Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за Rexton

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Съвет за Rexton

    Моят Рекс спада към графа дръгел :-) В смисъл колата е в перфектно здраве технически но е понадран от вън.
    Това, за което не успях да намеря информация е автоматичната скоростна кутия на Рекстън. Пиша на Рекстън, защото за Мерцедес има доста изписано но мен ме интересува за тази, сложена в Рекса нз че е почти или същата, като на МБ. В Рекса всичко е различно, спрямо МБ от към трансмисия.
    По информация имам в предвид надеждност, има ли някакви проблеми итн.
    Обслужването е ясно. Масло със съответната специфика на 60к км, аз го сменям на 40к км, като презумпцията ми е че го завирам по пресечен терен, товаря кутията повече.
    Последно редактирано от redex; 07-02-18, 10:16.

    Коментар


    • #47
      От: Съвет за Rexton

      Кутията си е 5G tronik 722.6.Маслото което слагам е Fuchs Titan 4134.Такова дават в книжката.А и на маслото си пише,че е за SsangYong и Mercedes.Аз го сменям на 60 000 км.
      SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

      Коментар


      • #48
        От: Съвет за Rexton

        Маслото е ясно. Кутията е ясно че е на МБ. Това което ме интересува е как тази МБ кутия се държи монтирана в Рекстън. Има ли някакви проблеми с нея специфични или хронични.

        Коментар


        • #49
          От: Съвет за Rexton

          Чакай сега да се разберем,че нещо не ти разбирам въпроса ? Питаш каква е кутията която слагат в ssangyong или питаш,ако сложиш кутия от мл в ssangyong как ще се държи ? Ако е второто,че тя си е същата кутия в мл и санг йонг. И не няма никакви специфични и хронични проблеми.Супер здрава кутия.Кутията се държи адски адекватно в санг йонг.Супер мека и плавна смяна на скоростите.
          SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

          Коментар


          • #50
            От: Съвет за Rexton

            Колега, аз съм го написал мисля ясно. Интересува ме скоростната кутия на Рекстън дали има слаби места и специфични проблеми Никъде не съм писал за МЛ, писал съм че кутията на Рекстън е произведена от МБ Сега разбираш ли ми въпроса :-) Ти си отговорил така или иначе. Да наистина много плавно сменя без никакви придърпвания.

            Коментар


            • #51
              От: Съвет за Rexton

              https://en.m.wikipedia.org/wiki/Merc...c_transmission
              Здрава, надеждна, лок-ъп на всички скорости. Една от най-добрите такива кутии въобще.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #52
                От: Съвет за Rexton

                Колеги, дали някой от вас знае задния диференциал на Рекстън 1, 2.7 автомат с ЛСД ли е или е отворен, доста търсих по форума, но не намерих конкретен отговор.

                Коментар


                • #53
                  От: Съвет за Rexton

                  Lsd трябва да бъде.
                  SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                  Коментар


                  • #54
                    От: Съвет за Rexton

                    Мисля че е LSD,поне по усещане. В сервизното ръководство обаче не пише нищо. Ще поровя.
                    Последно редактирано от redex; 07-02-18, 21:04.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Съвет за Rexton

                      Много благодаря за бързия отговор, маслото знам, че трябва да е 85W140 (специални благодарности на колегата Джоу, човека отдели доста от личното си време и ми обясни доста неща без да ми е длъжен с нищо - пожелавам мубързо оздравяване), а някоя изпитана добавка за ЛСД да препоръчате.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Съвет за Rexton

                        Първоначално публикуван от krisaudi Преглед на мнение
                        При мен след като свалиш капака на подкалника има и капак на фара който неможеш да свалиш ако искаш да стигнеш до крушките без да сваляш фара.
                        Забравих да добавя, че от време на време когато вали ми светка чека и стрелката на температурата удря макса, след малко чека изчезва и стрелката за около 20 секунди пада на нормланта си температура. Спроред мен е или самия датчик или лоша връзка по куплозите.
                        Да, не е нужно да се сваля фара.
                        При мен стрелката на температурата правеше същото. Не беше датчика, а връзка. По спомен на някакъв интервал компютъра проверява температурата и ако не намери адекватни стойности вдига грешка. Неприятното е, че когато свети чек-а изключва компресора на климатика и не охлажда. На някоя от следващите проверки получава адекватно инфо и всичко се оправя
                        VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                        Коментар


                        • #57
                          От: Съвет за Rexton

                          Много ти благодаря за инфото, не бях забелязал,че компресора на климатика изключва, може би защото при мен цялата драма трае около 1-2 минути, но може би не съм уцелил момента, ще съм ти много благодарен ако споделиш как реши проблема.
                          Относно габарита в секцията на дългите светлини при мен има капак и ако не го развиеш няма как да стигнеш до крушката, а за да махнеш капака трябва да махнеш фара. Сега забелязах, че така наречените ъглови светлини (corner lights) наистина могат да бъдат сменени без да сваляш фара, но само те. Снимах го, но по някаква причина не ми разрешава да кача снимката.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Съвет за Rexton

                            Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
                            Мисля че е LSD,поне по усещане. В сервизното ръководство обаче не пише нищо. Ще поровя.
                            В книжката с упътването на кайрон пише,че е с lsd.На мен ми я дадоха в Ратола понеже колата е чисто нова от там.Затова съм сигурен,че и Рекстън е с LSD.
                            SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                            Коментар


                            • #59
                              От: Съвет за Rexton

                              Мерси за инфото.
                              За колегата с фара, където пише че има втори капак, след сервизния отвор. Капака е на резба и се отвива с ръка. Възможно е да се наложи със сила. При мен, когато подмених крушките беше напъване но успях да развъртя капака на късите светлини и смених крушките. Първо се опитах да сваля фара. Свалих хромираната решетка. Развъртях двата болта, които държат фара но не излезе. От задната страна има болт, който не успях да намеря.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Съвет за Rexton

                                Мерси много за информацията. Колега, не споря за фара, но аз тука ръката си немога да завра камоли да сменя крушка, пробвах се няколко пъти.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9704.jpg
Прегледи:1
Размер:322.2 КБ
ID:5780671

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X