опит да запаля се оказа ,че това е нвъзможно.Стартера върти перфектно.Клапана на помпата работи.Отвъртях едната тръбичка на дюзата и се оказа ,че няма приток на нафта.Някой ако се е сблъсквал с подобен проблем или знае нещо по въпроса да казва.Май ще трябва да свалям помпата и да я нося на ремонт.Благодаря предварително.
              Пусни 12в на клапана директно от акумулатора и го чуй че работи.
              Виж дали подкачващата помпа е ок , да не е сдала багажа . Откачи обратната нафта от ГНП-то и пробвай с лостчето на подкачващата помпа да подкачиш. Aко тя работи и взима нафта като се напълни ГНП-то ще почне да връща от обратната нафта. Ако нищо не стане извади тръбичката от нафтовия филтър към ГНП-то ( от страната на филтъра я свали) , потопи я в една бутилка пълна с нафта и пробвай да въртиш , ако всичко е наред ГНП-то трябва да си смукне нафта и да запали .

              Коментар


              • #82
                От: Проблеми с аларма, имобилайзер на LR Disco 2.5 Tdi

                Тези процедури са направени.Нафта стига до помпата и връща в резервоара,но към дюзите не идва.Утре ще се свяля помпата.

                Коментар


                • #83
                  От: Проблеми с аларма, имобилайзер на LR Disco 2.5 Tdi

                  Проблемът е решен.Беше блокирал елемента вътре.След замяната му с друг Диското работи.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Проблеми с аларма, имобилайзер на LR Disco 2.5 Tdi

                    Първоначално публикуван от bigcat Преглед на мнение
                    Проблемът е решен.Беше блокирал елемента вътре.След замяната му с друг Диското работи.
                    Супер Може ли да кажеш от къде взе части (елемент/глава) и на каква цена ?

                    Мерси,

                    Коментар


                    • #85
                      От: Проблеми с аларма, имобилайзер на LR Disco 2.5 Tdi

                      Здравейте на всички.Искам да попитам дали на някой от вас се е случвало подобно нещо. Става дума за Дискавъри 300 TDI. След завъртане на ключа за запалване на таблото светва червен символ с автомобил и ключ в него и стартера въобще не завърта. Централното заключване и алармата функционират нормално. Случката се случи след зареждане на акумулатора на място, без да се сваля от автомобила.


                      Съобщение от модератор:
                      Моля, напишете си в профила от къде сте.
                      ...ЦЪК
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-12-11, 18:10.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Проблеми с аларма, имобилайзер на LR Disco 2.5 Tdi

                        Здравейте!
                        Собственик съм на land Rover Diskovery Tdi 96г.Понеже не смятам че имобилайзера ще ме спаси от нещо ............. износени дистанционни(обелени....натискаш като луд даже и с нови батерии....хващат само от 1метър и то пред колата)по вероятно само ядове да имам аз с него искам да премахна оргиналната аларма.Прочетох всичко тук...и освен това че трябва да си намеря читав жичкаджия друго не разбрах.Може ли с другата аларма при заключване и отваряне да ми светят плафоните?Мен ако ме питате и аларма не ми трябва.Стига ми само да отключва и да заключва с дистанционото...да не се въртя като луд отвън и отвътре .Търся съвет...просто ...карам от скоро тази си мечта....

                        Предварително благодаря!

                        Съобщение от модератор:
                        Моля, напишете си в профила от къде сте.
                        ...ЦЪК
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-09-12, 15:21.
                        Land rover discovery 300 Tdi

                        Коментар


                        • #87
                          Land Rover Discovery 300Tdi гасне по време на движение

                          Здравейте Колеги!

                          Имам Диско 1 300tdi със следния проблем. Когато го запаля работи 1-2 минути на място и загасва, след това го изчакам 2-3 минути и пали тръгвам и така може да покарам 10км и пак да угасне 1,2, или 3 пъти а може и да не угасне 100км.

                          Моля за помощ или съвет!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Диското гасне по време на движение

                            Някъде нещо се запушва по горивните пътища. Филтър, сонда, утайник.
                            Извади маркуча преди подкачващата помпа и продухай в обратна посока.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Диското гасне по време на движение

                              Има 300тди и с електрическа помпа ...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Диското гасне по време на движение

                                Горивен филтър , седиментния утайник при резервоара , лош контакт на кабела при клапана на ГНП или самия клапан.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X