Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за Rexton

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за Rexton

    Харесах си един Rexton 2,9 td, но не намирам много инфо за тази марка.
    Моля помагайте с мнения и отзиви. Предварително благодаря

  • #2
    Зависи за какво ти трябва Карал съм един такъв с 2.9ТД,много тромав ми се видя.Доколкото знам двигателя е лиценз на Мерцедес,но е произведен в Корея и няма онова качество.Това си е SUV-да си ходиш до вилата през зимата или на ски.За тежък OFF-ROAD не е изгодно,скъпичка му е подръжката.Но както си решиш.Успех
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от ninja_1
      .Това си е SUV-да си ходиш до вилата през зимата или на ски.
      В общи линии точно за това ми трябва. Бях решил да вземам РАВ 4 и се чудя м/у двете

      Коментар


      • #4
        Аз съм с две ръце за РАВ-а-и по-малко харчи,и е по- красиво,и най-важното е ТОЙОТА
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          Предимството на Рекстона пред Рафа е че е по голям, а и ако е на фирма 20% ДДС-то може да си го върнеш! Пък и разходите после за гориво и обслужване се признават!!
          А иначе както писаха Тойотата си е Тойота!!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            Не се лъжи за мотора че е Мерцедес, няма нищо общо само са гледали от истинският мотор. Аз имах едно Муссо с този мотор няма да ти разправям
            LZ1HKW
            Реглаж на преден и заден мост
            My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

            Коментар


            • #7
              vladi333 , точно това и аз щях да напиша.Имах Мусо 2.9 тд , а след него си взех Паджеро 2.8 тд(късо) и имах чуството че съм се качил от
              жигула на Порше. Ебати куция кон.Предполагам че новия 2.7 трябва да е доста по добър.
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от kiki.t
                vladi333 , точно това и аз щях да напиша.Имах Мусо 2.9 тд , а след него си взех Паджеро 2.8 тд(късо) и имах чуството че съм се качил от
                жигула на Порше. Ебати куция кон.Предполагам че новия 2.7 трябва да е доста по добър.
                Да 2,7 CDI на мерцедес е много добре, но на мусо е лайно !
                А те имат и 400 CDI пак са гледали в паничката на м-с...
                LZ1HKW
                Реглаж на преден и заден мост
                My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                Коментар


                • #9
                  Аз карам рекстън 2.9тд на фирмата на 15000км е сега и е голяма пръчка.Много е бавен и до сега два пъти го караме в сервиза за някакви шумове от скоростите но и двата пъти от сервиза на ратола ми казват че му няма ништо.сега го откарахме заштото започна да хвърля грес от предна дясна глвина а те ми казват че е конденз от климатика заштото бил точно над гумата.С моите елемемтарни познания знам 4е конденза е във вид на вода а не на грес- но както и да е не си взимаи голям боклук.Още нешто ако си над 185 повярваи ми че няма да ти е много комфортно на дълак път.

                  Коментар


                  • #10
                    Хубаво шаси, ама кофти джанти в дупка дават това:

                    Коментар


                    • #11
                      От рекстъна нямам впечетление, обаче той си е наследника на мусо. 3 години се занимавах с едно такова творение в бившата служба. Няма такава кола, това мога да кажа. Не беше минал и месец след изтичане на гаранцията и скоростна кутия. Не мина много и диференциал. Главата се спука на третата година - казаха че доста е изкарала...Тук изобщо не споменавам за дреболиите - динамо 2 пъти, климатик, ел инсталация - само да не пропусна да спомена за чистачките - ръждясаха им втулките и спряха - докато не видях с очите си си мислех че майстора си прави майтап. Да ти ръждясат чистачките - това може да стане мотив за нив хит на тодор колев. А този мерцедесовия двигател....ако мерцедес правиха такива двг отдавна да са се превърнали в история. Та не знам, ако само дизайна е променен никога не бих погледнал Санг Йонг отново, ако ще и 5 ддс-та да ми варнат. Единствения напредък може би ер че вече с сервиза се занимават Ратола. Не ги знам как са но няма начин да са по зле от сервиза на деу. Колкото пъти съм ходил там си мислех че комунизма явно си е на власт още.
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #12
                        Веднъж пробвах Рекстън на трасе, което бяхме предвидили за обучение и познавам добре. Няма да се впускам в подробности, накратко това е недоразумение на 4 колела... Нито за пътя е добре нито за без пътя... Всички знаят, че не обичам подобни изказвания и винаги се стремя да намеря нещо добро в една машина, но в случая не успях да намеря нито едно предимство...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          Е аз точно преди седмица спорих с приятел който казваше, че примерно фронтера и еди кво си не ставали за нищо, а пък еди кои си били истинските джипки. Та аз бях заел страната, че автомобил който е продаден в 200 000 броя не може да бъде наречен просто боклук и всеки си има качествата стига да отговаря на изискванията за които си го взел. След това се сетих за Мусото и си признах че явно не съм прав. Това просто не знам за какво може да послужи....Освен ако не переш пари и не ти трябват тонове оригинални фактури за поддръжка на мпс. Друго не се сещам.
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #14
                            пари залага ли твоя приятел да изкараме някой лев.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #15
                              Тук в нашата фирма шефа кара един Rexton. Повярвай ми, че сравнено с предишното му Pajero (дълга база, '99, 2,5 ТД) това не става и за вторични суровини. Ако искаш наистина нещо подобно се ориентирай към производител с традиций, иначе ще си мислиш че караш джип.
                              NO EXCUSE for not driving a TOYOTA!!
                              Toyota Land Cruiser LJ70, 2L-T, KUMHO 31/10.5/15, 2,5" TrailMaster, SuperWinch 10000

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X