Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за Rexton

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Съвет за Rexton

    Е ,на тебе ти харчи 10 , а пък на колегата по нагоре 7,5 , кое е истината ?
    емил златков
    паджеро 2.5тд
    ве стром 650

    Коментар


    • #32
      От: Съвет за Rexton

      прави ли му се диагностика на рекстона 2.7 163 коня ?

      Коментар


      • #33
        От: Съвет за Rexton

        Да прави му се диагностика. Буксата е точно на пластмастата над педалите.
        И 2.9 си е чист мерцедес мотора според мен . Не знам как решихте че не е....
        2.7 е по лиценз на мерцедес и няма нищо общо с него. Скоростната кутия автоматика е на мерцедес също на 2.7 Рекстън 2.
        2.9 е малко тромав принципно...

        Коментар


        • #34
          От: Съвет за Rexton

          някой можели да искаже мнение за 2.3 мотора бензиновия

          Коментар


          • #35
            От: Съвет за Rexton

            2.3 е здрав мотор,евтин за поддръжка обаче е тромав и гори много.В града около 17-19,извън града около 10.За този вървеж не е много ок.Пък и да си вземеш джип с 4 цилиндров бензинов двигател не е много ок заради малкия вървеж.Аз лично ти препоръчвам да търсиш с 3.2 бензинов или с 2.7 xdi.
            SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

            Коментар


            • #36
              От: Съвет за Rexton

              От година и половина съм собственик на Рекстън 2,7 и мога да споделя следните плюсове и минуси:
              + Доста приятен и ергономичен от вътре, дори комфортен, особено за пътниците на задния ред, седалките имат възможноста да се накланят назад, а не да се чувстваш като наказан.
              + Позицията и видимоста на шофьора са доста добри
              + Позицията на повечето бутони както и на авт. скоростна кутия са на доста добро место и удобни за манипулация, това е лично за мен, някой с други размери може и да не му е удобно.
              + Размера на багажника кърти лично съм вкарвал 2 офис стола без да ги разглобявам и без да свалям седалки, паднат ли седалките става страшно получва се малко бусче.
              + Събира си 4-те гуми в багажника в ред, смисел не играеш на тетрис и не цапаш таван страници и т.н. за мен това си е важно.
              + Разхода в града 12 извън града 10, но и аз карам що годе спокойно, тук на кой колкото му е тежък крака си оказва влияние.
              + 4х4 системата работи прекрасно според мен, изпробвал съм я доста по плажове също и в доста кал и сняг, но терена е бил сравнително равен, за изкачване и спускане не мога нищо да кажа. Аз съм с избор на задвижването и сам изборам кога да карам само на задно, 4х4 или на бавни 4х4. Имам познат който няма тази опция, а е автоматично или TOD /torque on demand/ разликата е от небето до земята върти гуми превърта нещо щрака захапва я зацепи я не и двамата стигнахме до извода, че определено за предпочитане е моя вариянт.
              - Личат си евтините материали, пластмаската и кожата особено.
              - Доста е шумен чува се мотора, настилката и при висока скорост трудно може да се проведе разговор.
              - За асвал си е супер нестабилен, накланя се доста и определно се чуства несигурен в завойте.
              - Лично на мен спирачките не ми харесват, АБС-а се включва малко по късно от колкото ми се иска доста неравномерно чука и спрямо други джипове който съм карал мисля, че не върши работата си на 100% а по скоро на 60%
              - Волана не ти дава обратна информация какво се случва с гумите или с пътя, луфта е доста голям, иначе е доста лек и в градски условия по тесните улички дори приятен.
              - Фаровете изглеждат големи, но не осветятват много добре, мойте са с Н7 за къси светлини, средна работа клони към по скоро зле, ако ти изгори крушка каквато и да е се вади целия фар за да се смени. Маха се решетката и под нея фаровете се държат на 2 вината, обаче също се държат и на една гаика която се намира под една пластмасова кора в подкалника, и тя се сваля инче чупиш фара!

              За 40 000 км съм сменил дискове с накладки, биалетки и тампони на стаб щангата, някоя друга крушка и масла и филтри редовно.

              Изключително важно!!!
              Сменяте задължително филтъра на гориво, той е голям трипътен и е с клапан, който блокира от там светва чека и от там грешка кнок сензор и високо налягане в рейката от там се влиза във филма дюзи, помпа и т.н. и т.н. и може да полудееш, а всъщност филтъра не пуска гориво.
              Затова ако не на всяка смяна на масло щото филтъра аз поне го намерих за 90 лв. то поне на 2 смени масло или не повече от 30 000км.

              П.С. извинявам се за правописните грешки

              Коментар


              • #37
                От: Съвет за Rexton

                Колега горивния филтър съм го намерил на Манн за 50 лв горе долу.Моя е без датчик за вода в филтъра.Незнам какъв е този скъп филтър.
                SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                Коментар


                • #38
                  От: Съвет за Rexton

                  Бях много на зор и се наложи да взема първия наличен, марка Бош от Колос МС, няма значение дали си с датчик или не защото пробката се отвива и на нея се навива датчика ако ти е здрав де, иначе има и филтри за по 25 лева ама не ми се рискува с тях.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Съвет за Rexton

                    Първоначално публикуван от krisaudi Преглед на мнение
                    От година и половина съм собственик на Рекстън 2,7 и мога да споделя следните плюсове и минуси:
                    + Доста приятен и ергономичен от вътре, дори комфортен, особено за пътниците на задния ред, седалките имат възможноста да се накланят назад, а не да се чувстваш като наказан.
                    + Позицията и видимоста на шофьора са доста добри
                    + Позицията на повечето бутони както и на авт. скоростна кутия са на доста добро место и удобни за манипулация, това е лично за мен, някой с други размери може и да не му е удобно.
                    + Размера на багажника кърти лично съм вкарвал 2 офис стола без да ги разглобявам и без да свалям седалки, паднат ли седалките става страшно получва се малко бусче.
                    + Събира си 4-те гуми в багажника в ред, смисел не играеш на тетрис и не цапаш таван страници и т.н. за мен това си е важно.
                    + Разхода в града 12 извън града 10, но и аз карам що годе спокойно, тук на кой колкото му е тежък крака си оказва влияние.
                    + 4х4 системата работи прекрасно според мен, изпробвал съм я доста по плажове също и в доста кал и сняг, но терена е бил сравнително равен, за изкачване и спускане не мога нищо да кажа. Аз съм с избор на задвижването и сам изборам кога да карам само на задно, 4х4 или на бавни 4х4. Имам познат който няма тази опция, а е автоматично или TOD /torque on demand/ разликата е от небето до земята върти гуми превърта нещо щрака захапва я зацепи я не и двамата стигнахме до извода, че определено за предпочитане е моя вариянт.
                    - Личат си евтините материали, пластмаската и кожата особено.
                    - Доста е шумен чува се мотора, настилката и при висока скорост трудно може да се проведе разговор.
                    - За асвал си е супер нестабилен, накланя се доста и определно се чуства несигурен в завойте.
                    - Лично на мен спирачките не ми харесват, АБС-а се включва малко по късно от колкото ми се иска доста неравномерно чука и спрямо други джипове който съм карал мисля, че не върши работата си на 100% а по скоро на 60%
                    - Волана не ти дава обратна информация какво се случва с гумите или с пътя, луфта е доста голям, иначе е доста лек и в градски условия по тесните улички дори приятен.
                    - Фаровете изглеждат големи, но не осветятват много добре, мойте са с Н7 за къси светлини, средна работа клони към по скоро зле, ако ти изгори крушка каквато и да е се вади целия фар за да се смени. Маха се решетката и под нея фаровете се държат на 2 вината, обаче също се държат и на една гаика която се намира под една пластмасова кора в подкалника, и тя се сваля инче чупиш фара!

                    За 40 000 км съм сменил дискове с накладки, биалетки и тампони на стаб щангата, някоя друга крушка и масла и филтри редовно.

                    Изключително важно!!!
                    Сменяте задължително филтъра на гориво, той е голям трипътен и е с клапан, който блокира от там светва чека и от там грешка кнок сензор и високо налягане в рейката от там се влиза във филма дюзи, помпа и т.н. и т.н. и може да полудееш, а всъщност филтъра не пуска гориво.
                    Затова ако не на всяка смяна на масло щото филтъра аз поне го намерих за 90 лв. то поне на 2 смени масло или не повече от 30 000км.

                    П.С. извинявам се за правописните грешки
                    За смяна на крушка на късите светлини не се сваля фара. Под калника има обособен сервизен отвор, през който се достига до крушките на късите светлини, както и тези на габарита във фара за къси светлини. За другите е както си го написал. Сваля се фара.
                    Като + добавям че колата е със сравнително евтина поддръжка.
                    Метална рама
                    Понижаващи предавки
                    Цял заден мост, говоря за Рекстън 1
                    Автоматика е много плавен и приятен за каране.
                    Като -
                    Проблем с дифтунгите на дюзите
                    Проблем със самите дюзи
                    При моделите с парт тайм проблем с вакумите
                    Марката не е много разпространена в България и не са много сервизите, които могат да правят хубава диагностика.
                    Не е добре да се мокри двигателя. След намокряне винаги някой датчик не работи докато изсъхне и има драма. Пример вакуум регулатора на ЕГР или този на турбото.
                    На скоро ми се наложи да почистя двигателя от горната му страна. Напръсках го с обезмаслите и след това с помпичка за освежаване на цветя измих. Турбината изчезна. Компенсаторния клапан си стоеше постоянно отворен, щото вакуума към него беше постоянен. След, като изсъхна се оправи. След каране във вода е възможно да светне ABS. След изсъхване се оправя .С две думи не обича да се мокри.
                    При някой модели (или при всички не съм сигурен) има две тела за филтриране на горивото. Горивен филтър с три входа и датчик за вода и сепаратор на водата с два входа. Вързани са последователно. Важно е да се сменят и двете тела, иначе, както е описал колегата чекове итн.
                    Гумената помпичка ( крушата) освен за подкачване има и клапан за обратната нафта, и предотвратява връщането и в резервоара. С времето се напуква и клапана започва да пропуска освен това смуче и въздух.
                    Резервоара не е добре защитен. При по-сериозни забежки в гората е възможно да бъде кофти ударен.
                    Предните биалети са много кекави, направо чест консуматив.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Съвет за Rexton

                      Мерси много за инфото, аз си мислех да измия двигателя, че бая се запраши, но след инфото от теб определено няма да го мия! Моето филтърно тяло на горивото е само едно, знам, че има и вариянт с две тела немога да кажа кой е по добрия вариянт.
                      При мен след като свалиш капака на подкалника има и капак на фара който неможеш да свалиш ако искаш да стигнеш до крушките без да сваляш фара.
                      Забравих да добавя, че от време на време когато вали ми светка чека и стрелката на температурата удря макса, след малко чека изчезва и стрелката за около 20 секунди пада на нормланта си температура. Спроред мен е или самия датчик или лоша връзка по куплозите.
                      Генерално за тези пари аз съм ОК с колата дори и се кефя, покрива ми нуждите за момента даже една идея отгоре.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Съвет за Rexton

                        Аз филтри за 25 лв не взимам.Само филтри манн.Такива са на всичките ми коли.
                        SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                        Коментар


                        • #42
                          От: Съвет за Rexton

                          Колега аз на моя кайрон за 20 000 км и година и половина съм сменил само един шарнир отдясно и тампони стабилизираща щанга.Никакви биалети и т.н.Доста здраво окачване имат.Преди това на рекстъна абсолютно нищо несъм пипал за около 15000 км.
                          SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                          Коментар


                          • #43
                            От: Съвет за Rexton

                            До колкото четох по Руските форуми за филтрите, те трябва да са със специфична големина на филтриращия елемент ( размера на дупките във филтриращия елемент). Дали е така или не нямам идея.
                            Аз си пазаря филтри от един от сервизомагазините за Корейски авточасти. Моите са Бош, и горивния филтъра и сепаратора.
                            За момента няма никакви проблеми. Бях зарязал колата в планината при -15 за няколко дни и след, като го разринах от снега си запали без проблем.
                            Сменям и двете тела на 15к км.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Съвет за Rexton

                              Първоначално публикуван от svetli96 Преглед на мнение
                              Колега аз на моя кайрон за 20 000 км и година и половина съм сменил само един шарнир отдясно и тампони стабилизираща щанга.Никакви биалети и т.н.Доста здраво окачване имат.Преди това на рекстъна абсолютно нищо несъм пипал за около 15000 км.
                              Абсолютно съм съгласен че окачването е здраво. Въпрос е къде и как го караш. Аз моят съм го взел да се возя в гората и често влизам. Това може да е фактор за по-чести проблеми с биалетите :-)

                              Коментар


                              • #45
                                От: Съвет за Rexton

                                Ами градско в София,и по околовръстното което на повечето места е ужасно.То като цяло и в града си е ад.Дупки,дъгички абе ужас.В гората не го вкарвам просто защото държа на външния вид.За там си има дръгели.Сепаратор несъм сменял изобщо.Само се източва водата ако има такава.
                                SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X